Як і чим відкрити фотографії в форматі RAW

Професійні камери передають необроблений знімок, який згодом можна скорегувати на свій розсуд так, як якщо б всі налаштування застосовувалися до зйомки, а не після неї — цей формат і називається RAW.

Як відкрити фотографії в форматі RAW

При всіх його численних достоїнствах є і ряд недоліків:

 • велике навантаження на пам’ять;
 • обмеження в швидкості передачі зображення на флешку (до 6 кадрів в секунду);
 • файл неможливо відкрити без спеціальних програм, роздрукувати або відправити email — необхідно конвертувати в більш звичний формат.

Крім того, таке розширення зайве для побутової, аматорської фотозйомки, якщо не планується художня обробка.

ВАЖЛИВО. Зверніть увагу, що RAW — це узагальнена назва, в різних фотоапаратах позначається неоднаково, наприклад, у Nicon файли можуть містити розширення NEF, у Sony — ARW, у Canon — CRW, CR2 і т. Д. Знайте, що це і є RAW.

Як відкрити фото в форматі RAW

Для цього є чимало програм, починаючи від звичних графічних редакторів і закінчуючи стороннім софтом з безліччю додаткових функцій. Розглянемо кілька найбільш простих і популярних способів.

Photoshop

Працювати в Фотошопі з файлами RAW дуже просто за рахунок вбудованого плагіна Camera RAW (якщо у вас його немає, значить, потрібно завантажити окремо).

 1. Відкриваємо Photoshop.
 2. Перетягуємо фото в робоче поле (не створюючи нового файлу).
 3. Плагін працює автоматично, і ми бачимо зображення, а також маємо можливість задати йому необхідні параметри або конвертувати в інший формат.

Плагін Camera RAW для Photoshop

Плагін Camera RAW для Photoshop

Lightroom

Лайтрум — теж дуже популярна програма для роботи з фото, в тому числі — в форматі RAW. Тут можна відкрити всі файли відразу і переглянути їх у «Бібліотеці» (Library). Порядок дій такий:

 1. Відкриваємо Лайтрум.
 2. Вибираємо «Бібліотека», тиснемо «Імпорт».
 3. Вказуємо потрібну папку (файл).
 4. Тепер ми бачимо все фото.

Крім того, можна просто перетягнути файли на значок програми, коли вона закрита — результат буде такий же.

Щоб попередньо попрацювати з фотографіями, переходимо у вкладку Develop — інтерфейс інтуїтивно зрозумілий, настройки застосовуються до всіх зображень.

Програма для обробки зображень Lightroom

Вікно програми Lightroom

Nikon Imaging і Nikon ViewNX

Підійдуть тільки в тому випадку, якщо фото зроблені однойменної камерою. ПО можна завантажити з офіційного сайту виробника. Тут можлива легка обробка фото (і відео), але результат, звичайно, буде гірше, ніж після Фотошопа і Лайтрум. Відкрити і переглянути знімки можна так:

 1. Виділити потрібні фотографії.
 2. Клацнути правою кнопкою миші.
 3. Вибрати «Відкрити за допомогою …» — Nikon Imaging (або Nikon ViewNX).

Програма Nikon ViewNX

Вікно програми Nikon ViewNX

Додатки підтримуються ОС Windows і Mac.

Canon Utilities RAW Image Converter

Утиліта для фотоапаратів Canon. Як випливає з назви, за допомогою неї можна відкрити фото і конвертувати їх з RAW в інший формат. Якщо ж ви хочете якісну корекцію, то краще звернути увагу на графічні редактори, так як тут можливості сильно обмежені.

Ця програма підходить для Windows і Mac.

Кодеки для камер Майкрософт

Доповнення для Windows, здатне відкривати будь-які розширення формату RAW, який би камері вони не належали. Тут можливий перегляд фото і найпростіше редагування, зате інтерфейс дуже зручний. ПО можна скачати з офіційного сайту.

Пакет кодеків для камер Майкрософт

Пакет кодеків для камер Майкрософт — офіційний сайт

RAWTherapee

Безкоштовний софт для перегляду, корекції і конвертації файлів в форматі RAW. Можлива пакетна обробка фото, інтерфейс русифікований. Звичайно ж, цю програму не можна порівняти за якістю обробки з Photoshop і Lightroom, зате вона набагато простіше в обігу і зручна для любителів фотозйомки.

програма RAWTherapee

Вікно програми RAWTherapee

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector