Як і чим відкрити файл з розширенням KEY

На комп’ютерах нерідко зберігатися інформація, про походження якої користувачеві може бути нічого не відомо. Навіть власникові пристрою не гарантований повний контроль над файлами, тим більше якщо це системні дані або елементи програмного забезпечення. Виявивши на ПК файл невідомого формату, який до того ж відмовляється відкриватися, користувач негайно ставить за мету з’ясування його природи і призначення. Часто викликають багато питань об’єкти з розширенням «.key», які використовуються різними програмами і мають різний зміст.

Як і чим відкрити файл з розширенням KEY

Інструкція по відкриттю файлів з розширенням KEY.

Як правило, для запуску файлу досить двічі кликнути на нього мишею, а система за замовчуванням використовує програмне забезпечення, що створило ці дані або здатне їх відкрити. Але такий номер часто не проходить, особливо після переустановлення ОС, коли багато програм, для яких міг бути призначений конкретний елемент, були видалені. Про тип файлу говорить його розширення, тобто частина імені, що стоїть в кінці після точки, але не завжди і ця інформація допомагає користувачеві визначити ймовірне зміст об’єкта. Формат KEY має кілька типів і може бути ключем реєстрації, використовуватися для зберігання ліцензій софта, даних реєстру Windows або бути документом Apple Keynote. Залежно від походження, щоб запустити об’єкт, необхідна та чи інша програма, але файл може і зовсім не призначатися для відкриття.

Що означає розширення KEY

Якщо системі не вдалося розпізнати і запустити елемент даного формату, швидше за все необхідне програмне забезпечення просто відсутня на пристрої або файл не передбачає запуск, можливо, його слід завантажити в папку програми, наприклад, для продовження ліцензії продукту. Отже, розширення файлу «.key» може застосовуватися в якості ключів або документів різних софтом в залежності від його типу. Рідше формат KEY може містити дані геоінформаційних систем або зберігати налаштування для ОС і додатків.

ключ ліцензії

В даному випадку файл застосовується при комерційному поширенні софта з метою не допустити безкоштовний доступ до програмного забезпечення. Об’єкт з розширенням «.key» містить зашифрований ключ для перевірки автентичності і реєстрації придбання продукту, але може мати і текстовий формат. Зазвичай такий файл зберігатися в каталозі програми або установки ОС.

ключ ліцензії

ключ безпеки

Файл формату KEY може містити реєстраційну форму, код безпеки програми і зберігатися в такому випадку в каталозі софта або властивостей. Об’єкт може бути застосований для виконання шифрування, часто використовується антивірусним програмним забезпеченням та іншими інструментами безпеки для зберігання шифрованих даних. Для перегляду такі елементи не повинні призначатися.

Файл реєстру в ОС Windows 7

Розширення «.key» застосовується в Сімці за аналогією з «.reg» в ранніх версіях операційної системи, вміст системного файлу, створеного Windows, зберігає ключі реєстру. З його допомогою є внесення змін до реєстру, інформація додається подвійним кліком миші. Відкрити цей файл можна за допомогою текстового редактора.

Реєстр Windows 7

Файл розкладки клавіатури

Іноді об’єкт з розширенням «.key» є файлом конфігурації і служить для визначення і зберігання ярликів на клавіатурі, поєднання клавіш або розмітки для різних мов. Використовуються такі файли різними програмами, в тому числі комп’ютерними іграми.

презентація Keynote

Об’єкти, що мають розширення KEY, часто мають безпосереднє відношення до програми Keynote від компанії Apple, включеної в пакет офісного софта для Mac і можуть містити зображення, слайди, таблиці, тексти, графіки та інші елементи, що застосовуються в презентації.

Файл ресурсів гри

Об’єкти з даним розширенням застосовуються також в якості ресурсів в ігрових движках BioWare Infiniti і Aurora.

способи відкриття

Призначення елемента даного формату безпосередньо впливає на те, яка програма його відкриває, об’єкт може бути вказаний при запиті ліцензії або поміщений в папку з софтом, тому для початку потрібно визначити, для чого він призначений. В більшості своїй це службові інструменти системи або ПО, службовці різним цілям, і додаток самостійно використовує об’єкти KEY, але іноді можливий варіант ідентифікації вмісту користувачем для подальшої з ним роботи. Розглянемо, чим відкрити файл «.key» в разі такої необхідності за умови, що він передбачає перегляд.

Notepad ++

Текстовий редактор Нотепад з багатим набором функцій є альтернативним варіантом стандартного блокнота, він має підсвічування синтаксису різних мов програмування і розмітки, підтримує більше сотні різних форматів, в тому числі здатний відкрити .key. ПО поширюється безкоштовно, володіє російським інтерфейсом і працює на будь-який Винда.

Якщо програма вже встановлена ​​на комп’ютері, то найпростіший метод, як відкрити файл KEY — це вибір Notepad ++ зі списку додатків, що відкриваються при виведенні вікна «Відкрити за допомогою» з контекстного меню (викликається клацанням правою кнопкою миші на об’єкті). Можна також відразу відзначити галочкою опцію для подальшого відкриття об’єктів цього типу обраним редактором.

Notepad ++

Інший спосіб передбачає відкриття документа прямо з програми:

  • У меню «Файл» переходимо до опції «Відкрити» (або використовуємо гарячі клавіші Ctrl + O);
  • У вікні вибираємо необхідний елемент і тиснемо кнопку «Відкрити»;
  • Вміст буде доступно для перегляду в редакторі.

WordPad

Дані формату KEY відкриваються також стандартним редактором WordPad, який не вимагає від користувача установки, оскільки вже є в ОС Windows. Для виконання процедури будуть потрібні дії, аналогічні вищеописаним:

  • Тиснемо кнопку меню в запущеному редакторі, вибираємо «Відкрити»;
  • У провіднику позначимо об’єкт і відкриємо його відповідною кнопкою.

Або відкриваємо документ, натиснувши на нього правою клавішею миші і вибравши запуск за допомогою даного софта.

WordPad

блокнот

Ще один варіант відкриття файлу формату KEY на комп’ютері передбачає використання стандартного блокнота, також наявного на Віндовс за замовчуванням. З додатку об’єкт запускається таким же чином, як і в попередніх випадках:

  • Меню «Файл» — «Відкрити»;
  • Вибираємо елемент, тиснемо кнопку відкриття, після чого вміст відобразиться в блокноті.

Як правило, розглянуті інструменти без проблем запускають об’єкти з розширенням «.key», інша справа, що інформація може містити безглуздий і марний для користувача набір символів, але не завжди вдається побачити, що зберігає в собі файл. У деяких випадках неможливість розпізнавання може бути спровокована низкою факторів і не пов’язана з відсутністю потрібної програми.

блокнот

Що ще може викликати проблеми з файлом

Якщо спроби відкрити елемент, який має розширення key, не увінчалися успіхом, можливою причиною може бути несумісність зі зв’язаною для його обслуговування програмою. Щоб виправити це непорозуміння, потрібно вручну призначити відповідну програму, для чого клацанням правої кнопки маніпулятора на об’єкті викликаємо контекстне меню, де вибираємо пункт «Відкрити за допомогою», після чого вказуємо новий зв’язок з встановленим ПО. Тут же відзначаємо пункт «Завжди користуватися цією програмою для відкриття .key файлів».

Іншою причиною відсутності можливості переглянути вміст елемента може послужити банальне пошкодження, пов’язане з різними факторами від впливу шкідливого ПО до неповної закачування. При такому положенні справ необхідно заново завантажити необхідний об’єкт з того ж або іншого джерела.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector