Постійно вискакує реклама на телефоні Андроїд — як прибрати

В останні роки, кількість мобільної реклами зросла в рази. Практичний кожен користувач iOS або Android стикається з банерами в своїх пристроях. У сьогоднішній статті ми детально розберемо причини появи реклами на телефоні, а також розглянемо всі ефективні методи видалення спливаючих вікон на весь екран з пристроїв.

Що за реклама може спливати?

Давайте відразу розберемо типи банерів, які можуть спливати на телефоні. Вже давно немає чіткого поняття, що такі вікна з’являються через вірусів. Сьогодні практично всі програми, включаючи прошивку телефону, напхані рекламою. Ось основні джерела вискакують вікон:

 • Прошивка телефону. Так, не дивуйтеся, бувають моменти, коли розробники кастомной прошивки вбудовують в свої продукти невелику рекламу, причому з’являється вона тільки в певних моментах або при запуску певних опцій (наприклад у фоновому режимі, в шторці). Звичайно, така ситуація не часто зустрічається в офіційних прошивках. Але там історія інша — там вбудовують свої додатки. Яскравий тому приклад — модифікована оболонка для Xiaomi — MIUI.
  Спливаючі рекламні вікна в телефоні Андроїд
 • Спливаючі вікна і відеореклама в додатках. Це дуже часта причина роздратування користувачів, розробники софта хочуть «їсти», тому не заморочуються і пхають у свої додатки будь-який тип реклами. Від цього нікуди не дітися, тільки придбати PRO-версію. Є також момент, коли додаток може активувати спливаючі вікна в шторці або режимі блокування телефону.
 • Вірусна активність. Посідає перше місце за кількістю постійно вискакують банерів. Крім цього, зловредів (трояни, черв’яки, бекдори, Банкер) можуть зламувати акаунти, відстежувати трафік користувача, відправляти SMS і красти дані з мобільного банкінгу. Про це докладніше пізніше.

Варто відзначити, що обчислити вірусну рекламу трохи легше, тому що вона часто є сміттєвої і висвічується контент сумнівного характеру. Також такі вікна відкриваються на весь екран, без можливості їх закрити.

Як прибрати вискакують вікна з телефону?

Що б обчислити джерело банера і видалити його, вам буде потрібно зробити кілька кроків, щоб переглянути деякі опції і функції телефону. Необхідно враховувати і версію вашої прошивки. Наприклад, на андроїд з 5.0, 6.0, 7.0 і вище принцип дії буде трохи відрізнятися від тієї ж 4-й версії. Це обумовлено тим, що захист прошивок від Google була поліпшена і віруси стали діяти по іншому.

 Первісна перевірка системи

 1. Через налаштування телефону відкриваємо «Менеджер програм». Сміливо зносити всі непотрібні і підозрілі вам програмки. Орієнтуйтеся на вкладку «Сторонні» і «Системні», що б не сплутати.
 2. Якщо встановлювали програму або гру зі стороннього ресурсу (НЕ Плей Маркета) через скачаний apk-файл — видаляйте теж. Замініть їх офіційними версіями. Вантажте їх тільки з Маркета. Плюс цього способу — опція «Play Захист», яка блокує злодіїв.Опція-Play-Захист-блокує-небажані-установки
  Опція Play Захист блокує небажані установки
 3. Обов’язково вивчіть опцію «Адміністрування» на телефоні. Знаходиться вона в «Налаштуваннях» — «Безпека» (або «Конфіденційність»). Програми, яким дана опція Админа, можуть змінювати дуже багато в телефоні, в тому числі і всюди запускати рекламу. Перевірте список і зніміть галочки з усього підозрілого софта. Можливо в вашій моделі шлях до функції буде інший — пошукайте.
 4. В останніх версіях Android функція «Дозволи» дозволяє відстежувати всі доступи, які відкриті сторонньому софту. Знаходиться опція в тих же «Настройках». У дозволах приділіть увагу пункту «Інші роздільності», де є перелік «Запуск в тлі» і «Спливаючі вікна». У них приберіть всі зайві.Перевірте-дозволу-і-доступи-в-телефоні
  Перевірте дозволу і доступи в телефоні
 5. Останній пункт базової перевірки — відключення персональної реклами від Google. У загальних настройках шукайте «Google», а там пункт «Реклама». Там зніміть повзунок з «Персоналізації» і скиньте ідентифікатор.Вимкніть-і-скиньте-рекламу-від-Google
  Вимкніть і скиньте рекламу від Google
 6. Якщо вікна вискакують в браузері, зробіть банальний «Скидання» всіх налаштувань. Таке скидання робиться шляхом стирання кеша і даних браузера.
 7. Обов’язково очистіть папку Download на телефоні. Там частенько можуть сидіти завантажувачі зловредів.

Всі ці пункти допоможуть з видаленням реклами, яка вбудована в додатки. А також з деяким типом банерів, які виникають в мобільному браузері (Google Chrome, Opera, Firefox).

Перевірка сторонніми утилітами

 1. Встановіть сторонній антивірус. Добре перевіряють систему на трояни — Kaspersky, ESET, Dr.Web, AVG. Виконайте перевірку і зносити всі виявлені загрози. Якщо у видаленні буде відмовлено, відстежити шлях до зараженого файлу.
 2. Пройдіть по цьому шляху, використовуючи провідник типу Total Commander або ES Провідник. Видаліть файл вручну через цей менеджер. Якщо раптом у видаленні відмовляє, можете його просто заморозити, використовуючи програму Titanium BackUp. Майте на увазі, всі зазначені в цьому пункті програми вимагають ROOT-доступу. В останніх андроїд з цим можуть бути проблеми.Файловий-менеджер-Total-Commander-вимагає-рут-прав
  Файловий менеджер Total Commander вимагає рут-прав
 3. Якщо антивірус не зможе видалити троян через прав — запустіть пристрій в «безпечному режимі» і виконайте повторну перевірку.
 4. Використовуйте мобільний блокувальник реклами, типу AirPuSh Detector, AdGuard, AdAway, AdBlock Plus. Вони часто виявляються ефективні, але іноді дають збій, видаючи білі або чорні квадрати, замість банерів.
 5. Якщо мучать вікна в браузері, можете замінити його альтернативним Free Adblocker Browser. Цей браузер блокує практично все, включаючи вікна від Adsense і РМЯ.
 6. Відмінно себе зарекомендувала прога Mobiwol. Ось наочна інструкція по її роботі:

Важливе про скидання налаштувань

Якщо всі вищевказані поради не мали успіху, а вікна все одно вискакують на телефоні — робіть загальний скидання Андроїда (iOS). Така глобальна очищення зітре все, а телефон помітно прискориться і видалить всі джерела реклами.

Важливо! Перед заводським скиданням Відв’яжіть ваш Google аккаунт, інакше ви зіткнетеся з проблемою невідомої помилки в телефоні.

Після такого скидання не забудьте поставити актуальні апдейти для системи. Відкривайте «Налаштування» — «Про телефоні» — «Оновлення ПЗ».

Висновок

Всі ці кроки повинні прибрати / приховати / видалити / заблокувати постійно вискакує рекламу на телефоні. Залежно від моделі пристрою та версії OS, шляхи до деяких функцій можуть відрізнятися — тут дійте інтуїтивно. Якщо ви використовуєте ліву прошивку, випущеної «майстром» на коліні, то краще встановити на телефон перевірену або офіційну прошивку. Якщо виникли складнощі з будь-яким пунктом — сміливо пишіть в коментарі, ми Вам постараємося допомогти.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector