Як зробити Wi-Fi-подовжувач для будинку

Багато користувачів скаржаться на слабкий Інтернет при використанні роутера або модему. Виявляється, рівень сигналу Wi-Fi можна посилити, а для цього треба придбати спеціальний подовжувач. Обійдеться таке «чудо» в середньому в 15-20 доларів, зате ви отримаєте миттєвий ефект. Само собою, народні умільці давно зрозуміли, що платити стільки коштів за нехитре пристосування зовсім не обов’язково, адже спорудити його можна і самому. Як отримати якісний подовжувач сигналу для бездротової антени? Розберемося детальніше!

Подовжувач для Wi-Fi антени

Підсилювач Wi-Fi сигналу можна зробити з підручних матеріалів

Причини низької якості сигналу

Фактори, через які бездротовий зв’язок кульгає, відрізняються в залежності від типу мережі. Якщо говорити про домашньої мережі, то виділяють наступне:

 • невигідне розташування антени Wi-Fi в приміщенні;
 • в безпосередній близькості від пристрою працює мікрохвильовка;
 • на шляху сигналу зустрічається безліч стін з цегли та бетону.

Очевидно, що якість Wi-Fi залежить від наявності перешкод в будинку. Іноді причиною розривів зв’язку є неграмотне підключення модему до системного блоку.

Правильне розташування Wi-Fi передавача

У випадку з мережами громадського типу можуть бути інші нюанси. Мережа в цьому випадку доводиться реєструвати згідно з законодавством, тобто використовувати ліцензію. Крім цього, важливо стежити за рівнем електромагнітного фону в житлових будинках.

Вирішити проблему допоможе подовжувач антени, який легко спорудити власними силами.

Виготовлення пасивної антени

Виріб виготовляється відносно просто, при цьому вважається досить ефективним. Домогтися посилення вдається завдяки діаграмі спрямованості. Як резонатора використовується дріт, складена у вигляді квадрата. Діаметр матеріалу становить від 1,5 до 2,5 міліметрів. Що стосується внутрішньої сторони квадрата, то її підбирають в межах 2,5-2,9 мм. У підсумку ви повинні спорудити «вісімку» з кутами 90 градусів. Кінець конструкції слід обережно припаяти до її початку.

Тепер пора подбати про рефлекторе для подовжувача. Як цього компонента може використовуватися залізна плата з шаром фольги на одній стороні. У центрі важливо просвердлити отвір, в який входитиме RG-6U провід для антени.

Пасивна антена своїми руками

Порядок складання виглядає наступним чином:

 • З нефольгірованние боку необхідно протягнути дріт. Назовні він буде виходити вже з боку з фольгою.
 • Одягніть на провід пластиковий циліндр довжиною 20 міліметрів. Не забудьте виконати в цьому елементі спеціальні западини під двухмиллиметровую дріт.
 • Припаяйте жилу і екран до перешийку «вісімки» подовжувача сигналу.
 • Притисніть циліндр з пластмаси до резонатора, а порожнечі залийте герметичним розчином.

Щоб домогтися максимальної ефективності антени, потрібно розташувати рефлектор паралельно до резонатора.

Застосування пасивної антени

Саморобний подовжувач антени можна використовувати в комплексі з ноутбуком, точкою доступу або модемом Wi-Fi. Важливо розуміти, що після подібних маніпуляцій результат може бути не завжди позитивним, а в разі поломки полагодити обладнання по гарантії буде неможливо.

Якщо ви прийняли рішення приєднати антену до модему, то потрібно вивчити особливості процесу. Справа в тому, що всередині модему розташована невелика антена, до якої і прикріплюють саморобну. Щоб виконати цей процес, доведеться розібрати модем-флешку. Зняти кришку можна за допомогою скальпеля, викрутки або канцелярського ножа (тягніть в сторону вершини від USB роз’єму, сильно натискати не можна, інакше корпус поламається).

Мобільний модем в розібраному вигляді

Розкривши модем, ви побачите два прихованих папером роз’єму. Виконайте наступні інструкції:

 • зніміть захисний шар з елементів модему;
 • підключіть до лівого роз’єму зібрану своїми силами антену (потрібне вам отвір буде перебувати з лівого боку, якщо сам пристрій розташувати USB роз’ємом до себе);
 • використовуйте не надто довгий коаксіальний кабель, в іншому випадку результат мало чим відрізнятиметься від застосування модему без подовжувача.

Підключення антени до модему

Використання адаптера і подовжувача

Для отримання ефективного посилення бездротового сигналу можна використовувати такі компоненти:

 • термоклей, скотч або дріт;
 • подовжувач USB (A — A);
 • шланг садовий або штанга невеликої довжини для кріплення;
 • друшляк або будь-яка інша начиння, яка має форму півсфери;
 • адаптер, який через USB-інтерфейс підключається до ПК.

На першому етапі пасивний USB-подовжувач (можна знайти в будь-якому комп’ютерному магазині) під’єднують до адаптера одним кінцем, інший ( «папа») вставляють в роз’єм ноутбука або ПК.

USB-подовжувач для підключення антени

Далі подовжувач і адаптер за допомогою скотча або термоклею слід під’єднати до тарілки. Адаптер важливо розташувати в точці фокусу тарілки (щоб визначити цю точку, досить покрити фольгою поверхню тарілки і оцінити, в якому місці найкраще відображаються промені сонця).

Скориставшись шлангом, можна закріпити в правильному положенні Wi-Fi-адаптер. Також можна скористатися мотузкою, штангою або паличками для їжі.

Варіанти установки Wi-Fi підсилювача

Якщо виконати все правильно, то система буде підсилювати сигнал і подарує своєму власникові більше якісний зв’язок. Підкоригувати підключення можна за допомогою спеціальних утиліт. Для ОС Windows рекомендується використовувати NetStumbler, а для OS X — KisMAC.

Утиліта NetStumbler для управління мережевими підключеннями

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector