Як створити плей-лист m3u для IPTV

З тих пір, як практично у кожної людини з’явився в будинку Інтернет, все більшого поширення набула технологія IPTV, яка дозволяє дивитися телевізійні канали за допомогою інтернет-з’єднання, що дуже зручно. Як правило, щоб дивитися телевізійні канали через Інтернет, необхідно придбати спеціальну IPTV-приставку, яка підключається до комп’ютера. Ви, звичайно, можете обійтися без неї, переглядаючи канали на комп’ютері або ноутбуці, але в цьому випадку вам знадобиться створити спеціальний плей-лист для каналів. Це завдання ставить в тупик чимала кількість користувачів.

У цій статті докладно розглянемо, як створити плей-лист m3u для IPTV. Давайте розбиратися. Поїхали!

Налаштування списку IPTV

Весь процес складається з ряду нескладних етапів, які без праці виконає користувач будь-якого рівня. Спершу потрібно створити текстовий файл. Просто клацніть правою клавішею миші по робочому столу і перейдіть до пункту «Створити», потім виберіть «Текстовий документ».

Потім необхідно конвертувати txt формат в m3u. Щоб зробити це, відкрийте «Панель управління». У меню знайдіть і виберіть «Параметри папок». Перейшовши до вкладки «Вид», приберіть пташку з пункту «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів» і клацніть «Застосувати». Після цієї операції ви виявите, що в назві створеного вами текстового документа додалося «.txt». Тепер пишете будь-яку назву для файлу і міняєте «.txt» на «.m3u». У вікні з попередженням натисніть «Так».

Відображення розширень файлів

Дана дія необхідно, щоб перетворити txt в m3u

Тепер, коли файл створений, його необхідно заповнити, але спочатку потрібно його відкрити. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і натисніть «Відкрити за допомогою». У випливаючим списку виберіть «Блокнот». Після того як з’явилося незаповнений поле, можна починати наповнювати майбутній плей-лист. Необхідні для заповнення дані — це інформація про телевізійних каналах, яка має вигляд:

# EXTM3U
#EXTINF: 0,! TB
http://185.70.130.89:1234/udp/230.0.0.102:1234
#EXTINF: 0, 1 CLASSIC
http://185.70.130.89:1234/udp/230.0.0.17:1234

Ви можете просто скопіювати всю необхідну інформацію зі списку каналів.

Наступний крок — перетворити створений m3u файл в плей-лист для IPTV. Для цього потрібно відкрити меню «Файл», перебуваючи у вікні Блокнота, і вибрати «Зберегти як …», після чого введіть (без лапок) «IPTV playlist.m3u» в поле «Ім’я файлу». Внизу, в розділі «Кодування», вкажіть «UTF-8». Тепер плей-лист готовий, і його можна використовувати.

Збереження m3u-файлу

У тому випадку, якщо вам незручно орієнтуватися у великій кількості каналів, ви можете згрупувати їх. Для цього знадобиться відкрити m3u.файл, використовуючи блокнот, і додати певні рядки в наявний код. А саме:

group-title = «nazvanie gruppy:»

Додавати цей елемент слід так, як показано на скріншоті нижче.

# EXTM3U
#EXTINF: 0, group-title = «Avtomobil`nye kanaly:»,! TB
http://185.70.130.89:1234/udp/230.0.0.102:1234
#EXTINF: 0, group-title = «Detskie kanaly:» 1 CLASSIC
http://185.70.130.89:1234/udp/230.0.0.17:1234

Також ви можете використовувати спеціальні IPTV плеєри, які мають функцію створення плей-листів, замість того, щоб робити все вручну. Одним з таких плеєрів є Simple TV.

Simple TV інтерфейс

Після установки програми задайте необхідні параметри, потім перейдіть в розділ «Плей-лист» і виберіть у випливаючим списку «Пошук каналів». Далі задайте діапазон з адресами, в межах якого буде виконано сканування. У процесі сканування видаліть вже наявний за замовчуванням плей-лист.

Після того як сканування завершиться, відкриється список телеканалів. Встановіть пташки поруч з тими каналами, які ви хочете додати, і клацніть «Зберегти». Список обраних вами телеканалів з’явиться в файлі, який був вилучений у попередньому кроці. Якщо ви хочете створити інший файл, то натисніть «Вивантажити список каналів», потім введіть назву, вкажіть область, в яку файл буде збережений, і натисніть «вивантажити».

Таким от нехитрим чином створюється m3u плей-лист для IPTV. Як бачите, в цьому немає нічого складного. Весь процес не віднімає багато часу. В результаті перегляд стане набагато комфортніше.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector