Як в Word прибрати великі прогалини між словами

Текст в програмі Word, добре оформлений, відформатований, виглядає привабливо. Іноді цьому заважають великі відстані між словами, що роблять його «дірявим», заважаючи естетичності і доставляючи незручність при читанні. Крім того, іноді потрібно серйозне форматування при оформленні документації. І доводиться думати, як зменшити пробіл між словами в Ворді.

Великі прогалини в Word

Є кілька причин появи таких пустот. Вирішуючи проблему, спочатку з’ясуйте причини її виникнення. Це можуть бути приховані знаки або ви випадково двічі натиснули на кнопку. Нижче розповімо, чому утворюються і як прибрати великі прогалини в Ворді. Інформація, безперечна, корисна починаючим користувачам і більш досвідченим, яким довелося зіткнутися з цим завданням.

Причина в вирівнюванні

В Ворді є функція вирівнювання набраного тексту. При використанні цієї можливості і виборі по ширині строчки витягуються, притискаючи перше слово з останнім до полів і розподіляючи всередині рядки рівномірно інші слова, утворюючи іноді великі пустоти між ними.

Проблему можна вирішити двома способами:

 1. Якщо не потрібно строго вирівнювання по ширині, виконайте його по лівому краю. Це виконується на вкладці «Головна», розділ «Абзац»: виділіть потрібний фрагмент тексту або повністю текст (це можна зробити в розділі «Редагування» — «Виділити» — «Виділити все») і натисніть на відповідну кнопку.
 2. Зробити менше відстань між словами при вирівнюванні по ширині допоможуть переноси слів, якщо у вас вони друкують тільки цілком. Увімкніть цю функцію в Ворді у вкладці «Розмітка сторінки», активуйте посилання «Розстановка переносів». У вас відкриється вікно, де можна вибрати «Авто» — і тоді автоматично в документі будуть розставлені переноси або відкрийте «Параметри розстановки переносів» і там вибирайте потрібне вам.

Розстановка переносів в Word

зайві пропуски

Іноді при виправленні тексту Word, вставці або видаленні слів / словосполучень, з’являються зайві прогалини. Вони не помітні, але якщо зробите видимими значки форматування, то виявите їх. В цьому розділі про те, як прибрати зайві прогалини в Word.

 1. Можна знаходити помилки вручну. Для цього на вкладці «Головна» в розділі «Абзац» активуйте «Показати всі знаки». Вам стануть видні всі позначення форматування, пробіл виглядає крапкою посередині між словами. Якщо побачите подвійний (дві точки поруч), вам залишається прибрати один.
 2. У Word 2013 подвійні / потрійні довгі прогалини підсвічуються як помилка, виправити — прибрати зайві — можна, клікнувши на підкреслену помилку правою кнопкою миші, в який вийшов меню вибрати потрібний варіант.

Ці способи досить незручні, трудомісткі. Тому рекомендуємо застосувати автоматизований варіант, що дозволяє видалити зайве в усьому файлі Word.

Відобразити все знаки

 1. Прибрати швидко, легко зайві прогалини можна через функцію «Замінити». В Ворді 2003 вона знаходиться на вкладці «Правка», а в Ворді 2007/2010 — на вкладці «Головна» праворуч, в «редагування».
 • Натисніть на «Замінити».
 • У вікні, в графі «Знайти» впишіть подвійний пробіл.
 • У графі «Замінити на» поставте одиночний пробіл.
 • Внизу вікна натисніть кнопку «Замінити все».

Редактор повідомить вам про результати в додатковому вікні: «Додаток Word завершило пошук в документі. Число виконаних замін: … »Повторюйте процедуру, поки Редактор не покаже в результатах 0 замін.

 1. Можна також побачити зайві прогалини за допомогою сервісу перевірки орфографії на сайті http://text.ru/spelling. Виконавши там перевірку, ви побачите, де вони знаходяться (будуть виділені програмою), потім видаліть їх в своєму документі Word.

невидимі знаки

Відстань між словами в документі можуть збільшувати невидимі знаки. Зазвичай вони з’являються після копіювання в Word з інтернету. Їх також можна прибрати вручну, відкривши кнопкою «Показати всі знаки». Якщо таких прихованих символів багато, зручніше їх видалити через заміну: скопіювавши ці знаки, вставте в графу «Знайти» у вікні «Замінити», залишаючи порожній нижній рядок (на що заміняємо).

професійна верстка

У вас великі відстані між словами, хочете їх зменшити, наприклад, для скорочення кількості рядків. Як зменшити пробіл в Ворді штучно, щоб він просто став коротше?

 • Виділіть частину тексту, де потрібно зменшити між словами відстань. За допомогою функції «Знайти» — «Розширений пошук» відкрийте вікно, введіть там пробіл і натисніть «Знайти в».
 • Там виберіть «Поточний фрагмент». У вас позначаться всі прогалини в виділеному тексті.
 • Активуйте кнопку «Більше» для додавання додаткових параметрів. Там внизу «Знайти» пройдіть по посиланнях «Формат» — «Шрифт» — «Додатково» — «Інтервал».
 • У списку натисніть «ущільнених».
 • Встановіть потрібне вам ущільнення, натисніть OK.

Відстань між словами зменшиться, текст в Ворді стиснеться, займе менший простір.

Порожнечі між словами, що виникають із-за копіювання тексту в Word і форматування його через функцію вирівнювання, знижують естетичність. Якщо ви не знали, як прибрати довгі прогалини в Ворді, спробуйте виконати пункти нашої інструкції, і побачите, що це не складно, що можете самостійно форматувати свої тексти, навіть самі зробите професійну верстку.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector