Як запускати старі ігри на сучасному комп’ютері за допомогою dgVoodoo

maxresdefault.jpg

Дуже багато ігор, випущених в кінці 90х — початку нульових, на сучасних системах запускатися відмовляються, або картинка в грі з артефактами. Це відбувається через те, що в ті часи багато ігор писалися на Glide, який розробляла неіснуюча вже компанія 3dfx. Надалі це компанія була поглинена Nvidia, і розробка Glide була припинена, а підтримка його в сучасних відкритих швидше рудиментарная. Це ж стосується і старих версій DirectX аж до 7ой — теоретично підтримка його повинна бути в сучасних відкритих, на ділі — зазвичай немає.

Тому для запуску старих ігор був написаний врапперов dgVoodoo 2 — тобто програма, яка перехоплює потік команд від програми і переводить їх на зрозумілий для сучасних відеокарт мову DX 11. При цьому програма думає, що вона запускається на відеокарті 3dfx Voodoo 2, і тому стає доступною покращена графіка і ефекти (в ті часи відеокарти від Voodoo були найпотужнішими, і творці ігор робили графіку на них краще, ніж на інших відкритих).

Для початку скачайте і встановіть потрібну вам гру (наприклад, Далекобійники 2 або Сибір). Після цього скачайте сам врапперов (тестувалася версія 2.54), розпакуйте його і перенесіть в папку з грою файл dgVoodooCpl.exe і вміст папок MS (якщо гра вимагає DirectX) або 3dfx (якщо гра вимагає Glide):

Снімок.PNG

Якщо ви не знаєте, що вимагає гра — можна перенести файли з обох папок. Після цього запустіть .exe-файл врапперов і натисніть на значок. \. Так само можна змінити деякі настройки у вкладці Glide або DirectX — вибрати дозвіл, емульованого відеокарту і її обсяг пам’яті, включити або відключити вертикальну синхронізацію і згладжування:
Снімок.PNG
Все, після цього можна запустити гру (проте в деяких випадках потрібні додаткові хитрощі — наприклад, Далекобійники 2 не запускаються, якщо обсяг ОЗУ більше 2 ГБ, так що якщо у вас більше — зменшіть його через msconfig):

RigNRoll 2017-06-09 12-35-14-92.jpg
RigNRoll 2017-06-09 12-36-21-95.jpg

Як видно ніяких артефактів немає, гра йде стабільно в 60 fps і підтримуються ефекти Voodoo (в даному випадку це опале листя).

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector