Як запустити гру у віконному режимі

Звичайна практика роботи на комп’ютері передбачає користування декількома програмами одночасно. Їх відкривають у віконному режимі, з однієї на іншу тоді перейти не складає труднощів. Але ігрові програми частіше запускаються відразу в повноекранному режимі, що не дає працювати паралельно з іншими вікнами. Фанатам старих ігор також незручна повноекранна версія, при низькій роздільній здатності все виглядає негарно, нечітко. Незручно робити скріншоти, якщо виходити з програми, то потім треба заново чекати завантаження, втрачається час. Тому користувачам бажано поставити віконний режим в іграх, для чого є різні шляхи.

Запуск ігор в віконному режимі

Для запуску гри в вікні є декілька способів

1. Поєднання клавіш

Вирішити проблему, як перевести гру в віконний режим, допомагають поєднання певних клавіш. Найпростіший прийом, коли додаток запущено в повноекранному вигляді, — натискання Alt + Enter. Аналогічно можете натиснути в Windows F11 або Ctrl + F, в MacOS Command + M. Можливо, в настройках ви знайдете інші комбінації саме для вашої програми. Спосіб легкий, ефективний, адже повторне натискання клавіш відкриє назад повноекранний режим.

WOD Empire в режимі вікна

Перший і найпростіший спосіб — використовувати шорткати

2. Зміна налаштувань

Можливо, в налаштуваннях є опція переходу на інший режим, перевірте. Зайдіть в розділ з настройками (Options), перегляньте їх, чи є «Екранний режим» (Windowed mode) або подібна функція: «Грати в вікні», «Віконний режим», інші аналоги. Коли знайдете, виберіть, поставивши прапорець або активувавши іншим способом, передбаченим програмою, збережіть зміна.

Якщо відсутня опція екранного розгортання гри, додайте її за допомогою спеціального модифікатора.

  • Натисніть на ярлик запуску правою кнопкою миші, натисніть на «Властивості». Також можна викликати вікно «Властивості» в головному меню вашої ОС.
  • Зайдіть на сходинку «Об’єкт», в кінець рядка (клавішею End).
  • Поставте пробіл, впишіть «-window».
  • Натисніть Застосувати — ОК, запустіть додаток.

Таким способом редагується запуск різних іграшок, наприклад, популярних Warcraft, Counter Strike, Mass Effect. В інших програмах може застосовуватися дещо відрізняється модифікатор, в Sims2, наприклад, вам потрібно приписати «-w», в деяких додатках працює «-win». Спробуйте у себе різні варіанти модифікатора.

Гру стане можливим запустити у віконному варіанті, для повернення до старих налаштувань просто видаліть вписаний модифікатор.

Модифікатор запуску гри в вікні

Пропишіть модифікатор -window у властивостях ярлика

4. Файл налаштувань

Якщо виробником включена така опція, як вказано нижче:

  • Зайдіть в папку встановленої програми.
  • Знайдіть в файлах тексти «Windowed», «Fullscreen» (якщо у вас Windows 7, в Провіднику в віконці пошуку введіть текст, справа в кутку клікніть на «Вміст файлів»).
  • Для Fullscreen, щоб відключити, поставте значення 0. Для Windowed надайте значення 1, включивши її. Можна тепер запустити додаток.

5. Сторонні програми

Вище названі способи застосовні, якщо закладені в налаштуваннях такі можливості. Як запустити будь-яку гру у віконному режимі, коли виробники цього не передбачили? Допоможуть сторонні програми.

Примусово перевести в потрібний варіант запуску в іграх можна, взявши стару китайську програму D3DWindower, вона справляється з таким завданням, хоча досить стара. Встановіть її, запустіть, додайте в список вашу гру, натиснувши на «плюс». В налаштуваннях поставте бажані висоту, ширину вікна.

6. Емулятори

Емулятори працюють не на всіх комп’ютерах, вони вимогливі до ресурсів. Скачайте, запустіть емулятор (Vmware, Windows Virtual PC). Рекомендуємо користуватися офіційними сайтами. У вас створюється віртуальний «комп’ютер в комп’ютері», що працює в звичайному віконному розмірі, і будь-яка запущена в ньому програма виявиться в рамках вікна емулятора.

Недоліками є те, що віртуальний комп’ютер вимагає великого місця на диску, налаштовувати його довго, трудомістко. Встановлювати емулятор, тільки щоб запустити гру, — нераціонально, застосовуйте спосіб, якщо потрібен він для роботи.

Якщо перераховані способи, що показують, як поставити гру в віконний режим, не допомогли, спробуйте звернутися до розробників через офіційний сайт, форум підтримки. Крім того, коли немає цієї опції в принципі, рекомендуємо звернути повноекранне додаток для перемикання на іншу програму, натиснувши Alt + Tab, потім можна буде його просто розгорнути.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector