Як перевірити сайт або посилання на наявність вірусів

Існує величезна кількість різних статистичних даних про нинішні реалії «Всесвітньої павутини». За деякими даними, на перше півріччя 2018 року припадало понад 1,8 мільярда активних (!) Веб-сайтів і понад 3,8 мільярда активних користувачів. Вірити цим даним чи ні, питання окреме, але ні для кого не є секретом той факт, що кількість веб-сайтів вже давно перевищує мислимі і немислимі цифри. Величезна кількість з цих ресурсів можна назвати безпечними для відвідування. Якщо ще кілька років тому власників сайтів з шкідливим вмістом цікавили сам факт зараження комп’ютера користувача і подальша крадіжка будь-яких даних або заподіяння простого шкідництва, то в даний час з розвитком ринку Майнінг все частіше стали з’являтися сайти, які запускають JavaScript і починають використовувати ресурси комп’ютера користувача в своїх економічних інтересах. Крім того, один з найстаріших способів поширення вірусного програмного забезпечення — це повідомлення електронної пошти з певною посиланням (за допомогою сервісів електронних пошти або соціальних мереж) продовжує розвиватися і знаходити нових жертв. У цій статті будуть розглядатися способи і інструменти, які дозволяють убезпечити свої персональні дані і перевірити відвідувані сайти і надсилаються посилання на наявність вірусів.

Як перевірити сайт або посилання на наявність вірусів

Варіанти перевірки сайтів і посилань на віруси.

онлайн

Для початку слід розуміти, що далеко не завжди стороннє вірусне програмне забезпечення, яке перебуває усередині того чи іншого мережевого ресурсу, поміщено туди самими власниками веб-сайтів або хоча б з їх санкціонування. Переважна більшість власників сайтів з 1,8 мільярда, які були згадані вище, добропорядні громадяни і також зацікавлені в чистоті власного ресурсу, як і рядові користувача. І ця обставина варто враховувати. Отже, повертаємося до основного питання даної теми. Перші способи перевірки мережевого ресурсу або посилання полягають у використанні спеціалізованих сервісів, які проводять самостійне сканування вказаних продуктів.

«VirusTotal»

Це один з найвідоміших перевірочних ресурсів, які для своєї роботи використовують відразу декілька антивірусів. Для користувачів на сайті https://www.virustotal.com пропонується відразу три варіанти сканування:

  • пошук по IP-адресою, доменному імені або хеш сумі (унікальний ідентифікатор файлу);
  • пошук по URL-адресою;
  • перевірка файлу із завантаженням на сервер «VirusTotal».

Відповідно нічого складного в перевірці будь-якого веб-сайту немає, просто вводиться відома вам інформація, і «VirusTotal» сам перевірить його на відповідність міжнародним стандартам безпеки і надасть досить надлишкові результати.

Перевірка через VirusTotal

«»

Аналогічний сервіс від гіганта антивірусної індустрії «Лабораторії Касперського», з таким же максимально зрозумілим інтерфейсом і фактичної користю. Для перевірки досить відвідати сайт https://virusdesk.kaspersky.ru/ і скопіювати посилання або перетягнути файл (або прикріпити його) в пошуковий рядок, натиснути на кнопку «Перевірити». Видані результати менш інформативні, ніж у «VirusTotal», але це для розуміння безпеки випробуваного і не потрібно.

Перевірка через KasperskyVirusDesk

Як пояснюється самими розробниками, «VirusDesk» використовує ті ж антивірусні бази, що і будь-які продукти «Лабораторії Касперського», тому й видаються результатами про репутацію перевіряється ресурсу можна довіритися.

«Doctor Web»

І ще один гідний представник розглянутих ресурсів, розробником якого стала відома компанія під назвою «Doctor Web». Для перевірки слід відвідати сайт https://vms.drweb.ru/online/?lng=ru і за аналогією з вищеописаними діями ввести дані, що перевіряється ресурсу або файлу. На відміну від більш іменитого «KasperskyVirusDesk», варіант з «Doctor Web» надає розширені дані тестування, з якими можна швидко ознайомитися, а також зберегти їх.

розширення

Напевно багато користувачів стикалися з ситуацією, в якій при установці будь-якого антивірусного програмного забезпечення пропонувалося встановити і спеціальне розширення для браузерів (Google, Opera, Mozilla і т. П.). Одним з найбільш гідних представників антивірусного програмного забезпечення подібного функціоналу є «Avast Online Security». Дане розширення поширюється безкоштовно для браузерів, що використовують у своїй структурі «Chromium», і пропонує, крім сканування, захист і фішингу та редиректоров. Дане розширення взагалі не потребує будь-яких маніпуляцій, крім первинної активації. При будь-якому пошуковому запиті поруч з виданими результатом буде стояти позначка про безпеку кінцевої посилання.

Avast Online Security

За аналогічною схемою працює і розширення «Web Of Trust», яка сама істотно зіпсувало свою репутацію, але згодом виправилося і повернулося в каталог розширень. Воно надає рейтинг безпеки кожного пошукового запиту на основі даних власних антивірусних баз і думок реальних користувачів.

висновок

На закінчення варто відзначити одну істотну деталь. Практично всі наведені вище перевірочні ресурси сканують тільки одну конкретну сторінку, що не виключає наявності шкідливого програмного забезпечення на інших. Це завжди необхідно враховувати і при виникненні підозр повторювати сканування конкретної сторінки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector