Як встановити Віндовс без диска і флешки

Традиційно операційні системи встановлюються з зовнішніх носіїв, таких як USB-флеш-накопичувач або оптичних диск. На жаль, не завжди є можливість придбати потрібний накопичувач, нерідко у самого комп’ютера або ноутбука зламані USB-порти або відсутній дисковод. Тому в цій статті ми розберемося, як встановити Віндовс без диска і флешки.

Алгоритм створення установника без диска або USB-накопичувача відрізняється від стандартного.

Готуємося до установки

Запасаємося необхідним софтом

Давайте спробуємо підготуватися до установки Windows без диска і флешки і не витратити жодної копійки наших кровних. Для цього нам потрібно завантажити ISO образ Windows. Відкриваємо браузер і викачуємо будь-який сподобався образ. Якщо не розумієте, як вибирати — тисніть на будь-який ліпший і качайте за допомогою торрент-клієнта.

Нам потрібна програма для емуляції віртуальних медіа. Качаємо безкоштовну версію Daemon Tools Lite. Ще нам знадобиться безкоштовна програма EasyBCD, качаємо її з офіційного або стороннього сайту. На офіційному сайті для завантаження потрібно вказати робочий поштову скриньку, вибирайте самі. Браузер нам більше не потрібен, закриваємо його. Наші програми і ISO образ готові до роботи.

Готуємо завантажувальний привід

Як встановити Вінду без диска і флешки? Дуже просто, нам потрібно зробити свій аналог флешки! Зазвичай вінчестер розбитий на два віртуальних диска: з операційною системою (зазвичай (C :)) і з файлами для повсякденного використання (зазвичай (D :)). Для того щоб встановити операційну систему з вінчестера, нам необхідно «відкусити» від диска з файлами користувача близько 10 Гб корисного простору.

Для цього переходимо в управління дисками. Потрапити туди можна клікнувши правою кнопкою миші по іконці «Мій комп’ютер», якщо у вас Windows 7 і по панелі «Пуск», якщо у вас Windows 10. Далі перейти в управління.

Знаходимо розділ з вільним місцем (він не повинен бути системним) і натискаємо по ньому правою кнопкою. Вибираємо «Стиснути том». Нам буде надано кількість вільного простору, готового до стиснення. Швидше за все, ця цифра буде в рази більше тієї, якої нам буде достатньо, тому вручну виставляємо число 10000, наприклад. Натискаємо кнопку «Стиснути».

У нас з’явилося нерозподілений простір, зазвичай воно виділяється чорним кольором. Кількома по області нерозподіленого простору правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Створити простий том». Далі слідуємо вказівкам майстра створення нового простого томи. В налаштуваннях можна вибрати вподобану букву і вказати файлову систему, в якій буде проводитися форматування. За замовчуванням файлова система буде NTFS, міняти її не рекомендується. Ми успішно створили новий том. Його можна перейменувати вже в провіднику в вікні «Мій комп’ютер», щоб було зрозуміліше.

Створення нового томи

Тепер починаємо працювати з ISO чином операційної системи. Встановлюємо програму Daemon Tools Lite, активуємо безкоштовну ліцензію. При установці не забудьте прибрати гори непотрібних галочок навпроти різних гаджетів для робочого столу і продуктів від Яндекс, наприклад. Всередині програми натискаємо на кнопку «Додати образ». Згадуємо, де у нас лежить образ операційної системи, і вказуємо шлях до нього. Монтуємо образ.

Відкриваємо віртуальний дисковод через провідник і копіюємо файли на ту область, яку ми нещодавно «відкусили» від розділу (D :).

Настав час попросити допомоги у програми по роботі з завантажувачем. Запускаємо EasyBCD обов’язково від імені адміністратора. Відкривається нове вікно і в ньому нам потрібно натиснути на кнопку «Додати запис». Переходимо у вкладку «WinPE». Поле «Ім’я» заповнюємо буква в букву так, як ви назвали недавно створений диск. В наступному полі натискаємо на іконку папки і йдемо до нього, вказуємо шлях до завантажувального образу нової операційної системи. Швидше за все, він буде знаходитись у папці «Sourses» під ім’ям boot.wim. Тиснемо кнопку «Додати», після чого в засобі завантаження з’явиться ще одна нова запис для установки Windows.

Поточні параметри EasyBCD

На цьому наші дії по підготовці до установки операційної системи з жорсткого диска можна вважати закінченими. Закриваємо EasyBCD.

Приступаємо до установки

Отже, установка Windows без диска і флешки. З створеного завантажувального сектора ми будемо встановлювати операційну систему на диск (C :), або на той, який у вас є системним. В принципі, можна встановити і на (D :), тоді у нас вийде дві операційних системи, і ми зможемо вибирати, з якою завантажитися при запуску комп’ютера. Перезавантажуємося.

Після всього, що ми виконали, у нас з’явилося меню з додатковим параметром. З’явився завантажувальний розділ, який ми створювали. Вибираємо його і натискаємо «Enter».

Вибір ОС для запуску

Далі йде процес установки самим звичайним чином, як завжди:

  • Вибираємо російську мову, тиснемо «Далі».
  • Якщо потрібно відновити систему після фатальної помилки, то тиснемо на кнопку «Відновлення системи», але нам не потрібно нічого відновлювати, тиснемо кнопку «Встановити».
  • Якщо у нас многовариантная збірка операційки з різними версіями, то наступним буде вікно з вибором конкретної. Вибираємо вподобану версію Windows і тиснемо кнопку «Далі».
  • Приймаємо умови ліцензії.
  • Далі вибираємо обов’язково «Вибіркова установка для досвідчених користувачів», якщо відповідне вікно з’явилося. Так ми зможемо налаштувати всі параметри під себе.
  • Наступне вікно — управління дисками. Тут ми можемо відформатувати потрібний диск, видалити, створити новий. Нам необхідно знайти системний, відформатувати його і встановити на нашу операційну систему. Для цього виділяємо розділ з позначкою «Системний», знизу шукаємо рожеву кнопку «Форматувати», чекаємо кілька секунд. Тиснемо кнопку «Далі». Слідкуйте, щоб перед натисканням на «Далі» було виділено саме системний диск, інакше Windows встановиться на інший розділ.
  • Пішла установка операційної системи. Можна помітити, що вона йде набагато швидше, ніж з будь-якого іншого носія: флешки або оптичного накопичувача.
  • Основна частина закінчилася, залишилося розібратися з дрібними настройками на кшталт імені комп’ютера, колірної схеми, дозволу і так далі, тут ми зупинятися не будемо, все настройки суто індивідуальні.

Ми в новій операційній системі, встановленої з вінчестера. Що залишився завантажувальний диск ми можемо видалити через той же управління дисками, якщо він нам більше не потрібен.

висновок

Отже, ми розібралися, як перевстановити Windows без диска і флешки. Здавалося б, навіщо стільки маніпуляцій, якщо можна просто купити оптичний накопичувач або флешку? Але для деяких користувачів цей спосіб може стати справжньою чарівною паличкою.

Якщо у вас з’явилися питання — задайте їх у коментарях!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector