Який браузер для ПК найекономічніший

Chrome

Багатьом користувачам крім браузера не потрібно на комп’ютері більше нічого — це і робочий інструмент, і головна програма для розваг. Щоб робота і відпочинок були комфортними, потрібно, щоб браузер не гальмував і не відбирав у комп’ютера всю доступну пам’ять.

Ми вирішили перевірити, який з сучасних браузерів найбільш дбайливо ставиться до оперативної пам’яті. У тестуванні взяли участь сім програм: Chrome 67, Firefox 61, Opera 54.0.2952.60, яндекс.браузер 18.6.1.770, Аміго 61, UC Browser 7.0.185.1002 і Microsoft Edge 42.17134.1.0. Це найсвіжіші зі стабільних збірок.

У браузерах були відкриті найпопулярніші в Росії сайти, YouTube, VK, Яндекс, Google, Mail.ru, Avito, OK, Wikipedia, Instagram, AliExpress, а також iGuides. Тестування проводилося на комп’ютері з Windows 10, 8 ГБ оперативної пам’яті і процесором Intel Core i5. Результати вийшли такими:

  • Chrome — 1020 МБ
  • Firefox — 867 МБ
  • Opera — 744 МБ
  • Яндекс.браузер — 639 МБ
  • Аміго — 681 МБ
  • UC Browser — 545 МБ
  • Microsoft Edge — 1108 МБ

Найекономічнішим в плані споживання пам’яті виявився UC Browser, а найненажерливішим — Edge. Втім, браузер від Microsoft споживав максимальний обсяг пам’яті недовго — через кілька секунд після завантаження вкладок почав вивантажувати їх з пам’яті, через що споживання пам’яті впало більш ніж в 5 разів — до 200 МБ. Chrome НЕ вивантажує фонові вкладки при наявності достатнього обсягу вільної оперативної пам’яті і зберігає високе споживання пам’яті до тих пір, поки ви їх не закриєте самостійно.

Ще одне важливе спостереження: UC Browser і яндекс.браузер НЕ вивантажуються з пам’яті повністю, якщо їх закрити, а висять в фонових процесах, споживаючи по 1-2 МБ пам’яті. Яндекс.браузер разом з собою запускає голосовий асистентку Аліса, яка з’їдає фоном приблизно 3 МБ.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector