Як включити налагодження на сервері 1С

З розвитком технологій в програмі 1С 8 назріла необхідність (про що нижче) в значній переробці процедури налагодження. Це відбилося в версії 8.3.7.1759. По-перше, був створений для цієї процедури універсальний інтерфейс, а по-друге, таким зміною забезпечується подальший розвиток самої програми. Адже тепер з налагодженням можна працювати не тільки через Конфігуратор, але і за допомогою Development Tools. Розглянемо, як включити налагодження на сервері 1С починаючи з нової версії.

Новий оцінний механізм 1С і його включення

Цілі створення нового відладчика

Використання нового протоколу

Попередній відладчик, який був реалізований в попередніх версіях, здійснював управління клієнтськими і серверними додатками за допомогою протоколу TCP / IP.

В даний час використання такого протоколу стало обмежувати вихід програми 1С: Підприємство в інтернет і породжувало незручності для роботи мобільних додатків.

Тому для вільного доступу до інформаційних баз, які можуть перебувати за межами локальної сітки, тепер прийнято до використання гнучкий протокол HTTP.

Нова архітектура

Раніше, здійснюючи конфігураторние налагодження, співробітник повинен був підключатися до інформаційної бази. Для цього було потрібно наділити його правами адміністратора.

У новій версії в прямому сполученні з базами немає необхідності — достатньо просто мати таку ж базою, як у клієнта. А завантажити її можна з файлу.

Мобільні додатки

За протоколом HTTP тепер є можливість налагоджувати і серверні дані, і клієнтські, і додатки.

інші зміни

З новою версією в отладочной процедурі є зміна значень для локальних змінних, — для цієї мети реалізовано нове вікно швидкого перегляду.

Режим обчислень змінений на асинхронний, що дозволяє продовжувати роботу не чекаючи результатів.

Отладчик в Development Tools

Взаємодія з новою процедурою виконано в спеціально розробленому універсальному програмному інтерфейсі. З одного боку, цей інтерфейс використовується Конфігуратором. З іншого боку — він впроваджений в нове середовище 1C: Enterprise Development Tools.

Як це виглядає тепер

Після зміни програми процедура відбувається за наступним сценарієм:

Так виглядає процедура налагодження 1С

Так виглядає процедура налагодження 1С

Тепер в ній беруть участь не тільки відладчик і предмети, як це було раніше. Тепер в ланцюжок введений додатковий елемент — Server.

Мало того, що він доданий — він служить основним елементом обміну інформацією між отладчиком і предметами. А сам обмін відбувається за допомогою вибудовується в чергу повідомлень.

А оскільки обмін цей проводиться через протокол HTTP, то тепер не має значення, де саме можуть бути розташовані дані.

Звернення до сервера формуються з боку відладчика і предметів у формі додаткових запитів-з’єднань. При появі таких — їм направляються відповідні відповіді.

Включення налагодження при різних сценаріях

Для прикладного розробника не відбулося ніяких змін. Значної відмінності полягає в тому, що новий механізм потрібно включати. Адже за замовчуванням він тепер відключений.

Розглянемо, що ж відбувається при запуску режиму якщо ми вибираємо один з двох сценаріїв.

файловий сценарій

На початку файлового варіанту необхідно в конфігураторних налаштуваннях вказати використання нового механізму — «Налагодження по протоколу HTTP».

Тоді з боку Конфігуратора буде автоматично запропоновано використовувати локальний сервер. Ця умова потрібно прийняти і заново запустити програму в режимі Конфігуратора.

Налагодження по протоколу HTTP

Налагодження по протоколу HTTP

Після цього знову запущений Конфігуратор при наступному сеансі збереже обраний нами новий спосіб. Але для тієї ж інформаційної бази. Тому при зверненні до іншої Інфобази його також потрібно включити.

Включений механізм тепер автоматично буде запускати Сервер відладчика, який являє собою спеціальний додаток dbgs.exe. Відбивається воно в вікні Диспетчера завдань.

Спеціальний додаток dbgs.exe

Спеціальний додаток dbgs.exe

Значення параметра ownerPID буде відповідати ідентифікатору програми, з якою прив’язане до нього.

При запуску отладочного сеансу через Конфігуратор — серверне підключення відбудеться автоматично. А в ньому відіб’ються підключені предмети.

Підключення предмети налагодження 1С

Підключення предмети налагодження 1С

Якщо ж програма 1С була активована без нового механізму, то включити налагодження на сервері 1С потрібно буде вручну. Тільки тепер потрібно буде вказувати серверний адреса:

Налагодження 1С в ручному режимі

Заходимо в Сервіс — Параметри

Він знаходиться в настройках предметів:

Заходимо в предмети налагодження 1С

Заходимо Підключення — Налаштування

При використанні файлового сценарію з декількома базами одночасно потрібно врахувати важливий нюанс, — кожен з конфігуратора (з включеним механізмом по HTTP) відправляє свій Сервер:

Різні сервери налагодження

Різні сервери налагодження

Тому якщо відкрито кілька КОНФІГУРАТОР, то для підключення Клієнта потрібно вказати вірний з них.

Клієнт-серверний сценарій

Налагодження на сервері 1С по клієнт-серверному сценарієм, як і в попередньому випадку, починається запуском режиму. Тут вказується використання нового механізму HTTP. Робиться це в такий спосіб:

ragent.exe -debug -http

При його запуску автоматично стартує за ним і відладчик.

Значення параметра ownerPID буде відповідати ідентифікаційному номеру менеджера кластера 1С.

Далі в конфігураторних налаштуваннях вказується використання нового налагоджувального механізму — «Отладчик попротоколу HTTP».

Програмою буде сформовано пропозицію використовувати тепер оцінний сервер кластера (а не локальний як в попередньому сценарії). Погоджуємося і перезапускаємо його.

Використовувати тепер оцінний сервер кластера

Використовувати тепер оцінний сервер кластера

Надалі все буде проходити подібно файловому сценарієм. Тільки при запуску Конфігуратора серверної бази локальний сервер-відладчик вже не буде запускатися.

Сподіваємося, що наша публікація допомогла вам розібратися з проблемою, як включити налагодження на сервері 1С.

Задавайте питання, діліться своїм досвідом, залишайте коментарі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector