Як включити захист від потенційно небажаних програм в Захиснику Windows 10

secret1.png

Захисник Windows є вбудованим антивірусом в систему, і за своїми можливостями знаходиться на рівні безкоштовних версій антивірусів від інших виробників. І крім захисту від вірусів і вбудованого брандмауера він так само має можливість захищати від потенційно небажаних програм (ПНП).

Що це за вид ПО? До нього відносяться програми, які змінюють домашню сторінку і пошуковик, вбудовують рекламу на сайти, а так само різні «ліві» оптимізатори системи, які за фактом просто знаходять безліч проблем і за їх усунення вимагають купити повну версію, і так далі. Всі вони по факту вірусами не рахуються, а й користі від них, звичайно, замало — і саме таке ПО можна блокувати Захисник Windows.

На жаль — поки що ця функція офіційно доступна тільки для Windows 10 Enterprise, однак її можна досить просто включити на будь-яких інших редакціях системи. Для цього запустіть PowerShell від імені адміністратора (швидше за все через натискання на Пуск правою кнопкою миші) і введіть команду Set-MpPreference -PUAProtection 1:

1.PNG

Все, тепер захист від ПНП включена (при бажанні її можна вимкнути, ввівши команду вище з 0 на кінці). Щоб це перевірити, зайдіть на сайт amtso і скачайте приклад такої програми:

Якщо Chrome не дав її завантажити і з’явилося попередження від Захисника, або ж після скачування при запуску з’являється таке ж попередження — значить, захист працює:

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector