Як в macOS копіювати і вставляти текст без збереження стилів джерела

Вставка тексту в macOS

У macOS є одна особливість роботи буфера обміну, яка дуже дратує деяких користувачів — копіювання і вставка тексту зі збереженням стилю джерела. Наприклад, коли ви копіюєте текст з сайту або з Word і вставляєте його в документ Pages, форматування (шрифти, їх розмір, виділення жирним і курсивом) залишається таким же, як це було в початковому варіанті, а не як в документі, з яким ви зараз працюєте. Такий режим роботи обраний за замовчуванням, а насправді в операційній системі є три варіанти вставки тексту з буфера обміну: Cmd + V для вставки з основним форматуванням исходника, Cmd + Option + Shift + V для вставки без форматування і вставка «У поточному стилі », яка доступна через контекстне меню і повністю зберігає стиль скопійованого тексту. Як це працює в програмі Нотатки на прикладі одного і того фрагмента тексту з нашого спецпроекту по iPhone 7 Plus можна побачити на скріншоті нижче.

Вставка тексту в macOS

Якщо в більшості випадків вам не потрібно копіювання вихідного форматування при роботі з текстами (а це найбільш поширений сценарій), має сенс змінити налаштування операційної системи, щоб по поєднанню клавіш cmd + V вставлявся «чистий» текст без форматування исходника. Для цього не потрібно встановлювати сторонні утиліти або возитися з терміналом, досить зайти в «Налаштування», вибрати пункт «Клавіатура» і розділ «Сполучення клавіш».

Вставка тексту в macOS

У списку опцій в лівій частині вікна виберіть «Сполучення клавіш програм» і натисніть на + для додавання свого варіанта.В вікні в пункті «Програма» залишаємо «Усі програми», як це зазначено за замовчуванням. В поле «Назва меню» пропишіть «Вставити і узгодити стиль», а в якості комбінації клавіш вказати стандартну поєднання Cmd + V. Для звичайної вставки зі збереженням основного вихідного форматування можна вибрати назву «Вставити» і комбінацію Cmd + Option + Shift + V. Таким чином, ви фактично поміняєте місцями два різних варіанти вставки тексту з буфера обміну. Після цього працювати з фрагментами тексту з різних документів, сайтів та інших джерел стане набагато зручніше, оскільки інформація з буфера обміну буде вставлятися в єдиному стилі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector