Як не попастися на шахраїв при ремонті ноутбука або комп’ютера

ноутбук

Ремонтувати комп’ютери складно, і цим користуються шахраї, які по суті майже нічого не роблять, але беруть стільки грошей, що швидше і простіше купити новий пристрій. Як уберегти себе від них і що робити, якщо ви на них нарвалися і не бажаєте платити зайві гроші?

Псевдомайстри зазвичай шукають жертв на Avito, Юлі або розклеюють оголошення на під’їздах, стовпах і зупинках в надії зловити тих, у кого навіть немає інтернету. Вони притягують безкоштовним виїздом на будинок і такий же безкоштовної діагностикою. Стаціонарні комп’ютери та іншу велику техніку вони зазвичай не відвозять, а ремонтують на місці, а ноутбуки, монітори та іншу мелочевку можуть забрати.

Мета несумлінного майстра — якомога дешевше відремонтувати пристрій і взяти за ремонт в рази більше, ніж нормальні майстерні. Наприклад, якщо ваш ноутбук перегрівається і вимикається через кілька хвилин роботи, його, ймовірно, потрібно лише розкрити і почистити від пилу (що ви можете зробити самостійно за кілька хвилин), але вас будуть переконувати, що у нього виникли проблеми з процесором і відеокартою, а замінити їх окремо не вийде, потрібно ставити нову материнську плату, яка стоїть півціни ноутбука. Якщо знайдуть проблему з кабелем монітора, то замість того, щоб порадити купити новий кабель за пару сотень рублів, вам розкажуть про зламану матриці або інтерфейсній платі, яка коштує 5 або 10 тисяч.

Якщо ви скаржитеся всього на одну проблему, хитрий майстер знайде в вашому комп’ютері ще кілька, про які ви навіть не підозрювали, і спробує розкрутити вас на додаткові послуги: настройка BIOS, чищення вінчестера від зайвих файлів, оптимізація операційної системи, установка оновлень Windows, антивірусу та інших програм, оновлення антивірусної бази, перевірка секторів жорсткого диска, сканування файлів на помилки, прискорення інтернету. Для нього все це гроші з повітря, нічого корисного він не зробить.

Рахунок за ремонт

Перелік наданих послуг може виявитися дутим. Навіть якщо комп’ютер і відремонтували, в нього встановлять старі комплектуючі, а ті, що вийняли, перепродадуть або поставлять в інші пристрої. Що вийшли з ладу процесори і відеокарти іноді просто прогрівають феном, завдяки чому вони якийсь час працюють нормально, а в акті наданих послуг може бути зазначено, що вони замінені на нові, привезені під замовлення. Трапляється і так, що при прийомі товару вам називають одну ціну за ремонт, а після того, як ви приходите забирати відремонтовану річ, видають квитанцію зовсім з іншого сумою, в рази більше тієї, що була озвучена.

Деякі «майстерні» нічого не ремонтують, а працюють як посередники: приймають техніку, відносять її до справжніх майстрів, отримують назад, накручують зверху кілька тисяч рублів і вимагають з клієнтів в рази більше фактичної вартості послуги. Незнаючого людини обдурити не так складно, а до того, хто орієнтується в цінах на комплектуючі та послуги з ремонту, буде застосовуватися психологічний прийом — йому відмовляться повертати техніку до тих пір, поки він не заплатить.

Якщо вам відмовляються повертати товар викликайте поліцію і пишіть заяву про розкрадання. Ваша власність належить тільки вам і ніхто не має права утримувати її у себе проти вашої волі. Можете запропонувати майстерні стягнути з вас гроші за ремонт через суд. У цьому випадку їй доведеться доводити суму збитків, але майте на увазі, що якщо з її боку формально все зроблено грамотно, то ви, швидше за все, програєте, і вам доведеться не тільки заплатити необхідну суму, але також відшкодувати витрати компанії на юриста.

Як не нарватися на підроблених майстрів? Постарайтеся знайти майстерню, яка працює кілька років і добре зарекомендувала себе. Розпитайте знайомих, де вони ремонтують техніку і куди рекомендують звертатися. Якщо компанія працює недавно і про неї нічого не відомо, віддайте їй на пробу відремонтувати якусь мелочевку і подивіться, як вона себе поведе — якщо спробує обдурити, ви втратите зовсім небагато, але зрозумієте, що туди краще не звертатися. До ремонту попросіть майстра зберегти всі комплектуючі, які будуть замінені на нові, і повернути їх вам. Можливо, вони вам не знадобляться і ви їх викинете, але так ви убезпечите інших клієнтів від установки неякісних деталей, а хтось із них, можливо, потім убезпечить вас.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector