Як управляти частотою процесора стандартними засобами Windows 10

kak-protestirovat-processor.jpg
У Windows 10 Creators Update з’явилася нова функція — можливість управляти частотою процесора в своєму плані електроживлення. Вона підійде тим, хто хоче серйозно збільшити час автономної роботи пристрою, або ж знизити нагрів. Причому працює ця функція хитро — при невеликому навантаженні частота може підвищуватися вище зазначеної вами, проте під серйозним навантаженням вона все ж буде тією, яку вказали ви.

Для того, щоб налаштувати цю функцію, потрібно відкрити Панель управління> Електроживлення> Налаштування своєї схеми електроживлення> Змінити додаткові настройки живлення. У вікні, заходимо в Управління харчуванням процесора> Максимальна частота процесора:

Снімок.PNG

Значення 0 МГц означає, що частота не обмежується. Поставити можна будь-яке значення, яке вище мінімальної частоти вашого процесора, але нижче максимальної: якщо поставите частоту нижче мінімальної, то процесор буде працювати на мінімальній частоті, якщо поставите вище максимальної — процесор буде розганятися до максимальної частоти. Якщо ви хочете збільшити час автономної роботи, але при цьому несильно втратити в продуктивності в простих завданнях типу серфінгу в інтернеті, то варто поставити частоту в 1.5-2 рази вище мінімальної. Приклад: процесор i3-7100U має мінімальну частоту в 400 МГц, для компортной роботи ставимо 800 і перевіряємо це, наприклад, скроллингом в браузері:

Снімок.PNG

Як бачимо, частота дійсно обмежена 800 МГц, використання процесора не дуже велике, а чуйність браузера залишилася майже такою ж самою. Тепер приберемо обмеження і подивимося, як було раніше:

Снімок.PNG

Як бачимо, навантаження на процесор не змінилася, а от частота майже в 2.5 рази вище. Так, чуйність браузера трохи вище, але це абсолютно не критично. Так що тим, хто хоче продовжити час автономної роботи свого ноутбука, спосіб повинен підійти.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector