Як видалити вірус з телефону на Андроїд

Останнім часом стрімко зростає кількість вірусних програм, написаних для ОС Android. Причому дуже просто дістати їх на свій мобільний пристрій. Смартфони і планшети часто зберігають конфіденційну інформацію і ресурси для операцій з електронними гаманцями. Цими даними намагаються заволодіти зловмисники для викрадення коштів, використовуючи вірусні програми. Тому важливо знати ознаки зараження пристрою, а також те, як видалити вірус з телефону на Андроїд і захистити його від повторних заражень.

Як видалити вірус на Андроїд

На жаль, ОС Андроїд відкрита для вірусних загроз. На щастя, це виліковне ��

Ознаки вірусного зараження телефону з ОС Андроїд

Шкідливі програми можуть істотно вплинути на роботу смартфона і навіть привести до того, що він вийде з ладу. Нижче наведені деякі ознаки зараження вірусом гаджета:

 • телефон запускається довше звичайного, сильно гальмує або відбувається раптова перезавантаження;
 • без вашого відома відбувається відправка платних SMS-повідомлень або з’являються вихідні дзвінки
 • якщо відбувається списання коштів з рахунку телефону;
 • поява в браузері або на робочому столі настирливої ​​реклами;
 • блокування екрану з вимогою перерахувати гроші на невідомий рахунок для розблокування;
 • якщо неможливо отримати доступ до електронних гаманців або відбуваються грошові операції, які вами не здійснювалися;
 • невідомий отримав доступ до вашого аккаунту в соцмережах, яким ви користуєтеся з мобільного пристрою;
 • не запускаються додатки або заблокувалися деякі функції;
 • батарея телефону розряджається дуже швидко.

Якщо з’являється один або декілька з цих ознак, рекомендується перевірити пристрій на наявність вірусів.

андроїд зомбі

Якщо ви виявили на телефоні симптоми вірусного зараження — не впадайте у відчай. Слідуйте інструкціям нижче

Способи боротьби з вірусами в ОС Андроїд

Успішно видалити вірус з телефону можна різними способами.

Щоб не було необхідності боротися з вірусом, краще за все не допустити, щоб він потрапив в ваш гаджет. Просте правило полягає в тому, що встановлювати додатки слід тільки з офіційних магазинів додатків, наприклад, Play Store або PlayMarket.

Чистка телефону за допомогою антивірусу

Dr.Web перевірка на віруси

Встановіть антивірус для мобільних пристроїв

Також надійний захист надають всілякі антивіруси для Android. Найбільш популярні з них: Dr. Web, Avast, Kasperskiy і інші. Цей софт рекомендується завантажувати з офіційного сайту розробника. Зазвичай антивірусні програми функціонують у фоновому режимі і в разі виявлення загрози, повідомляють про проблему.

Перед тим як очистити Андроїд від вірусів, потрібно запустити повне сканування вбудованої пам’яті пристрою і карти пам’яті. У разі виявлення антивірусом шкідливої ​​програми, слід вибрати функцію «Видалити». При цьому краще знешкоджену копію програми помістити в карантин, якщо програма захисту помилково визначила його як вірус.

Потрібно відзначити, що сканування додатків допомагає виявити і видалити шкідливий софт далеко не у всіх випадках. Багато вірусні програми мають захист від видалення та здатні відновлюватися. До того ж пристрій може бути частково або повністю заблоковано і запустити антивірусні програми, взагалі, неможливо. Тому виникає питання, як видалити вірус з телефону на Андроїд, якщо він не видаляється антивірусом.

Як в безпечному режимі очистити смартфон

Якщо не вдалося видалити небезпечний софт в звичайному режимі, можна спробувати це здійснити в безпечному. Оскільки в безпечному режимі роботи девайса вірусні програми, як правило, не активні, їх можна спробувати знищити.

Для переходу гаджета в безпечний режим у версії вище Android 4.0 потрібно натиснути кнопку перезапуску. Потім у вікні меню затримати палець на рядку «Відключити живлення» поки не з’явиться вікно з повідомленням «Перехід в безпечний режим». Натиснути ОК.

Перехід в безпечний режим

Більш надійною буде перевірка на віруси в безпечному режимі

Для версій Android 4.0 і нижче потрібно вимкнути і знову включити пристрій звичайним способом. Під час запуску, коли на екрані з’явиться логотип Андроїд, слід одночасно натиснути кнопки збільшення і зменшення гучності. Потрібно утримувати їх до тих пір, поки система не буде повністю завантажена.

Тепер пристрій перейшло в безпечний режим роботи та можна просканувати його антивірусною програмою. Якщо такий в телефоні немає або вона не запускається, її слід встановити з магазину додатків.

Таким чином ефективно видаляються віруси, що нав’язують рекламу або закачує на смартфон різні додатки для накрутки рейтингу.

Щоб повернутися в звичайний режим, потрібно просто перевантажити пристрій.

Як видалити вірус з телефону Андроїд через комп’ютер

Ще один спосіб видалення вірусних програм з телефону — через підключення його до комп’ютера. Він використовується, коли функції смартфона частково або повністю заблоковані.

Зазвичай антивірус комп’ютера при підключенні будь-якого пристрою до ПК автоматично запитує перевірку. Але якщо така функція відсутня, то потрібно в настройках антивірусної програми комп’ютера вручну вибрати для сканування пам’ять телефону.

Windows перевірка телефону на віруси

Підключіть пристрій як USB-носій і здійсните перевірку вашим антивірусом

Щоб це зробити, потрібно:

 1. При підключенні смартфона до комп’ютера вибрати варіант «Як USB-накопичувач».
 2. У папці «Комп’ютер» на стаціонарному ПК з’являться логічні диски, що позначають внутрішню пам’ять гаджета і SD-карту, якщо така є.
 3. У контекстному меню кожного з дисків вибрати функцію «Перевірити на віруси». Сканування запущено.

Скидання налаштувань телефону на Андроїд

Якщо жоден з методів не дав результатів, і вірус не видаляється, тоді слід вдатися до крайнього заходу — скидання налаштувань до заводських. Хоча така операція є найбільш ефективним методом, однак при цьому видаляється вся інформація користувача з внутрішньої пам’яті.

Тому потрібні фото, музику, відео та документи перед скиданням необхідно скопіювати на інші носії. При цьому проявляйте обережність, щоб випадково не перенести вірус разом з вашими даними.

Щоб відновити заводські настройки через системне меню, потрібно зайти в «Параметри» і відкрити папку «Особисті». Далі натиснути «Створення резервної копії» і вибрати функцію «Скидання з відновленням заводських налаштувань». Після перезавантаження пристрою буде запропонований вибір мови та інших налаштувань.

Профілактика вірусного зараження Андроїд-пристроїв

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector