Як згрупувати фігури в Word

У документах Microsoft Office доступна робота з автофігурами. Ви можете створювати композиції, комбінувати картинки, вставляти об’єкти WordArt. Але ось змінювати їх доведеться окремо. Це дуже незручно, якщо ви складаєте візерунок з безлічі різних частин. Щоб не переміщати кожен кружечок, розберіться, як згрупувати фігури в Ворді.

Угруповання фігур в MS Word

Для перенесення або інших операцій з автофігурами їх можна об’єднати

Якщо об’єднати зображення, то програма буде сприймати їх як єдине ціле. Так можна змінити відразу всі елементи, перемістити їх або застосувати до них певні атрибути.

Як згрупувати об’єкти в документі?

Ви скомбінували малюнок з декількох частин і вирішили перенести його в інше місце. Щоб не перетягувати автофігури окремо, з’єднайте їх через панель WordArt.

Ось як згрупувати об’єкти в Ворді:

 1. Розмістіть ілюстрації так, як вам потрібно.
 2. Виділіть їх. Для цього затисніть клавішу Ctrl і клікайте на фігури, які хочете з’єднати.
 3. У рядку меню з’явиться пункт «Формат». Виберете його — відкриється ВордАрт. У Office 2003 ці настройки треба викликати через Вид — Панель малювання.
 4. Натисніть кнопку «Згрупувати». Вона знаходиться в правій частині меню. Якщо її не видно, розширте або розгорніть вікно.

Панель для роботи з малюнками

Після цього Word буде сприймати окремі об’єкти як один. Їх можна змінювати, пересувати і копіювати одночасно.

Набагато легше об’єднати малюнок через контекстне меню. Для цього виберіть всі зображення з затиснутою клавішею Ctrl і клацніть по ним правою кнопкою миші. У випадаючому списку наведіть на «Згрупувати».

Використання контекстного меню

Якщо ви захочете змінити колір ілюстрації або використовувати атрибути, це можна зробити відразу з усіма картинками. Але деякі ефекти накладаються нема на композицію, а на окремі фігури. Наприклад, тінь — вона з’являється не у всього візерунка, а по контуру кожного елемента.

В Ворді не вийде об’єднати зображення, створені в різних програмах. Якщо ви додасте в документ зображення з файлу і WordArt, їх не можна буде виділити одночасно. Щоб обійти це обмеження, треба змінити параметри обтікання.

 1. Натисніть на картинку правою кнопкою миші.
 2. Наведіть на пункт «Обтікання текстом».
 3. Натисніть на будь-яке значення крім «В тексті». Тепер графічні файли і об’єкти ВордАрт можна з’єднати.

Обтікання текстом

У Word 2007 цю функцію прибрали.

Як скасувати угруповання?

Не варто видаляти всю композицію і створювати нову, якщо ви хочете щось кардинально поміняти. Краще зняти об’єднання, внести корективи і знову створити загальну картинку. Саме час дізнатися, як разгруппировать малюнок в Word. Розділяти і з’єднувати візерунки можна в одному і тому ж меню.

 1. Виділіть ілюстрацію.
 2. Клацніть по ній правою кнопкою миші.
 3. Наведіть на пункт «Згрупувати». Там буде необхідна опція. Вона також доступна в панелі WordArt.

Якщо вам потрібно попрацювати з одним елементом, не треба нічого роз’єднувати. Щоб знову не розумітися, як згрупувати малюнок в Ворді, коректний.

 1. Натисніть на зображення.
 2. Натисніть на окремий елемент Word Art. Тепер рамка буде і навколо нього, і навколо всієї композиції. Кілька елементів можна виділити, якщо при виборі наступної фігури затиснути клавішу Ctrl.
 3. Вільно міняйте автофігури, проведіть їх замість того, щоб розгрупувати, використовуйте атрибути. Якщо ви перенесете компонент за межі всієї ілюстрації, її рамка розшириться. Але малюнок залишиться цілим.

Об’єднання фігур і малюнків в Microsoft Office 2007

У Word 2007 неможливо поєднати ілюстрації з інших програм і об’єкти ВордАрт безпосередньо. Їх не можна виділити одночасно. Але є обхідні шляхи. Зокрема, використання інструментарію для роботи з написами. Ось як зробити угруповання в Word 2007.

 1. Перейдіть на вкладку «Вставка». В поле «Текст» знайдіть меню «Напис» і натисніть на стрілочку під ним.
 2. Виберіть «Проста напис» і клікніть в довільному місці документа.
 3. В панелі «Стилі написів» натисніть «Заливка фігури» і перейдіть до пункту «Малюнок».
  Вибір стилю для напису
 4. Знайдіть бажане зображення.
 5. Підкоригує його розміри і перенесіть в потрібне місце. Щоб перетягнути область з текстом (в цьому випадку — з картинкою), «зачепите» її за рамку.

Об’єкти ВордАрт і написи можна виділяти одночасно, використовуючи клавішу Ctrl або Shift. Об’єднання в одну композицію буде доступно і в меню роботи з текстом, і у вкладці автофигур.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector