Як перевірити, захищений ваш комп’ютер від вірусу WannaCry

Фахівці ESET розробили утиліту для перевірки захисту комп’ютера від атак шифратора WannaCryptor (WannaCry, Wcry). Програма доступна для на сайті компанії. Скрипт витягує з системи список встановлених оновлень і шукає ті, які закривають вразливість. Досить виконати скрипт, почекати близько хвилини і отримати статус патча. Завантажити оновлення MS17-010 із захистом від WannaCryptor і інших подібних вірусів можна з сайту Microsoft.

WannaCryptor шифрує файли поширених форматів і виводить на екран вимогу викупу за відновлення доступу до даних — 300 доларів в біткоіни-еквіваленті. За даними системи телеметрії ESET, більшість відображених атак WannaCryptor зафіксовано в Росії (45,07% спрацьовувань захисних рішень), на Україні (11,88%) і Тайвані (11,55%).

Жертвами WannaCryptor стали користувачі в 150 країнах світу. Шифратор поширюється за допомогою експлойта EternalBlue для мережевої вразливості Microsoft Windows. Розробку EternalBlue приписують Агентству національної безпеки США. 12 травня компанія Microsoft випустила оновлення MS17-010, що закриває критичну уразливість, яку експлуатує цей експлойт.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector