Що краще: WinRAR або 7-Zip

Якщо ви активно обмінюєтеся інформацією в інтернеті, зберігайте «важкі» файли або любите пересилати об’ємні e-mail, навряд чи ваш побут обходиться без архівації даних. Використання форматів стиснення, наприклад, «7z», «rar», «tar», «zip» настільки звично, що воно переросло звичайну необхідність.

Рейтинг архиваторов

Рейтинг архиваторов: WinRar або 7-Zip?

Багато користувачів застосовують ці формати за інерцією, навіть маючи об’ємні поштові скриньки і можливість відправляти гігабайти інформації в одному повідомленні. З двох основних програм на ринку архіваторів — WinRAR або 7-Zip — що краще відповідає запитам користувача? Новачкові складно дати відповідь, але тема цікава. І тому вимагає глибокого розгляду.

ВінРАР: Класика жанру

Архіватор від компанії RARLab можна сміливо назвати класичним — саме він зазвичай встановлюється як досвідченими користувачами, так і новачками, які просто шукають спосіб відкрити файли популярних «контейнерних» форматів. Популярності програми сприяє простий і зрозумілий інтерфейс, підтримка більшості форматів архівів, а також легкість виклику з контекстного меню Провідника.

Файловий менеджер програми можна легко «підігнати» під себе — налаштовується зовнішній вигляд іконок і панелей, піддається коригуванню видача властивостей документів. ВінРАР є умовно-безкоштовною програмою. Незважаючи на це, в базовому функціоналі користувач знайде все, що може знадобитися на перших порах.

інтерфейс програми

Отже, до основних переваг WinRAR можна віднести:

  1. Звичність.
  2. Хорошу підтримку.
  3. Достатню функціональність.
  4. Непоганий алгоритм стиснення.
  5. Простоту в налаштуванні.

УВАГА. Незважаючи на це, ВінРАР не б’є рекордів по «потужності» стиснення. Більшість тестів показують, що програма економить мінімум обсягу в порівнянні з вихідними документами. Саме ця причина не так давно спонукала багатьох користувачів шукати альтернативи формату «RAR». Однією з таких альтернатив стала програма 7-Zip.

7-Zip: Гідний суперник

Свого часу 7-Зіп розглядалася як платформа для абсолютно нового формату архівів — «7z». Як показали численні тести, вона дійсно пропонує покращений алгоритм пакування файлів. Особливо — текстових документів і зображень. Це пов’язано зі структурою таких файлів — в них часто зустрічаються повторювані елементи, які можна запакувати не в новий блок інформації, а у вигляді дубля до вже існуючого. 7-Zip йде ще далі.

налаштування архівації

Крім того, програма дуже проста. З її налаштуванням легко впорається будь-який користувач. Підтримка популярних форматів, включаючи «RAR», також в комплекті. Можна додати і ще кілька її переваг:

  1. 7-Zip — це вільне програмне забезпечення. Вона абсолютно безкоштовна.
  2. Покращений алгоритм роботи з власним форматом.
  3. Постійні оновлення.
  4. Необхідний мінімум для роботи (і навіть більше).
  5. Економія ресурсів комп’ютера і в цілому — більш швидка робота.

Підведемо підсумки

У гонці 7Zip vs WinRAR складно віддати перевагу одній програмі. Особливо сьогодні, коли стиск виконується більше з метою впорядкувати інформацію. Якщо вам потрібна універсальна і потужна програма, «рідний» формат якої підтримується майже на всіх комп’ютерах — ВінРАР послужить хорошу службу. Якщо ви звикли вважати місце на носіях інформації і любите мінімалізм — 7-Zip, безсумнівно, доведеться вам до смаку.

Ви хочете обговорити інформацію про файлових менеджерах? А може, запропонувати свій, менш популярний, але більш цікавий? Діліться інформацією в коментарях до статті і читайте інші матеріали нашого сайту!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector