Як вставити таблицю з Excel в AutoCAD

Вставка таблиці з Excel в AutoCAD — досить актуальне завдання, якщо взяти до уваги, що часто на аркуші з розробленим кресленням доводиться розміщувати і супровідну специфікацію.
Як вставити таблицю з Excel в AutoCAD

Власне, AutoCAD має і свої інструменти створення таблиць: як креслення — для ліній, так і текстові для наповнення.

Але якщо:

 • необхідно забезпечити в майбутньому оперативну зміну таблиць більш спеціалізованими інструментами, які в самій популярній програмі інженерного проектування просто відсутні;
 • таблиці містять розрахунки, які в майбутньому можуть коригуватися;
 • хочеться надати можливість впливати на процес супроводу розробки особам, які не володіють або не мають на комп’ютері AutoCAD —

тоді рішення задачі, як вставити таблицю з Excel в AutoCAD, може дуже допомогти в роботі.

Розробнику необхідно тільки собі чітко уявляти призначення двох режимів роботи Автокада — «Моделі» і «Листа». Перший, за задумом розробників системи, служить саме для проектування — креслення. Другий — для підготовки креслення до друку. Очевидно, що супровідні таблиці відносяться до довідкової інформації, яка потрібна тільки при друку, тому і місце таких об’єктів тільки в режимі «Ліста». Не варто вставляти таблиці в Автокад в «Моделі» — це спотворює всю ідею роботи програми (деякі навіть умудряються в «Моделі» і рамки робити, і писати коментар).

Операція вставки — алгоритм по кроках

Звертаємо увагу, що розглядається взаємодія забезпечує технологія об’єктного зв’язування — OLE (деякі додатки називають її ActiveX — активної взаємодії). Дана технологія давно застосовується при зв’язку результатів роботи всіх додатків, що входять в пакет Microsoft Office. Але справа в тому, що не всі програми поза «Офісу» підтримують цю технологію. Можливо, у вашому розпорядженні така версія Автокада, що вона цю технологію і не підтримує. Тоді висновок може бути тільки один — ставити іншу, більш нову версію (ну, або користуватися тим, що надає ваша версія, для креслення цілком підходяща).

Крім того, робота з OLE-технології при вирішенні питання, як вставити таблицю Ексель в AutoCAD, трохи відрізняється від виконання тієї ж завдання, наприклад, в зв’язці Excel — Word (або, наприклад, PowerPoint).

Там, ми спочатку створюємо таблицю в Excel, а потім вже проводимо її «спеціальну» вставку в Word. Робота в зв’язці Autocad-Excel трохи інша.

тут:

 1. Перебуваючи в режимі «Ліста» Автокада, йдемо в меню Insert / OLE Object ( «Вставка» / «OLE-об’єкт»).

По-друге, якщо перед вставкою ні визначено видовий екран, який повинен містити таблицю, то вставка відбудеться в верхній лівий кут вікна режиму, в іншому випадку — в верхній лівий кут видового екрану. Але в будь-якому випадку таблицю в майбутньому можна перемістити в потрібне місце аркуша.

По-третє. Не забудемо, що це різні речі — білий колір заливки і колір заливки за замовчуванням. Спочатку в Excel таблиці не мають заливки своїх осередків — просто відсутність заливки тут візуально збігається з білим кольором. Така відсутність заливки в Автокаде перетворюється в заливку за замовчуванням, яка має чорний колір. Тому, якщо не вжити жодних дій в табличному процесорі, вставлена ​​таблиця буде чорною, що, ймовірно, дуже далеко від необхідності. Звідси висновок — ще в Excel таблицю потрібно буде «залити» кольором, близьким до білого (заливка білим ні до чого не призводить) і забезпечити, само собою, висновок ліній осередків.

Але мало того, що таблиця буде «чорної», ви не побачите в ній і ніякої інформації, так як чорний колір вмісту в Ексель поміщається на чорний фон осередків в Автокаде: чорний по чорному, ось і виходить «порожнеча» — давній прийом комп’ютерних дизайнерів . Те, що у вставленій таблиці щось є, ви відчуєте, перейшовши в Excel — там таблиця відіб’ється так, як треба.

В майбутньому при подвійному натисканні мишкою на такій таблиці в Автокаде відбудеться виклик Ексель і перекидання в нього для редагування самої таблиці — вироблені зміни при виході позначаться на аркуші креслення.

Радимо бути дуже акуратними при зміні розмірів таблиці. Не забудемо, що її візуальне уявлення навіть в процесорі — це зовсім не те, що ми отримаємо при друку. Навіть в Excel друк необхідно налаштовувати, що вже говорити про Автокаде — є велика ймовірність, що ваша таблиця просто не поміститься не тільки в обраний для неї видовий екран, але і на лист в цілому, доведеться зайнятися масштабуванням.

Помічаємо ще один нюанс — хоч вставка і проводиться в режимі «Ліста», вона відбивається і в «Моделі», що абсолютно неприйнятно з точки зору розробника — таблиця перекриває сам креслення. Тому висновок один — спочатку в «Моделі» організуйте спеціальний шар для розміщення таблиці. Цей шар можна буде візуально відключати, щоб він не загороджував сам креслення (подібна поведінка, до речі, узгоджується з самою ідеєю застосування шарів).

Ми привели алгоритм вставки таблиці, коли вона тільки створюється. Часто виникає ситуація, що, звичайно, розумніше, коли таблиця створена заздалегідь і зберігається на диску у вигляді файлу.

У цій ситуації при вставці після вибору «Insert» / «OLE-object» потрібно вибрати пункт «Вставка з файлу». При натисканні на «ОК» з’явиться стандартний запит імені файлу — вікно вибору з вмісту жорсткого диска. Така вставка вже не викликає перехід до самого Ексель — це зручно, коли його насправді поки на комп’ютері і немає.

При вставці через файл дуже корисно встановити ще один «тонкий» перемикач — «Зв’язати з файлом», він забезпечить більш «просунуту» роботу. Тепер, змінюючи цей файл таблиці в Ексель, вам не потрібно піклуватися про запуск Автокада — все зміни останній сприйме відразу після запуску і поновлення зовнішніх зв’язків.

Маємо на увазі і ще одну невелику особливість: для Автокада звичайна справа — швидке видалення об’єктів простим натисканням на клавішу DEL. Але дана можливість не працює з OLE-об’єктами, їх видаляємо — вирізаємо вже через буфер обміну.

Таблиця як гіперпосилання

Є і ще один спосіб забезпечити в Автокаде вставку таблиці з Ексель — як гіперпосилання будь-якого креслярського об’єкта, зазвичай текстового. Тут поступаємо таким чином:

 1. Вибираємо об’єкт.
 2. Йдемо в меню «Insert» / «Hyperlink» ( «Вставка» / «Гіперпосилання»).

  Вставка таблиці як гіперпосилання в Автокаде

  Вставка таблиці як гіперпосилання в Автокаде

 3. У вікні, за допомогою кнопки «Файл» і наступного вікна вибираємо потрібний файл.
 4. Виходимо, привласнюючи об’єкту гіперпосилання при натисканні на «ОК».

Тепер, коли мишка буде заходити на цей об’єкт, вона буде супроводжуватися ще й характерним значком гіперпосилання з її адресою. Доступ до такого зовнішнього файлу буде можливий через контекстне меню об’єкта при виборі команди «Hyperlinks» — все гіперпосилання (а їх може бути у одного об’єкта кілька) будуть приведені в виведеному поруч вікні.

Інші варіанти вставки

Деякі версії Автокад пропонують інший спосіб вирішення поставленого завдання. Можливий і такий порядок роботи:

 1. Переходимо на вкладку «Вставка» на панелі «Скріплення і витяг».
 2. Вибираємо команду «Зв’язок з даними».
 3. Вибираємо таблицю Excel у вікні.

Можна скористатися і вкладкою «Анотації»:

 1. Тут безпосередньо вибираємо команду «Таблиця».
 2. Слідом у вікні «Вставка таблиці» вказуємо параметри вставки об’єкта «На основі зв’язку з даними».

  Параметри вставки таблиці в Автокаде

  Параметри вставки таблиці в Автокаде

 3. При виборі будь-якого способу експорту з Ексель в Автокад буде відкрито діалогове вікно «Диспетчер зв’язків даних», в якому і потрібно буде вказати «Створити новий зв’язок з даними Excel».
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector