Як в 1С списати товар зі складу

Програма 1С: Бухгалтерія — незамінний засіб для вирішення широкого спектра завдань на будь-якому підприємстві. Ця утиліта дозволяє організувати і оптимізувати процес ведення бухгалтерії, значно спрощуючи роботу бухгалтеру. Однак, тут важливо робити все уважно, щоб не допускати помилок, які можуть призвести до різного роду нестикування. Багато в чому це стосується саме роботи з товарами. У цій статті докладно розглянемо, як в 1С списати товар зі складу. Давайте розбиратися. Поїхали!

Правильні дії в 1С

Необхідно правильно списувати позиції зі складу, щоб уникнути помилок в обліку.

Утиліта 1С: Бухгалтерія дозволяє вирішити поставлену задачу двома способами:

  • у разі виявлення недостачі під час інвентаризації, коли необхідна прибрати відповідний ТМЦ із залишків;
  • безпосередньо через «Списання товарів».

Потрібно відзначити, що в обох випадків створюється документ «Списання товарів». Різниця полягає в тому, що якщо це перший варіант, то документ створюється автоматично, а якщо другий — то вручну.

Попередньо створіть файл «Інвентаризація». Зверніть увагу, що «Інвентаризація» не робить проводок, на його підставі тільки створюються ще два документи: «Оприбуткування» і «Списання».

Щоб створити файл для інвентаризації, відкрийте меню «Склад», потім клацніть по посиланню «Інвентаризація», потім натисніть кнопку «Створити». Тепер скористайтеся кнопками «Додати» або «Заповнити».

Інвентаризація складських позицій

Припустимо, ви виявили нестачу будь-якої одиниці. Щоб вирівняти залишки на складі, необхідно поставити в колонці «Кількість фактичне» число, відповідне реальній кількості матеріалів. У колонці «Відхилення» відразу відобразиться різниця. Цю інформацію можна зберегти і роздрукувати.

Тепер розглянемо процес створення документа списання. Для цього потрібно клікнути на кнопку «Створити на підставі», а потім вибрати відповідний пункт. Далі програма все підставить автоматично, залишається тільки натиснути «Провести». Після цього можна зайти подивитися проводки, щоб переконатися, що необхідну кількість одиниць списалося.

Створення документа списання запасів

Все це можна зробити вручну шляхом самостійного створення та заповнення файлу «Списання товарів». Розглянутий вище спосіб більш швидкий і зручний. Так ви вирішите задачу швидше і заощадите цінний час.

Ось таким чином можна списати необхідну кількість матеріалів зі складу в програмі 1С: Бухгалтерія. Як бачите, завдання досить проста і вирішується дуже швидко. Пишіть в коментарях чи допомогла вам ця стаття, діліться розповідайте іншим користувачам про свій досвід, і задавайте будь-які цікавить питання по темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector