Як користуватися секретним чатом в Telegram

Популярність додатки «Телеграм» обумовлена ​​безліччю особливих функціональних можливостей. Велика увага при створенні месенджера приділено безпеці. У «телеграмі» використовують криптографічний протокол MTProto, що є власною розробкою творців програми, що відповідає за збереження даних, а також за секретність листування.

Як користуватися секретним чатом в Telegram

При використанні секретного чату листування не зберігається на сервері.

Переважне відміну Телеграма від інших месенджерів — це можливість створення секретних чатів. Користуючись даними інструментом, ви можете без остраху листуватися з ким і про що завгодно. Алгоритми шифрування інформації гарантують, що про ваші секрети не впізнають з листування в «телеграмі».

Що таке секретні чати

Процес шифрування звичайного обміну даними між користувачами програми полягає в їх відправку з комп’ютера або іншого пристрою на сервер в зашифрованому вигляді, потім інформація перетворюється в колишній формат, стаючи доступною до прочитання одному або декільком одержувачам.

ВАЖЛИВО. Якщо зловмисники спробують зламати сервер з метою дізнатися, про що ведеться мова у вашій листуванні, вони не отримають нічого, крім набору символів, а розпізнати шифр нікому не вдасться.

Шифрування даних в секретному чаті відбувається в посиленому режимі і трохи відрізняється від звичайного:

  • повідомлення зберігаються виключно на пристроях учасників листування, а не на сервері, чим відрізняються від звичайних чатів. Це дозволяє зробити переписку максимально безпечною;
  • відправлена ​​інформація може віддалятися за встановленим таймером, є можливість налаштувати самоліквідацію повідомлень від двох секунд до семи днів;
  • якщо один зі співрозмовників зробить скріншот листування, іншим учасникам секретного чату прийде повідомлення про дії;
  • інформація пропадає при виході з облікового запису;
  • можливість почати необмежену кількість бесід;
  • функція створення секретних чатів недоступна для комп’ютерної версії.

Як створювати приватні бесіди

Розглянемо, як скористатися можливістю максимально безпечною листування в «телеграмі», надійно заховавши свої секрети від третіх осіб, на прикладі для Андроїд:

  • відкрийте додаток, перейдіть до меню дій;
  • виберіть опцію «новий секретний чат» ( «New Secret Chat» для нерусифікованою версії месенджера); «New Secret Chat»
  • далі, виберіть одного або декількох учасників бесіди з списку контактів; Запросити учасника
  • коли користувачі будуть онлайн, можна починати спілкування.

Дані зберігаються в пам’яті телефону кожного з учасників, а значить, відкрити бесіду, яка була розпочата на іншому пристрої, неможливо. Всі повідомлення втечуть при виході з профілю. Аналогічним чином створюється бесіда на айфоне.

УВАГА. Функція доступна лише для власників телефонної версії додатка. Ймовірно, розробники незабаром додадуть цю опцію і для використання на комп’ютері, тому як створити секретний чат в «Telegram» на ПК на сьогоднішній день не можна, але багатьом хочеться.

Як користуватися секретним чатом в «Telegram»

Приватна листування виділена зеленим кольором і позначена значком замка, щоб відрізнятися від інших. У разі небажання підключатися до спілкування, користувач може скасувати свою участь натисканням відповідної кнопки налаштувань або покинути бесіду після її початку. Тоді висвітиться повідомлення «Секретний чат скасований».

Як налаштувати таймер самоліквідації повідомлень

Якщо ви почали приватну бесіду, але хочете додатково захистити дані від чужого втручання опцією самознищення повідомлень, зробити це можна, перейшовши до налаштувань і вибравши пункт «Встановити таймер самознищення». Далі, вкажіть час і підтвердіть дію.

«Встановити таймер самознищення»

Використовувана функція самознищення листування дозволяє додатково підсилити захист даних. Вона почне діяти тільки після активації, які не поширюючись на попередні повідомлення. Таймер включається після прочитання інформації співрозмовником. По завершенні відліку часу, на яке він встановлений, повідомлення буде безповоротно видалено з усіх пристроїв учасників. Якщо прибрати палець з картинки, таймер на видалення якої виставлений менш ніж на одну хвилину, вона тут же зникне.

Як видалити створену бесіду

Налаштуваннями передбачається можливість видаляти непотрібні листування. Викликавши меню бесіди, натисніть на кнопку «Видалити чат».

«Видалити чат»

Звичайні листування в «телеграмі» теж добре захищені від чужих очей, але не мають наскрізного шифрування і таймера самоліквідації повідомлень, тому якщо вам потрібно бути впевненим, що ніхто і ніколи не дізнається про ваші секрети, скористайтеся опцією секретного спілкування.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector