Як обжати кабель для інтернету в домашніх умовах

Не секрет, що сучасні технології стрімко розвиваються, тому для того, щоб ми, їхні споживачі, йшли в ногу з прогресом, доводиться розбиратися в кожній дрібниці. На сьогоднішній день Інтернет зайняв невід’ємну частину життя суспільства. Щоб уміти налаштувати «зв’язок зі світом» у себе вдома, потрібні спеціальні знання.

Обтиск мережевого кабелю

Затиснути контакти коннектора RJ-45 можна і в домашніх умовах

Напевно кожен з нас рано чи пізно зіткнеться з такою проблемою, як знос LAN-кабелю для інтернет-з’єднання, поломка Ethernet коннектора або нестача довжини кабелю. Для оперативного вирішення цього завдання від вас буде потрібно півгодини часу, знання алгоритму дій і мінімальний набір складових.

Якщо вас цікавить, як обжати кабель для Інтернету за допомогою спеціального інструменту — обтиску або й зовсім без нього, спеціальні схеми опресування і необхідні для цього деталі — ласкаво просимо.

Що знадобиться для опресовування кручений пари

Опресовування є прикріплення восьмиконтактного модульного з’єднувача — коннектора RJ-45 до кручений парі (мережевого кабелю, що складається з восьми попарно звитих жив). Для цієї операції вам буде потрібно:

 • Інтернет-кабель.
 • Парочка роз’ємів RJ-45. Знадобиться для роботи один, проте, їх невелика ціна дозволяє взяти ще один або кілька про запас.
 • Обтиск. Він же крімпер, він же прес-кліщі — спеціальний інструмент для істотного прискорення процесу опресування.
 • Ізолюючий ковпачок. Необов’язковий, але він допоможе запобігти подальшому перегин дроту і потрапляння сміття в коннектор RJ-45.

Профі-набір для обтиску інтернет-кабелю

Схеми опресування мережевого кабелю

На сьогоднішній день існують дві схеми опресування кручений пари — прямий кабель і перехресний (кроссоверним).

Зазвичай техніка прямо проходить кабелю використовується для з’єднання:

 • Комп’ютера і комутатора.
 • Комп’ютера і роутера.
 • Телевізора і роутера.
 • Роутера і комутатора.

Перехресний обтиск кабелю сьогодні зустрічається все рідше і рідше, так як сучасна техніка автоматично визначає тип мережевого проводу і безвідмовно працює як з прямим, так і з кроссоверним кабелем. Перехресний тип використовується для зв’язку однотипних механізмів:

 • Роутер і роутер.
 • Комутатор і комутатор.
 • ПК і ПК.

Схема прямого побудови кольорових жив на обох кінцях кабелю виглядає наступним чином:

Лівий кінець кабелюПравий кінець кабелю
1) Біло-помаранчева1) Біло-помаранчева
2) Помаранчева2) Помаранчева
3) Біло-зелена3) Біло-зелена
4) Блакитна4) Блакитна
5) Біло-блакитна5) Біло-блакитна
6) Зелена6) Зелена
7) Біло-коричнева (біло-червона)7) Біло-коричнева (біло-червона)
8) Коричнева (червона)8) Коричнева (червона)

Схема прямого обтиску

Що стосується перехресного кабелю, тут обидва кінці кручений пари будуть різними, а схема розподілу жив виглядає так:

Лівий кінець кабелюПравий кінець кабелю
1) Біло-помаранчева1) Біло-зелена
2) Помаранчева2) Зелена
3) Біло-зелена3) Біло-помаранчева
4) Блакитна4) Блакитна
5) Біло-блакитна5) Біло-блакитна
6) Зелена6) Помаранчева
7) Біло-коричнева (біло-червона)7) Біло-коричнева (біло-червона)
8) Коричнева (червона)8) Коричнева (червона)

Схема перехресного обтиску

Опресовування коннектора за допомогою обтиску

Визначившись зі схемою, ми переходимо до найголовнішої частини всієї процедури — опрессовке роз’єму RJ-45 за допомогою спеціального інструменту — обтиску. Особливість роботи з Крімпер полягає в тому, що він істотно заощаджує час і виконує відповідальну частину самостійно.

Крімпер - інструмент для обпресування конекторів

Почати роботу слід з відсікання колишнього коннектора (якщо такий є, то він стане зразком для розташування жив). Далі слід зачистити виту пару від ізоляції, оголивши кольорові дроти так, щоб їх довжина відповідала коннектор і вони сиділи в ньому до упору. Очищення зовнішньої обплетення можна провести подвійним ножем обтиску або ж звичайним складаним ножем. Кольорові жили будуть скручені попарно, тому їх слід роз’єднати, випрямити і рівно підрізати до однакової довжини. Розташувавши проводки відповідно до обраної схеми, ми беремо роз’єм RJ-45 клямкою до низу. Вставляємо в нього жили до упору так, щоб невелика частина ізоляції інтернет-кабелю теж входила в коннектор. Коли дроти лежать в своїх напрямних каналах, а край ізоляції знаходиться під планкою затиску RJ-45, настав час для опресування. Розміщуємо коннектор з жилами в роз’єм інструменту. Залишилася всього пара штрихів — стискаємо рукояті крімпер так, щоб планка затиску (контакти) вилки RJ-45 прорізала ізоляцію жив.

Слідкуйте за тим, щоб робота була зроблена якісно, ​​щоб нічого не відходила і не випадало. Для завершення операції ми одягнемо ізолюючий ковпачок. Тепер все готово до використання!

Обтиск коннектора без прес-кліщів

Якщо у вас немає інструменту для обтиску роз’єму RJ-45 — не впадайте у відчай. Пара прямих рук і проста викрутка все зроблять по вищому розряду. Не варто приховувати, що робота без прес-кліщів триватиме значно довше і є ймовірність, що з першого разу ми не зможемо правильно обжати дріт, але спробувавши, ми нічого не втратимо.

Алгоритм дій схожий з тим, що описаний вище: ми оголюємо кабель, звіряємо довжину дротів і коннектора, вирівнюємо і підрізаємо жили. Розподіливши згідно зі схемою кольорові дроти, ми поміщаємо їх всередині роз’єму RJ-45 так, щоб частина ізоляції кручений пари попадала в коннектор. Тут, мабуть, починається найцікавіше. Переконайтеся, що порядок розташування жив не порушений і вони впритул сидять по напрямних каналам. Наступний наш крок — ми Придавлюємо планку затиску коннектора викруткою. Півсправи зроблено! Залишилося втиснути контакти роз’єму RJ-45 в ізоляцію жив кабелю. Розраховуючи силу, один за іншим продавлюємо дроти планки затиску і «топимо» їх в оболонці кольорових жив. Якщо вийшло об’єднати контакти коннектора і жили інтернет-кабелю в суцільну лінію, то робота виконана успішно. Ось так просто, без спеціалізованого інструменту і в домашніх умовах можна якісно обжати виту пару.

Для повного щастя не вистачає випробувати отриманий зразок на практиці. Якщо у вас є тестер, то можна з його допомогою перевірити опір LAN-кабелю. В іншому випадку і без нього можна перевірити працездатність мережевого шнура, вставивши його прямо в Ethernet-осередок комп’ютера або роутера. Якщо все було зроблено правильно, то Інтернет з’явиться негайно. Якщо немає, то спробуйте ще раз притиснути контакти коннектора до кольорових жилах.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector