Як використовувати BlackBerry DTEK Security Suite для захисту вашого пристрою

Коли BlackBerry перейшла на операційну систему Android, їм було відомо про обмеження. На відміну від BB10, вони не створили операційну систему і повинні мати справу з вже включеними прогалинами. Як наслідок, вони додають численні покращення безпеки, а суть цього — ДТЕК.

ДТЕК — приладова панель передової системи безпеки, яка входить до кожного пристрою BlackBerry з Android. Вона має ряд програмних засобів, які покращують безпеку Android і забезпечують захист телефону протягом усього життя.

Хоча багато інструментів працюють автоматично, BlackBerry надала своїм клієнтам можливості для подальшого поліпшення своєї безпеки, якщо вони цього виберуть. Для тих з нас, хто особливо усвідомлює безпеку, тільки коли ви налаштовуєте елементи меню налаштувань DTEK, пристрій BlackBerry стає майже непроникним.

Швидко визначте проблеми безпеки

Одним з перших речей, які ви помітите на домашній сторінці DTEK, є розділ Рекомендації. Рекомендації — це зміни, які повинні бути зроблені для покращення безпеки вашого пристрою.

Наприклад, якщо ви ввімкнули приховане меню «Параметри розробника» або дозволили стороннім програмам призупинити завантаження програми, ви побачите тут сповіщення, які пояснюють, чому це може вплинути на безпеку пристрою та кнопку для виправлення ситуації. Слідкуйте за цим розділом.

Керуйте конфіденційними правами

Завдяки Android, користувачі можуть керувати доступом до даних, отриманих з різних датчиків і додатків. Зокрема, Android дозволяє увімкнути (або відключити) доступ до цих даних певними програмами, які запитують ліцензію. Однак деякі програми не дозволяють вимкнути доступ шляхом примусового закриття програми після того, як ви анулюєте дозвіл або бомбардуєте вас запрошенням дозволу на наступний раз, коли ви відкриєте програму. На щастя, ДТЕК забезпечує додатковий контроль у цій ситуації.

Щоб отримати доступ до цих елементів керування, виберіть значок шестерні у верхньому правому куті головного меню DTEK і виберіть «Встановити чутливі дозволи». З’явиться нова сторінка. Налаштувавши «чутливий» дозвіл кожного разу, коли програма запитує дозвіл на доступ до ваших фонових даних, ви отримаєте сповіщення.

Протягом багатьох років, загальним інструментом злому було створення шкідливих програм, які роблять одне, але крадуть дані у фоновому режимі. Наприклад, шкідливі програми можуть запитувати доступ до мікрофону або камери у фоновому режимі для запису та шантажу користувача. Проте, встановивши ці дозволи на конфіденційність, як тільки програма попросить дозволу у фоновому режимі, ви дізнаєтеся, що дозволить вам вжити необхідних заходів для захисту ваших даних.

Google щойно представила подібну функцію в Android 9.0 P, але обмежена камерою і мікрофоном. Однак, завдяки DTEK BlackBerry випереджає криву, не тільки впроваджуючи цю функцію в Android 8.1 Oreo, але і всі дозволи.

  • Не пропустіть: 12 важливих функцій конфіденційності Google.

Налаштуйте сповіщення

На додаток до попередніх фонових запитів для певних додатків і дозволів датчиків, DTEK дозволяє ще більший контроль за допомогою настроюваних сповіщень. Щоб отримати доступ до цього додаткового елемента керування, виберіть значок шестерні, розташований на домашній сторінці DTEK. Виберіть «Сповіщення», а потім виберіть «Налаштувати сповіщення з програми».

Тут ви можете отримувати сповіщення, коли конкретна програма запитує конкретні дозволи або коли програма просить вас використовувати спеціальний дозвіл. Верхня опція на вкладці Програми керує тим, як ДТЕК обробляє сповіщення про нещодавно встановлені програми. «Передній план» попереджає вас кожного разу, коли нова програма звертається до ваших даних під час її використання, а «Фон» попередить вас, коли програма працює у фоновому режимі і запитує доступ до ваших даних. «Обидва» попереджає про кожен сценарій.

Можна також вибрати індивідуальну програму для контролю над тим, як обробляти сповіщення для цієї програми. У спадному меню праворуч від назви програми керують сповіщеннями, подібними до основного, наведеному вище, тому виберіть фон, передній план або обидва.

Вкладка Дозволи надає ті ж самі функції, але організована за різними типами дозволів. Вибираючи індивідуальний дозвіл, можна керувати способом обробки повідомлень для будь-якої програми, яка наразі має доступ до ваших даних. Як і на вкладці Програми, доступні параметри «Передній план», «Фон», «Обидва» та «Вимкнено».

Запити дозволу відстеження

На домашній сторінці ДТЕК, після вибору опції «Програми», буде показано список всіх програм, які зараз встановлені на пристрої, а також піктограма, що показує права відстеження, до яких зараз має доступ кожна програма. ДТЕК може відстежувати кожен запит на будь-яку ліцензію, крім пам’яті пристрою.

Щоб переглянути відстежену інформацію, виберіть будь-яку програму зі списку. Поточні права доступу будуть мати синю позначку. Під кожним дозволом є індикатор, який вказує, скільки разів програма має доступ до цих даних або датчика, з окремим індикатором для фонових запитів і нових запитів на знання.

Вибравши дозвіл, можна переглянути додаткову інформацію, наприклад дату, час і тривалість кожного запиту. Також можна налаштувати сповіщення на основі цих даних. Наприклад, ви можете виконати всі запити цієї програми для цього дозволу, щоб створити сповіщення, яке сповістить вас. Крім того, ви можете змінити дозвіл на «Sensitive», генеруючи сповіщення для всіх запитів, незалежно від програми.

ДТЕК є потужним інструментом для тих, хто усвідомлює безпеку. Для багатьох людей вона залишатиметься недоторканою на задньому плані, забезпечуючи автоматичний захист від небезпек, які ховаються в мережі. Однак для тих з нас, хто не заперечує DIY, ДТЕК може стати ще більш потужним, так що ви точно знаєте, як працюють програми на вашому пристрої.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector