Як відкрити файл Компаса в AutoCAD

Російська система Компас фірми Аскон широко поширена в колишньому СРСР. Своє розвиток вона почала в далекому 1989 році і з тих пір обросла безліччю можливостей. Інша широко використовувана система з тих же часів — AutoCAD. Багато організацій вважають за краще мати обидві системи, так як вони взаємно доповнюють один одного.

Відкриття файлу Компас в Автокаде

Як відкрити файл Компас в програмі AutoCAD.

основний спосіб

Найпростіший спосіб полягає в тому, щоб зберегти файл в російській САПР з двомірними моделями в форматі dwg. Перекласти тексти з неї — з розширенням shx. Він зберігається поряд з першим, в одному каталозі. Крім dwg, використовуйте формат dxf. Тривимірні моделі Компас зберігають файл у форматі sat. Як відкрити креслення в програмі приймачі? Так само, як і будь-який інший. Формат спеціально призначений для обміну. Врахуйте, що переклад не ідеальний, і чим складніше креслення, тим більше можливих помилок.

Натисніть Файл → Зберегти як. У діалоговому вікні виберіть зі списку форматів потрібний.

вибір формату

Цей спосіб цілком достатній в повсякденній діяльності, але іноді креслень дуже багато. Або версія LT, яка вищеописаної функції не має. Платити 127.000 рублів за продукт тільки тому, що партнери працюють з ним мало, кому хочеться? Однак знайти online конвертер через пошуковик можна. Пошуки приводять до використання самого Компаса. Тому вирішити без нього можна лише першу проблему — робочий каталог.

пакетна обробка

Пакетна обробка має на увазі, що одноманітно обробляється відразу група об’єктів без участі людини в кожному окремому випадку.

  1. Підключіть бібліотеку dwgdxfExp.rtw в менеджері бібліотек. Ви знайдете її в каталозі Компаса. Найчастіше в підкаталозі Libs \ ImpExp.
  2. Виберіть команду «Зберегти як dwg», потім виберіть документ. Відкриється стандартний діалог вибору файлів. Зберегти як dwg
  3. З затиснутою клавішею Shift вибираєте групу документів. Окремі документи виберіть з затиснутою клавішею CTRL.
  4. Натисніть «Почати запис».

підсумок

Для перетворення з Компаса в Автокад потрібен сам Компас. Кількість креслень значення не має. Доступні масові конвертації. Перекладені креслення можуть мати помилки, потрібно вашу увагу. Однак сам процес досить простий.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector