Як вибрати Wi-Fi адаптер для комп’ютера

Більшість сучасних ноутбуків і інших мобільних пристроїв оснащено приймачами Wi-Fi, які дозволяють встановлювати з’єднання з бездротовими мережами. Однак це не завжди стосується стаціонарних ПК, які розраховані на дротове з’єднання в силу своїх особливостей. Але багатьом користувачам життєво важливо підключити стаціонарний комп’ютер до Wi-Fi — це дозволяє позбутися від прокладання проводів при готовому ремонті, а також зробити його зручнішим для взаємодії різних девайсів в одній мережі.

Для цього зовсім не обов’язково купувати ПК з вбудованим модулем бездротового зв’язку — досить встановити додатковий приймач. Ми розглянемо, що представляють собою Wi-Fi-адаптери для комп’ютерів, якими можуть бути їхні технічні параметри, а також яким конкретно моделям варто віддати перевагу.

Адаптер бездротової мережі для ПК

Будь-стаціонарний комп’ютер можна вдосконалити під Wi-Fi

Основні різновиди

Перш за все, варто визначитися, за допомогою якого саме інтерфейсу ви будете підключати адаптер до комп’ютера. Найбільшою популярністю користується портативний приймач зі штекером USB. За розміром такі пристрої не відрізняються від великих флешок, тому носити їх можна навіть в кишені або на кільці для ключів. Адаптери, що використовують інтерфейс USB, ідеально підійдуть людям, які нерідко користуються різними комп’ютерами і ноутбуками, оскільки вони розраховані на часте перепідключення. Однак такий приймач має дуже серйозний мінус — моделі з зовнішніми антенами зустрічаються вкрай рідко, тому радіус дії бездротового підключення буде мінімальним.

Також адаптер можна підключити до роз’єму PCI Express, який розташовується на материнській платі комп’ютера. Фактично такий приймач являє собою мережеву карту для комп’ютера з можливістю роботи в звичайній бездротової мережі. Інтерфейс PCI Express забезпечує краще енергопостачання модуля, тому підключити ПК до Wi-Fi буде легко, навіть якщо роутер перебуває досить далеко. Вбудовувані адаптери зазвичай мають внутрішні або зовнішні антени великої потужності, тому ніяких серйозних проблем з якістю з’єднання у користувача виникати не буде.

Для ноутбука або сучасного комп’ютера формату Net-top можна придбати приймач, який встановлюється в «слот розширення» PCMCIA або його аналоги від різних виробників електронної техніки. Такий адаптер Wi-Fi зовні являє собою довгасту карту, позбавлену будь-яких виступів (як і модель з штекером USB, її можна носити в кишені). Однозначним плюсом інтерфейсу PCMCIA є можливість установки додаткового модуля без перезавантаження комп’ютера, а також відсутність виступаючих частин, на відміну від адаптерів USB. Однак проблеми залишаються колишніми — вбудована антена не може забезпечити стабільний прийом інформації на великій відстані від роутера.

Технічні характеристики

Більшість людей робить помилку, купуючи приймач Wi-Fi для стаціонарного комп’ютера. Вони впевнені, що всі пристрої без винятку використовують стандартні параметри, тому істотних відмінностей між ними немає. Це абсолютно невірно, адже адаптери розрізняються по потужності сигналу, від якого залежить якість прийому на досить великій відстані. Нормальним показником для сучасного будинку і середнього офісу є потужність в 20 dBM. Якщо вона нижче, за допомогою такого пристрою підключити ПК до мережі Wi-Fi вдасться тільки в малогабаритній квартирі.

Важливий і коефіцієнт посилення антени — чим він вищий, чим більший радіус прийому буде біля комп’ютера. Однак орієнтуватися на захмарні значення не слід, оскільки такі адаптери будуть коштувати дорого, до того ж, стануть споживати дуже багато енергії. Щоб підключити ПК до бездротової мережі через USB-приймач, варто вибрати модель з коефіцієнтом посилення 2 dBi, а для вбудованого пристосування із зовнішньою антеною потрібно орієнтуватися на показник в 5 dBi.

Нарешті, необхідно звернути пильну увагу і на стандарти бездротового зв’язку, які підтримує адаптер. Відразу варто відмовитися від пристроїв, що використовують протоколи підключення B або G — вони забезпечують передачу даних зі швидкістю не вище 16 Мбіт / с. Незважаючи на відверте старіння таких стандартів зв’язку, багато виробників як і раніше випускають USB-приймачі, що підтримують їх. Купувати подібні моделі варто тільки в одному випадку — коли ви шукаєте дешеве пристрій, яким будете користуватися дуже рідко.

Щоб підключити комп’ютер до глобальної мережі на досить високій швидкості, виберіть адаптер стандарту N — його гранична пропускна здатність досягає 300 Мбіт / с. Практика показує, що цього цілком достатньо для перегляду фільмів онлайн, завантаження мультимедійних файлів великого обсягу, а також інтернет-серфінгу і інших цілей. І тільки якщо ви будете використовувати ПК для роботи з професійними програмами або для ультрасучасних онлайн-ігор, вам буде потрібно купити приймач стандарту AC, який може передавати за секунду до 10 гігабіт. Шукати USB-адаптери, що підтримують Wi-Fi AC, практично марно — він досить дороги і зазвичай випускаються у вигляді вбудованих модулів.

Wi-Fi адаптер USB

Пам’ятайте, що купувати приймач, який не відповідає стандарту Wi-Fi, використовуваному вашим роутером, марно. Навіть якщо ви купите новітнє пристрій, що використовує високошвидкісний протокол передачі даних, роутер типу G не дозволить підключити комп’ютер до інтернету зі швидкістю понад 16 Мбіт / с. Тому перед покупкою адаптера варто поглянути на характеристики існуючої бездротової мережі.

Кращі моделі

зовнішній приймач

Щоб підключити ПК до бездротової мережі, варто вибрати приймач D-Link DWA-127. На відміну від численних аналогів, які використовують інтерфейс USB, він оснащений повнорозмірною антеною, яка забезпечує чудову посилення сигналу. Завдяки цьому, адаптер може працювати на будь-якій відстані від роутера без падіння швидкості передачі даних. Звичайно, для USB-приймача зовнішня антена є не тільки перевагою, але і значним мінусом — носити його в кишені буде незручно. Однак при підключенні до стаціонарного ПК ця проблема навряд чи буде актуальною.

Адаптер D-Link-DWA-127

Адаптер, який підтримує стандарт передачі даних N — розумне рішення, з огляду на його широке поширення в сучасній електроніці і обмежену пропускну здатність інтерфейсу версії USB 2.0. Його корпус містить клавішу WPS, призначена для з’єднання з роутером в автоматичному режимі. Подібний пристрій буде ідеальним варіантом для сучасного комп’ютера, оснащеного достатньою кількістю портів USB — воно забезпечує стабільне з’єднання і не вимагає ніяких зусиль для установки.

Вбудована модель

Словосполучення «Дешево і сердито» як не можна краще підходить для опису адаптера ASUS PCI-N10. Ця модель коштує приблизно 800-1000 рублів, однак за своїми параметрами не поступається аналогам з ціною, більшою в 3-5 разів. Головна перевага пристрою полягає в використанні особливої ​​технології, що дозволяє встановлювати його в якості віртуального роутера, до якого можна підключити інший комп’ютер або мобільний девайс. Таку схему нерідко застосовують малі підприємства — для розширення радіуса прийому мережі Wi-Fi використовуються не дорогі роутери, а адаптери для стаціонарних комп’ютерів.

Адаптер ASUS-PCI-N10

Пристрій підтримує стандарт передачі даних N і забезпечує швидкість з’єднання до 300 Мбіт / с. Роз’єм PCI Express має досить велику пропускну здатність, тому ніяких затримок при перегляді мультимедійного контенту онлайн не виникне. Користувач може підключити комп’ютер до бездротової мережі з застосуванням будь-якого типу шифрування даних. На задній панелі адаптера розташована кнопка WPS, призначена для автоматизованого з’єднання з роутером.

для ноутбуків

Звичайно, більшість ноутбуків оснащується вбудованими модулями зв’язку Wi-Fi і не потребує встановлення додаткового адаптера, але існують і винятки. Їх прикладом є мобільні робочі станції, а також спеціалізовані мобільні комп’ютери, які розраховані на виконання обмеженого кола функцій. Спеціально для них була розроблена PCMCIA-карта D-Link DWA-645, яка використовує стандарт передачі даних N, що забезпечує швидкість підключення до 300 Мбіт / с. Вона має відносно невисоку вартість — приблизно 700-850 рублів, що робить її доступною кожному користувачеві.

Адаптер D-Link-DWA-645

Користувачеві D-Link DWA-645 є фірмовий додаток, яке дозволяє аналізувати використовувані мережі Wi-Fi, визначаючи підключення з кращого швидкістю. Крім того, з її допомогою вдається підібрати оптимальний канал бездротового зв’язку, його ширину і інші параметри для роутера. Технологія RangeBooster N істотно збільшує радіус стабільного прийому сигналу в порівнянні з аналогічними пристроями. Потужність передавача дорівнює 17 dBM — це чудовий показник для компактного пристосування, вбудованого в ноутбук або стаціонарний ПК. Адаптер можна порекомендувати всім, хто потребує стійкому з’єднанні з бездротовою мережею, але не хоче використовувати приймачі з великими антенами, які виступають назовні.

сучасні варіанти

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector