Як повністю відключити автоматичне підстроювання яскравості екрану на ноутбуках з відеокартами Intel

Безимянний.png

Переважна більшість сучасних ноутбуків оснащено процесорами від Intel разом з інтегрованою графікою, яка часто і виводить зображення на екран. У цьому в общем-то ніякої проблеми немає, більше того — це дозволяє відключати дискретну графіку для економії енергії, коли вона не потрібна. Однак Intel для останніх поколінь своїх відеоадаптерів придумала «технологію енергозбереження дисплеїв», яка сильно заважає працювати з ноутбуком від акумулятора.

Її ідея досить проста — підлаштовувати яскравість в залежності від контенту на екрані: наприклад, на білій сторінці вона буде вище, в темних моментах фільмів — нижче. Але, на жаль, на практиці зміни яскравості дуже сильні і заважають нормальній роботі (до того ж відбуваються вони не моментально, а повільно, що ще більше збиває). Звичайно, Intel додала можливість відключити цю технологію — для цього потрібно зайти в Панель управління графікою Intel> Енергозбереження та відключити її:

Але на практиці це часто не допомагає: буває, що яскравість знову починає автоподстраіваться після перезавантаження або після відключення від адаптера живлення, або ж просто зменшується сама корекція яскравості, але повністю вона не зникає. Зрозуміло, Intel знає про цю проблему — про неї повідомляють на форумах техпідтримки ще з 2015 року, проте віз і нині там, хоча за цей час вийшов не один десяток нових драйверів.

Але все ж рішення є — потрібно зайти в реєстр, перейти по шляху HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ ControlSet001 \ Control \ Class \ {4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318} \ 0000 (в деяких випадках 0001) і знайти параметр FeatureTestControl. Тепер два рази клікніть на нього, перейдіть в 16-річної систему обчислення і збільште параметр рівно на 10 (у мене було 8200 — тобто потрібно написати 8210; слід розуміти, що у вас значення може бути іншим):

Все, тепер потрібно перезавантажитися, після чого автоподстройка яскравості перестане працювати, і на це вказує відсутність її налаштування на панелі керування графікою Intel при виборі роботи від акумулятора:

Однак, це працює тільки до поновлення графічного драйвера, але на практиці значення параметра FeatureTestControl при цьому просто скинеться до дефолтних 8200, тобто потрібно буде просто замінити його назад на 8210. Милиця, скажете ви? На жаль — так, бо Intel самостійно вирішувати проблему не хоче. З іншого боку, драйвера на графіку від Intel виходять не дуже часто, тому серйозних проблем зі зміною значення бути не повинно.

На цьому інструкція закінчена, але, думаю, у достатньої кількості користувачів виникло питання — чому це працює? Все просто — параметр FeatureTestControl по суті є двійковій рядком, де кожен біт пов’язаний з якоюсь налаштуванням для графіки від Intel. Технологія енергозбереження дисплеїв — це п’ятий біт з кінця в цьому рядку, і за замовчуванням він дорівнює 0 — тобто, щоб її відключити, потрібно змінити цей біт на 1, що рівносильно збільшенню до двійковій рядку 10000. Однак в реєстрі значення записано в 16- річній системі числення, і так як 100002 = 1016, нам просто потрібно додати до значення в реєстрі 10.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector