Як перевести фото з формату RAW в JPEG

Фото в форматі RAW ми отримуємо, коли користуємося професійними і напівпрофесійними дзеркальними фотоапаратами. Зараз є також смартфони, здатні видавати таке розширення. Воно має ряд переваг:

  • точніше передає кольори;
  • дозволяє настроїти експозицію;
  • спрощує досягнення художнього ефекту в нестандартному освітленні.

Як перевести фото з формату RAW в JPEG

Але при цьому фото в подібному форматі незручно переглядати — для цього потрібні спеціальні програми, наприклад, Capture One Pro, Lightroom, Photoshop і т. Д. Крім того, в більшості випадків неможлива друк прямо з RAW — потрібно конвертувати в JPEG, JPG або TIFF .

Спосіб 1: пакетна конвертація

Конвертувати RAW в JPEG найкраще через спеціальний софт, що дозволяє обробляти велику кількість фотографій одноразово, наприклад, ShowExif. Це безкоштовний додаток, яке не тільки переводить RAW в JPEG, але і відображає всі дані про знімок і самій камері. Таким чином можна перевірити стан уживаного фотоапарата перед покупкою.

Програма пакетної обробки фото ShowExif

Конвертація фото з формату RAW в JPEG в програмі ShowExif

Після установки і запуску програми ви побачите вікно, в якому зліва пропонується вибрати потрібну папку або файл. Після кліка по фото в списку праворуч з’явиться інформація про зображення: які налаштування були виставлені під час зйомки, фокусна відстань, витримка і т. Д. Щоб змінити формат, виділіть потрібні фотографії, виберіть вгорі Tools — Extract JPEG files from RAW і трохи почекайте. Швидкість конвертації, звичайно, залежить від процесора, але зазвичай вона дуже висока.

Подібний метод хороший в тому випадку, коли потрібно переробити формат без попередньої художньої обробки, припустимо, щоб показати кому-то.

Спосіб 2: конвертація за допомогою Photoshop

Якщо до того як змінити розширення, нам потрібно зробити деяку корекцію фото, краще звернутися до графічного редактора. В Photoshop є спеціальний плагін Camera Raw, який відкриється автоматично, варто лише перетягнути потрібне зображення в робоче поле.

Плагін Camera RAW для Photoshop

Плагін Camera RAW для Photoshop

Тут ви побачите вікно налаштувань. Пересуваючи повзунки, можна змінити температуру, експозицію, баланс білого, яскравість, контрастність, налаштувати чіткість, прибрати шум, зробити фото чорно-білим і багато іншого. По завершенні необхідних операцій, натискаємо «Зберегти як …» (Save As) і вибираємо формат JPEG / JPG для конвертації.

Цей спосіб хороший, коли потрібна попередня ретуш або корекція кольору, але він дуже стомлює при великій кількості зображень.

Спосіб 3: обробка в Lightroom

Ще одна популярна програма для роботи з зображеннями — Adobe Lightroom, тому незайвим буде розповісти про те, як конвертувати RAW в JPEG в цьому додатку.

Програма для обробки зображень Lightroom

Вікно програми Lightroom

Лайтрум поєднує в собі можливість корекції з пакетною обробкою: виставлені настройки для одного фото застосовуються до всіх інших. Тут також є всі необхідні інструменти і функції, що дозволяють налагодити світла і тіні, змінити контраст, яскравість, зробити експокорекцію, звернути кольору в чорно-білі і т. П.

Після того як необхідні маніпуляції завершені, натисніть Ctrl + Shift + E, виберіть зі списку потрібний формат і натисніть Export.

ВАЖЛИВО. Якщо з Lightroom ви плануєте перейти в Photoshop для подальшої обробки фото, то краще перевести його в формат TIFF і не підвищувати різкість заздалегідь.

Поділіться також своїм досвідом конвертації фото з RAW в JPEG: якими програмами ви користуєтеся і чому? Пишіть про це в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector