Як зробити або прибрати кордони в Excel

Excel — програма, в якій користувач може створювати, переглядати і редагувати таблиці з базами даних. Осередки в кожному файлі за замовчуванням розділені, що допомагає організувати зберігання інформації. Структура документа зроблена у вигляді тонкої сірої сітки.

Робота з межами в Excel

Для друку документа все контури потрібно налаштовувати окремо

Проте, установка за замовчуванням не завжди зручна. У Ексель ви можете налаштувати осередку самостійно — вказати з базових варіантів, або намалювати свої, з довільною формою, одним з безлічі контурів і квітів.

Якщо файл Ексель або його частина використовується не в якості таблиці, або ви просто хочете прибрати сіру сітку — це можна налаштувати кількома способами. Слід враховувати, що при перенесенні документа на папір (друку) її необхідно налаштовувати окремо.

Як зробити поділ в Excel

Межі в програмі можуть бути додані до верхньої, нижньої, правої та лівої частини осередки. Крім того, вони можуть мати орнамент і колір на вибір. Це дозволяє вам більш точно керувати її відображення при створенні потрібної таблиці. Так, можна налаштувати поділ для одного або декількох об’єктів. Наприклад, можна відокремити в файлі цілий рядок, стовпець або сектор, або розлінованих всю таблицю.

Існує 2 способи створення поділу в файлі Ексель:

 1. Через меню «Межі» у вкладці «Головна»;
 2. Клікнувши на «Інші кордону» в цьому ж меню.

Обидва варіанти мають свої особливості і переваги, але будь-який з них дозволить створити і змінити поділ.

Створення контура через кнопку «Кордони»

Цей варіант — найпростіший з усіх, але і надає він найменше можливостей. Виділіть певну кількість осередків, до яких потрібно застосувати настройки, після чого:

 1. Натисніть на кнопку «Кордони», яка розташована знизу від вибору шрифту (її зовнішній вигляд залежить від останньої використаної функції, але за замовчуванням це «нижня межа»);
 2. Вкажіть необхідну команду, після чого розмітка буде застосована;
 3. Збережіть прогрес.

Налаштування за допомогою інструменту «Межі»

Створення розмітки через «Інші кордону»

Деякі функції не помістилися в меню, що випадає «Межі», тому вони знаходяться в розширеному. Виділіть необхідні комірки, а далі:

 1. Відкрийте меню «Межі»;
 2. Натисніть на «Інші кордону» внизу випадає віконця — відкриється вкладка, в якій ви зможете самостійно намалювати контур будь-якої складності, який дозволяє програма;
 3. Зробіть шаблон, натисніть «ОК»;
 4. Збережіть прогрес.

Розширені параметри контурів

Вкладка «Межі» дозволяє зробити розмітку складнішою. Вам доступні 13 видів контуру і всі кольори спектра, а також можливість намалювати зовнішні і внутрішні лінії об’єкта (в тому числі діагональні).

Як намалювати розмітку

Для того щоб створити власний контур, потрібно:

 1. Вказати елемент, або певну кількість груп;
 2. У випадаючому меню «Межі» клікнути на останню вкладку;
 3. Відкриється вікно «Формат ячеек» зі вкладкою «Межі» — виберіть тип лінії, її колір, розташування щодо елемента;
  Самостійне малювання кордонів
 4. Вкажіть контур, натискаючи на кнопки з відповідними зображеннями, або на саму модель елемента;
 5. Якщо в базовій палітрі немає відповідного кольору, відкрийте «Інші кольори» (перехід у вкладку «Спектр» в новому віконці дозволить зробити настройку ще більш точно);
  Палітра кольорів для контуру
 6. Якщо вам не потрібні лінії, виберіть «Ні» у вікні «Формат ячеек»;
 7. Натисніть «ОК» і збережіть прогрес.

Як зберегти розмітку при друку

За замовчуванням, як сірі, базові лінії на поверхні листа Excel, так і будь-які інші, не друкуються при виведенні на папір через принтер. Це можна помітити, натиснувши «Друк» — «Попередній перегляд». Для того щоб включити контур в майбутній документ, необхідно вказати певну кількість аркушів і застосувати відповідну функцію. Варіанти виділення:

 • Окремий лист — просто клацніть на нього. Якщо його не видно в списку, спочатку перейдіть за допомогою кнопки.
 • Два або кілька листів, що йдуть поруч — клікніть на ярлик крайнього в діапазоні (ліворуч або праворуч), після чого, затиснувши Shift, натисніть на протилежний йому (з іншого боку безлічі).
 • Два і більше несуміжних — клікніть на ярлик першого аркуша. Потім, утримуючи Ctrl, натисніть на інші, які потрібно включити в діапазон.
 • Всі сторінки у файлі Ексель — клікніть на ярлик будь-якого правою клавішею миші, після чого в меню виберіть «Виділити всі аркуші».

Вибрані сторінки відображаються як група. Для того, щоб роз’єднати їх, натисніть на будь-який з невиділених, або клікніть по будь-якому правою клавішею миші, а потім виберіть «Розгрупувати листи».

Виділення листів для друку

Подальші дії для друку:

 1. На вкладці «Розмітка сторінки» в «Параметри сторінки» виберіть пункт «Друк» в області «Сітка»;
 2. Відкрийте «Файл», натисніть «Друк» (або Ctrl + «P»);
 3. У вікні з параметрами друку натисніть «ОК».

Включення сітки при друку

Якщо ви не можете вибрати пункт в області «Сітка», значить, обраний графік або елемент в таблиці. Для того щоб функції стали доступні, необхідно зняти це виділення. Якщо при друку контур вам не потрібен, відповідно, зніміть галочку з пункту «Друк» в «Сітка».

Як приховати і показати розмітку в Ексель

Сітка в Excel відображається за замовчуванням. Іноді вона не потрібна на аркуші або в книзі — в разі, коли ви працюєте з різними об’єктами (наприклад, зображеннями). Крім того, «чиста» сторінка без контуру виглядає акуратніше.

У той же час, в деяких файлах Ексель розмітка відсутня, але необхідна. Це буває в разі збою, або якщо ви працюєте з документом, який складав і налаштовував інший користувач.

Приховати або показати за допомогою функцій Excel

Якщо вам потрібно зробити лінії видимими, можна скористатися одним з двох способів — перший налаштує всю книгу Ексель, а інший дозволить вказати це вибірково.

Перший варіант:

 1. Відкрийте вкладку «Розмітка сторінки» і знайдіть область «Сітка»;
 2. Встановіть параметр «Показати» — це включить відображення базових ліній;
 3. Збережіть прогрес;
 4. Якщо вам потрібно прибрати контур, який відображається, зніміть галочку з «Показати».

Приховати сітку в документі

Другий, більш функціональний варіант:

 1. Виділіть листи, на яких необхідно включити відображення (якщо потрібно вказати кілька несуміжних — клікніть на них, затиснувши Ctrl, а якщо суміжних — клікніть на крайній з однієї зі сторін, потім, утримуючи Shift, на протилежний);
 2. Відкрийте вкладку «Вид», після чого поставте галочку навпроти «Сітка» в області «Показати»;
 3. Збережіть прогрес;
 4. Якщо потрібно навпаки, прибрати її, зніміть галочку навпроти «Сітка».

Функціонал вкладки «Вид»

Приховати або відобразити за допомогою зміни кольору заливки

Інший спосіб прибрати розмітку — встановити білий колір заливки. Excel приховує сіру сітку, якщо об’єкт заповнений будь-яким кольором, але білий — нейтральний, стандартний для сторінки. У свою чергу, якщо потрібно показати контур, встановіть параметр «Немає заливки». Для цього необхідно:

 1. Виділити певну кількість об’єктів;
 2. Перейдіть у вкладку «Головна», після чого в області «Шрифт» знайдіть функцію «Колір заливки» і виберіть білий, потім клацніть по ньому;
 3. Збережіть прогрес.

Установка білого кольору заливки

Приховати або відобразити розмітку за допомогою настройки її кольору

Третій спосіб приховати або відновити базову розмітку в довільній кількості осередків Ексель. Щоб скористатися ним, потрібно:

 1. Виділити певну кількість об’єктів документа, де потрібно приховати або відновити лінії;
 2. Натисніть по ним правою кнопкою миші, після чого відкриється контекстне меню — клацніть на «Формат ячеек»;
 3. Відкрийте вкладку «Кордон»;
 4. Виберіть білий колір і натисніть «Зовнішні» та «Внутрішні» у «Все»;
 5. Натисніть «ОК», щоб побачити прогрес, потім збережіть його.

Вибір кольору для окремих кордонів

Як приховати або відобразити лінії вибіркових об’єктів

У деяких випадках необхідно прибрати або відновити не всю сітку на сторінці Excel, а тільки у деяких об’єктів. Це можна налаштувати, вручну вибираючи кількість об’єктів:

 • Одна осередок — клікніть по ній лівою клавішею миші;
 • Кілька суміжних — клікніть по одній, на початку діапазону, а потім, утримуючи Shift, натисніть на протилежну;
 • Кілька несуміжних — клікніть по будь-, після чого, затиснувши Ctrl, додавайте в безліч елементи лівою клавішею миші;
 • Кілька суміжних аркушів — клікніть на крайній знизу у відповідному меню, після чого, утримуючи Shift, виберіть протилежний;
 • Кілька несуміжних аркушів — клікніть на довільну сторінку, потім, затиснувши Ctrl, додайте в безліч інші, натискаючи праву кнопку миші.

Виділення потрібних осередків і листів

Після того як ви вказали необхідну кількість об’єктів, сховайте або покажіть їх лінії. Це можна зробити будь-яким з описаних варіантів — налаштуванням кольору заливки або самого контуру.

підсумок

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector