Кращі програми для роботи зі шрифтами

Програми для роботи зі шрифтами діляться на дві категорії:

  • для створення нових гарнітур;
  • для швидкого пошуку і підбору потрібного шрифту до певного проекту.

Графіками буде цікаво дізнатися, на базі якого софта зручніше і швидше проектувати гарнітури і управляти ними, тому далі розберемо найпопулярніше ПО в професійному середовищі.

Кращі програми для роботи зі шрифтами

Рейтинг програм для роботи зі шрифтами.

Графічні редактори і спеціальні програми

CorelDRAW

Найпростіша і відома кожному програма, в якій легко створювати не тільки векторні малюнки, але і шрифт. Можна викреслити букви відразу на робочому полі, або відсканувати (сфотографувати) ескіз і обвести будь-яким зручним інструментом — кривий «Безьє», «Пером» і т. П. Важливо пам’ятати, що кількість точок повинно бути мінімальним, інакше символи вийдуть кілька кострубатими (абрис можна підправити, взявши спеціальну стрілку, редагує криві).

Після того як намальовані всі літери, потрібно перенести одну з них в новий документ, натиснути «Файл» — «Експорт в …» і вибрати тип шрифту (True Type, Open Type або Type 1). З’явиться віконце, де потрібно вказати назву гарнітури, а інші настройки залишити без змін. У наступному вікні необхідно пов’язати букву з відповідною кнопкою виклику. Збережіть кожен символ окремо і зберіть їх в загальну папку. Після цього шрифт можна встановити в систему звичайним способом. Дана програма підходить для створення декоративних шрифтів — для Old Style, рубаних, з різними зображеннями процес розробки занадто складний і тривалий.

CorelDRAW

FontCreator

Ще одна програма для професійної роботи зі шрифтами. Якщо ви створюєте гарнітури для швидкочитання, якими буде набиратися суцільний текст, краще використовувати саме це ПО. Як тільки ви запустите FontCreator і створите новий файл, з’явиться віконце настройки: впишіть назву гарнітури, тип накреслення (Bold — жирний, Regular — стандартний, Italic — тонкий) і виставте позначку, що забороняє створення вільного контуру.

Далі ви побачите таблицю символів і англійських букв (щоб переключитися на кирилицю, натисніть «Вставка» — «Символи» — «ОК», виберіть який-небудь стандартний шрифт і поміняйте юнікод на кириличний). Тепер пора завантажити підготовлений ескіз букв, за допомогою інструментів перевести його в криві і експортувати в формат .ttf. Креслення літер за бажанням можна розробляти в Adobe Illustrator, а генерувати в FontCreator.

FontCreator

BirdFont

Дана програма використовується для створення та редагування шрифтів, а також їх збереження в коректному форматі. Робоче поле адаптовано для максимально точної роботи з буквами: можна малювати їх прямо тут, або імпортувати зображення та викреслити з нього. Принцип проектування практично той же, що і в попередніх програмах.

BirdFont

FontLab Studio

Найзнаменитіший софт в середовищі дизайнерів, що спеціалізуються на створенні нових гарнітур. Для повноцінної роботи доведеться купити ліцензію (демо-версія не дозволяє генерувати в формат .ttf весь алфавіт), зате проектувати шрифти тут просто і дуже зручно. Завантажте заздалегідь припасений ескіз літер, трасуючими його ( «Інструменти» — «Фон» — «Трасування») і натисніть «Файл» — «Згенерувати шрифт». Програма обробить всі символи відразу, що вигідно відрізняє її від Corel draw та інших. Щоб букви вийшли красивими, можна поєднувати переваги різних додатків. Наприклад, малювати гліфи в графічному редакторі, а експортувати вже в FontLab Studio.

FontLab Studio

Менеджери

Наступний тип ПО існує для управління наборами шрифтів, які можуть бути збережені в систему. Створюючи, наприклад, рекламний банер, дуже незручно підбирати гарнітури безпосередньо в графічному редакторі, особливо, коли їх багато. І тут на допомогу приходять менеджери, про яких ми розповімо нижче.

FastFontPreview

Легке додаток, яке можна запускати прямо з зовнішнього носія. Інтерфейс дуже простий: зліва ви бачите папки з усіма наявними шрифтами, а праворуч, в великому полі — приклади написання. Ви можете змінити текст на власний і подивитися, як він виглядає в різних варіаціях і накресленнях.

FastFontPreview

FontDetect

Цікава програма, здатна підбирати схожу гарнітуру. Просто зробіть скріншот написи, набраної вподобаним вам шрифтом, і імпортуйте його в робоче поле — вам запропонують все подібні гарнітури, які є в наборах. Також можна розсортувати добірки за певною ознакою, наприклад, «з насічками», «рубані», «тонкі», «рукописні» і т. Д.

FontDetect

FonTemp

ПО, яка рятує вашу систему від засмічення різними шрифтами, якими ви не плануєте користуватися часто. Замість установки перетягніть гарнітуру в поле FonTemp і не закривайте вікно до завершення роботи над проектом — графічний редактор тимчасово відобразить її в загальному списку.

ВАЖЛИВО. Не забудьте перевести текст в криві перед тим, як вийти з програми — в іншому випадку шрифт буде замінений при наступному відкритті проекту.

FonTemp

MyFontbook

Онлайн-утиліта для перегляду встановлених гарнітур і їх упорядкування за якісними критеріями. Хороша тим, що не вимагає скачування, інсталяції та зберігання на якихось носіях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector