Як видалити віртуальний дисковод в Windows?

Інформаційні технології стрімко розвиваються, підносячи безліч несподіваних ідей, які, на жаль, для багатьох з-за такої надмірної чисельності залишаються незнайомими і невикористовуваними.

Досить часто після інсталяції нових ігор або програмного забезпечення на ПК виявляється віртуальний дисковод. Безумовно, недосвідчений користувач абсолютно нездатний пояснити, звідки він взявся, і вже тим більше він не розуміє, як видалити віртуальний дисковод в Windows.

Картинка як видалити віртуальний дисковод Windows

Для видалення віртуального приводу необхідно провести кілька дій

Видалення за допомогою емуляторів DVD-приводів

Віртуальний дисковод для Windows потрібен для того, щоб створити образ будь-якого диска або прочитати наявний образ. Досить часто з такою необхідністю стикаються справжні ігромани, повністю занурені в ігровий світ. Деякі ігри не запускаються без додаткової прив’язки до образу через віртуальний дисковод.

Відкрити «неіснуючий» дисковод допомагають програми, спеціально створені для цієї мети. Це емулятори DVD-приводів. Вони ж допомагають видалити віртуальні дисководи, в яких людина вже просто не потребує.

Застосування Alcohol 120%

Щоб скористатися корисними утилітами, що дозволяють видалити віртуальний дисковод, корисно зробити «ревізію» вже встановленого раніше програмного забезпечення в Windows. Це дозволить зрозуміти, чи можна відразу скористатися потрібними утилітами або їх доведеться попередньо завантажити, здійснити інсталяцію, а вже після цього приступити до ліквідації виниклих проблем.

Налаштування віртуального приводу Alcohol 120

Цікавою утилітою вважається Alcohol 120%, яка дозволить без труднощів видалити віртуальний привід. Запустивши Alcohol 120%, необхідно перейти в «Налаштування», далі з лівої сторони відкритого контекстного меню потрібно знайти підпункт «Віртуальний диск». Натиснувши на нього, відкриється діалогове вікно, яке запропонує самостійно врегулювати число таких дисків. Щоб видалити той, який відкритий без потреби, досить вибрати позицію, рівну нулю.

Залишається тільки погодитися зі змінами, які були здійснені згідно з інструкцією, натиснувши «Ок». В результаті таких пророблених дій віртуальний дисковод зникне і не буде «дратувати» користувача при черговому запуску Windows.

Застосування DAEMON Tools Lite

DAEMON Tools Lite — це досить популярна утиліта, яка проста в застосуванні, а тому нею користуються всі незалежно від рівня володіння ПК.

Якщо вона вже встановлена, слід клікнути по ярлику, здійснюючи запуск. У вікні, потрібно натиснути правою кнопкою миші по нижньому полю, викликаючи контекстне меню. У меню, програмою буде запропоновано кілька дій, серед яких є і можливість або додати, або видалити умовний привід.

Налаштування віртуального приводу Daemon Tool Lite

У тих випадках, коли користувач не має потреби ні в одному умовному приводі, слід вибрати позицію «Видалити все». Це дозволить одночасно розпрощатися з усіма встановленими раніше в Windows умовними дисками. Практика показує, що через недосвідченість можуть бути відкриті відразу кілька таких приводів.

застосування UltraISO

Принцип роботи з утилітою UltraISO дуже сильно схожий на Alcohol 120%. Після запуску ПО необхідно перейти в розділ «Налаштування».

У горизонтальному меню, розташованому у верхній частині, вибирається підменю «Віртуальний привід», після натискання на яке відкриється нове вікно. У ньому користувач може вказати число дисководів, в яких він відчуває необхідність.

Налаштування віртуального приводу UltraISO

Зупинивши вибір на позиції «Ні», всі відкриті приводи в Windows відразу ж зникнуть, залишається також підтвердити правильність дій, натиснувши «Ок», і проблема буде вирішена.

Якщо власник ПК зовсім не має потреби в вищепереліченому програмному забезпеченні, яке часто виступає в якості винуватця установки «неіснуючих» приводів в Windows, досить провести деінсталяцію цього ПО. По завершенні зникнуть з Windows всі непотрібні програми, а разом з ними і всі відкриті ними приводи.

Видалення за допомогою службових команд

В окремих випадках приводи можуть бути відкриті не в момент інсталяції емуляторів DVD-приводів, а в процесі виконання деяких команд Windows. Внаслідок цього надається можливість видалити їх точно так же, застосовуючи такі ж службові команди.

Застосування команди «Subst»

Використання команди «Subst» не супроводжується жодними проблемами. Весь процес досить зрозумілий, легко виконаємо для кожного власника ПК.

Щоб викликати команду, необхідно натиснути «Пуск», в пошуковому рядку прописати «Subst» і натиснути «Enter». По завершенні командного завдання диск зникає.

Виклик команди subst

Однак трапляється й так, щоб після чергового запуску Windows, несподівано «нереальний» дисковод знову виявляється відкритим. Пояснити таке «нелогічну поведінку» можна. Окремі збірки Windows містять певні файли автозавантаження, в яких прописано автоматичне відкриття такого дисковода після чергового запуску операційної системи.

Щоб вирішити і таку проблему, важливо запустити ще одну службову команду shell: startup. Команда відкриє діалогове вікно, в якому буде вказана директорія, де лежить файл автозавантаження.

Клікнувши по пакетному файлу, відкриється повідомлення в текстовому форматі, в якому буде вказано шлях до файлу з директорії автозавантаження. Пройшовши по зазначеному шляху, залишиться лише видалити наявний там файл. Тепер із диском не буде з’являтися навіть після перезавантаження.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector