Як долучитися до децентралізованого інтернету вже зараз?

На думку деяких IT-фахівців, в майбутньому інтернет стане децентралізованим і перестане залежати від компаній і держав. Розширення Blockstack для браузера Chrome частково втілює цю ідею в життя.

Blockstack використовує технологію блокчейна і дозволяє розробникам створювати і тестувати децентралізовані сервіси, дані в яких не сконцентровані на якомусь конкретному сервері, а розподілені між комп’ютерами користувачів. Подібним чином працює браузер Project Maelstrom, створений компанією BitTorrent, — він завантажує веб-сторінки, використовуючи технологію пірінга.

У нинішньому стані розширення Blockstack практично не застосовується звичайними користувачами, але це не означає, що воно даремне. Їм можуть зацікавитися розробники, захоплені ідеєю створення децентралізованого інтернету. Версію Blockstack для macOS і Linux можна завантажити з GitHub вже зараз, а версія цього розширення для Windows повинна з’явитися незабаром.

Переваг у децентралізованого інтернету перед існуючими мережевими технологіями дуже багато. Будь-які пристрої користувача включаються в загальну інфраструктуру, і чим їх більше, тим вища продуктивність і стабільність всієї системи. Кожен користувач стає адміністратором власного ділянки мережі і може організовувати локальну взаємодію своїх пристроїв, що не виходить за встановлені межі. Крім того, будь-який користувач зможе створювати скільки завгодно складні сервіси для самого себе і всіх інших людей на планеті.

Не варто думати, що децентралізований інтернет — утопічна ідея. Його концепція приваблює не тільки незалежних розробників, але і великі корпорації. На цьому тижні компанія Microsoft представила новий інструмент для розробників. Він носить назву Proof of Concept Framework і дозволяє розробникам з мінімальними витратами часу створювати додатки і сервіси, в яких використовуються дані, розосереджені по серверам Azure в різних частинах планети. Створювати веб-додатки можна, не знаючи мов програмування, з використанням готових шаблонів, в які впроваджена надійна блокчейн-захист. Спеціалізовані знання і залучення досвідчених програмістів потрібно лише при створенні складних сервісів, що використовують алгоритми машинного навчання. Ознайомитися з проектом Proof of Concept Framework можна на сайті Microsoft (англійською мовою).

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector