IP системи для відеоспостереження і їх особливості —


Установка систем відео спостереження — це вкрай відповідальна справа. Надавати таку роботу потрібно тільки людям, які знаються на цій сфері. У цій статті викладено матеріал для ознайомлення з робочим процесом і різними нюансами, що виникають при монтажі. Так як найбільш масштабованим і володіє широкими можливостями проектом є система ip відеоспостереження, то і мова власне буде лише про таких камерах і обладнанні.

загальні особливості

Найпершим, що потрібно зробити, це визначитися з місцями установки камер. Знаючи їх характеристики, слід визначити приблизні місця, з яких вони будуть захоплювати більшу частину потрібного простору.

Після того, як місця установки призначені, слід перейти безпосередньо до самого монтажу. Нічого складного в цьому процесі немає. Єдине, треба переконатися в тому, що камера і поверхня кріплення не будуть підлягати різним вібраціям і іншим фізичним впливам.

Якщо мова йде про вуличний відеоспостереження, то не варто забувати про те, що встановлюється IP камера не тільки має захисний бокс, але і призначена працювати в широкому діапазоні температур. Якщо ж є бажання заощадити і поставити більш дешеві камери, то в обов’язковому порядку потрібно використовувати термобокси. Збірку рекомендується здійснювати в теплому приміщенні, щоб уникнути нестабільної роботи системи в зв’язку з перепадами температур і виникненням конденсату. Особливо якщо використовується імпульсний блок живлення, параметри якого можуть сильно різниться в залежності від температури.

Для передачі відеосигналу використовуються мережеві комутатори (свитчи). Вони передають дані тільки на те пристрій, який потрібно, а не розсилають по всій системі. Кабель, який передає сигнал (кручена пари), не має можливості передачі сигналу на великі відстані через свою обмежену пропускну здатність, в зв’язку з чим свитчи доводиться ставити приблизно через кожні 100 метрів.

вибір схеми

Всього буває три варіанти монтажних схем IP відеоспостереження: зірка дерево і кільце. У першій схемі потрібна велика кількість з’єднувальних ліній, але при цьому не вимагає ніяких надскладних розрахунків. Додатково до всього виходить, що кожен пристрій обробляє сигнал тільки від підключених до них камер, які йдуть разом на центральний свитч. За рахунок цього можна обійтися без дорогих комутаторів, що мають високу пропускну здатність.

З двома наступними схемами все трохи по-іншому за рахунок того, що у деяких світчей через один порт проходить кілька відеопотоків від всіх підключених до них камер. Якщо мова йде про невеликі системах, таких які стоять в продуктових магазинах, то проблем виникнути не повинно. Але ось в більш масштабних проектах, що містять в собі велику кількість камер, які в сумі приходять на один порт останнього з комутаторів, в результаті навантаження буде висока настільки, що жодному свитчу це не під силу.

З цього нюансу, до речі, починається найскладніша частина роботи, а саме — розрахунки. У кожну систему відеоспостереження потрібно підібрати всі компоненти по відповідним характеристикам. Камери слід відібрати з потрібним дозволом зображення, типом стиснення і можливою швидкістю передачі. Відштовхуючись від розрахунку максимального сумарного потоку всіх камер, починається добірка однією з трьох схем монтажу. Розраховуються потрібні комутатори в необхідній кількості та кабель, який буде переганяти ці відеопотоки. З способом харчування камер теж потрібно поламати голову, так як крім звичайних блоків живлення є маса інших варіантів, але кожен також підбирається індивідуально.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector