Як перевірити вразливість комп’ютера до Meltdown і Spectre

1_i7a5mw0qmme7UW7X8_95WA.jpeg

Думаю, вже ні для кого не секрет, що більшість сучасних процесорів від всіх виробників схильне уязвимостям Spectre і (або) Meltdown (докладніше про це можна почитати тут). І, зрозуміло, багатьом цікаво дізнатися, чи схильна їм конкретно їх ПК, і яким саме вразливостей.

Для цього потрібно відкрити PowerShell від імені адміністратора, і послідовно ввести три команди (якщо система просить щось встановити — введіть «y»):

  • Install-Module SpeculationControl
  • Import-Module SpeculationControl
  • Get-SpeculationControlSettings

Якщо ви зробили все правильно, то у вас з’явиться схожий текст:

Снімок.PNG

Нас цікавлять дві вразливості — це Meltdown (є тільки у Intel), вона має кодовий номер CVE-2017-5754 і опис «rogue data cache load» — завантаження зловмисних кеш даних (в моєму випадку вона закрита), і друга — Spectre: CVE -2017-5715 [branch target injection] (ін’єкція цільової лінії) — вона поки що не закрита, але і скористатися нею набагато складніше і присутній вона у всіх сучасних процесорах. Якщо у вас процесор від Intel і вразливість Meltdown не зачинені, то рекомендую встановити патч від Microsoft і оновлення BIOS (якщо є) — на продуктивності системи в звичайних задачах це практично ніяк не позначиться (серйозне падіння є тільки на швидких NVMe SSD, але і то навряд чи хтось із звичайним ПК його помітить).

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector