Як з’явився логотип Android

Як з'явився логотип Android

Відомий логотип — невід’ємна частина будь-якої успішної компанії. Коли ми бачимо надкушене яблуко, золоті арки літери «M», крила Nike або три смужки Adidas — наш мозок миттєво асоціює ці «значки» з компаніями. Логотип Android був не завжди такий, яким ми його звикли бачити і ми розповімо про його походження.

До виходу мобільної операційної системи від Google, слово «андроїд» асоціювалося з роботом, у якого присутні риси зовнішності людини. Тому логотип Google Android — доброзичливий зелений робот і це не просто так. Дружелюбність і відкритість — це основні принципи платформи, яка розроблялася в якості універсального стандарту для розробників і виробників мобільних пристроїв.

Чи є у нього ім’я

Як з'явився логотип Android

У зеленого робота немає офіційного імені. Протягом деякого часу його називали Енді (Andy) — це могла бути відсилання до творця операційної системи Енді Рубіну, але це твердження може виявитися всього лише міфом. Команда розробників операційної системи називала логотип — Bugdroid, але це більше схоже на прізвисько.

Вірус і хайп

Як з'явився логотип Android

Після своєї появи зелений робот дуже швидко завоював любов користувачів, після чого він почав з’являтися в різних видах. Він був ніндзя, піратом і навіть кішкою. На одному з найвідоміших артов Android відкушує логотип Apple. Google не стала реєструвати право власності логотипу і не висувала вимог до дизайну, тому він розлетівся в різних формах по всьому світу. Побачивши величезну популярність свого талісмана, Google вирішила запустити Androidify — сервіс, який надає можливість будь-якому користувачі зробити логотип Android з власним дизайном.

Хто придумав зеленого робота

Як з'явився логотип Android

Перш ніж постати перед користувачами в своєму звичному вигляді, Bugdroid пережив кілька трансформацій. Керівник відділу зі зв’язків з розробниками повинен був представити логотип операційної системи для внутрішнього запуску. У нього не було конкретних ідей і в останню хвилину він намалював кілька роботів у векторному редакторі Inkscape. Так з’явилася на світ перша версія логотипу — Dandroid.

Як з'явився логотип Android
Виглядає, м’яко кажучи, не дуже.

«Дендроіди» пережили пік своєї популярності всередині офісу Google серед розробників. Вони були талісманами Android до того моменту, коли Ірина Блок представила свій дизайн робота, який став обличчям операційної системи.

Як з'явився логотип Android
Концепти Android від Ірини Блок.

Ірині вдалося створити один із найбільш упізнаваних логотипів, але це не принесло їй популярності. Вона згадує випадок з кінотеатру, де перед показом фільму почалася реклама з логотипом Android, її шестирічна дочка встала і закричала: «Це моя мама придумала!» Весь передній ряд обернувся подивитися на них, Ірина розповіла, що була дуже сильно збентежена в той момент.

Ірина Блок працювала дизайнером в Google. Для її команди надійшло завдання придумати і створити впізнаваний логотип з роботом. Перед своїми першими макетами вона черпала натхнення з дизайну іграшок і науково-фантастичних фільмів. Після чого вона намалювала робота з торсом в формі жерстяної банки і антенами на голові.

Під час роботи з колегами над логотипом Android, вони придумали концепцію дизайну з «відкритим вихідним кодом».
Ми вирішили, що це буде «відкрите» лого, яке хто завгодно зможе модифікувати під себе. Нам здавалося це досить зухвалим рішенням.
Більшість компаній захищає свою інтелектуальну власність і торгову марку від наслідувачів. Логотип Android залишиться вільним.

Як з'явився логотип Android

Зеленому роботу вже понад 10 років і він продовжує зберігати впізнаваність і процвітати в цій справі. Кожна нова версія операційної системи супроводжується відповідним «роботом», а в кампусі Google розташована галявина зі статуями, яка присвячена різним версіям Android.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector