Як створити домашню мережу через Wi-Fi-роутер

вступ

Wi-Fi стрімко вривається в наше життя. Модулем бездротового зв’язку оснащуються ноутбуки, планшети, смартфони, і навіть та техніка, яка, очевидно, не розрахована на це: холодильники, пилососи, праски, пральні машини, грубки, кондиціонери. Нехай у вас немає такої великої кількості розумної техніки, але якщо вдома в наявності кілька ПК, то може виникнути питання, як створити домашню мережу.

Робота в домашньому оточенні

Домашня мережа дозволить легко здійснювати обмін даними між пристроями

Раніше для цього довелося б прокладати метри проводів, плутатися в них, спотикатися. Зараз, коли багато хто має вдома Wi-Fi-роутер, через нього організувати і налаштувати локальну мережу можна дуже швидко. Розглянемо цей процес ближче.

Навіщо це потрібно

Працюючи з декількома ПК, іноді потрібно перенести між ними файли, роздрукувати документ на віддаленому принтері, переглянути відео або прослухати музику з іншого пристрою. Щоб не бігати по дому з флешкою, рекомендується розгорнути локальну мережу через роутер.

Пристрої домашньої мережі

Налаштування роутера

Якщо ви вже використовуєте будинку бездротове підключення, можете пропустити цей пункт. Якщо ще збираєтеся налаштувати роутер, увійдіть в параметри за допомогою браузера (192.168.0.1, 192.168.1.1), додайте логін і пароль (спочатку в більшій частині випадків це admin / admin, admin / parol).

У вкладці «Бездротова мережа» змініть ім’я з’єднання, пароль, а також протокол шифрування. Рекомендуємо вибрати WPA2-PSK, він найбезпечніший. Збережіть установки, перезавантажте роутер.

Зміна типу мережі

У Windows 7 представлені типи мережі «Домашня», «Мережа підприємства» і «Громадська», а в Windows 8, 8.1, 10 — «Приватна» і «Гостьова або загальнодоступна». Домашню групу можливо створити лише при типі «Домашня» або «Приватна». При первинному підключенні ОС робить запит на виявлення, погодьтеся з ним.

 • В треї правою кнопкою мишки клацніть іконку з’єднання — Центр управління мережами і загальним доступом.
 • У рядку «Перегляд активних мереж» помітите назву з’єднання і його тип.
 • Щоб налаштувати необхідний тип:
 • Windows 7
 • Натисніть на іконку інтернету — «Домашня мережа».
 • Windows 8, 8.1
 • Відкрити бічне меню, натиснувши Win + I або підвівши курсор миші до правого краю екрану.
 • Зміна параметрів комп’ютера — Мережа — Підключення — назва з’єднання.
 • Активуйте «Пошук пристроїв і вмісту».
 • Windows 10
 • Пуск — Параметри — Мережа та Інтернет — Ethernet (Wi-Fi — назва вашого підключення).
 • При зв’язку по кабелю клікніть на назві підключення і активуйте повзунок «Зробити цей комп’ютер доступним для виявлення».
 • При зв’язку через Wi-Fi під списком підключень натисніть «Додаткові параметри» і зробіть комп’ютер доступним для виявлення.

Вибір мережевого розміщення

Відтепер можливо налаштувати локальну групу через роутер у себе вдома.

Зміна імені ПК

Цей пункт є необов’язковим, але краще замінити ім’я ПК, так як воно автоматом присвоюється у вигляді буквено-цифрового коду, тоді вам буде складно орієнтуватися в назвах. Щоб налаштувати ім’я ноутбука, зробите такі дії:

 • Клацніть по значку «Мій комп’ютер» на робочому столі правою кнопкою миші (Windows 7) або запустіть Провідник — Мій комп’ютер (на Windows 8-10).
 • Властивості системи — Додаткові параметри системи — Ім’я комп’ютера — Змінити.
 • Придумайте зручне назву — OK — Застосувати, після чого зробите перезавантаження Windows.
 • Повторіть процедуру на кожному пристрої.
 • Створення домашньої групи
 • Пройдіть в Центр управління мережами.
 • У рядку «Домашня група» виберіть «Готовність до створення».
 • Створити домашню групу — Далі — Виберіть файли і пристрої для загального доступу — Далі.
 • Запишіть пароль, і натисніть «Готово».

Щоб додати через Wi-Fi інші пристрої до новоствореної групи, на що підключається ПК в Центрі управління мережами в лівому нижньому кутку клікніть по «Домашня група» — Приєднатися. Вводимо пароль, вказуємо папки загального доступу. Перезапускаємо все приєднані пристрої.

Щоб упевнитися в працездатності зв’язку між ноутбуками у себе вдома, зайдіть в Провідник, у вкладці «Сеть» будуть представлені всі доступні пристрої. При наявності вдома принтера можна навіть роздруковувати документи з будь-якого приєднаного пристрою.

Створення спільного доступу до папки

Спочатку спільний доступ через роутер надано декількох папок. Але можна легко розширити практично будь-яку. Для цього клікніть правою кнопкою по потрібній папці — Властивості — Доступ — Поділитися, після чого вона з’явиться в провіднику.

Крім того, якщо вам вдома не потрібно мережевий друк, групу можна зовсім не створювати. Просто надайте за допомогою провідника на кожному ноутбуці загальний доступ необхідним папок.

Вхід з інших пристроїв

У домашню мережу можливо потрапити з усякого пристрої на Android або iOS. Досить скористатися файловим менеджером з функцією віддаленого доступу. Проскануйте доступні пристрої, під’єднати для ознайомлення з загальними папками.

висновок

Тепер ви знаєте, для чого потрібна, як розгорнути і налаштувати локальну мережу у себе вдома за допомогою роутера. Це зовсім нескладно, але зручностей досить багато. Можна обмінюватися файлами безпосередньо через Wi-Fi, не використовуючи допоміжних засобів, а також роздруковувати документи за допомогою віддаленого принтера.

Також звертаємо увагу, що час від часу можуть виникати різноманітні помилки. Спробуйте вимикання антивіруса з брандмауера Windows і повторіть все спочатку.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector