Інформаційна безпека електронної пошти поради і правила

email фото
Електронна пошта дозволяє миттєво обмінюватися повідомленнями за коштами інтернету. На сьогоднішній день електронна пошта дозволяє обмінюватися не тільки текстовими повідомленнями, але і пересилати електронні документи, зображення, архіви, вставляти в лист посилання на сторонні ресурси.

І, на жаль, весь цей спектр можливостей таїть в собі певні загрози. Наприклад: електронного листа може містити шкідливий файл або посилання на шкідливий ресурс.
Тому, при роботі з електронною поштою необхідно дотримуватися певних правил

Поради щодо безпечної роботи з електронною поштою

1. Почати, мабуть, слід з створення поштової скриньки на ресурсі, який надає максимальний захист. На даний момент з безкоштовних сервісів найбільш надійним є пошта від компанії Google, про те, як зареєструватися в gmail.com можна докладно дізнатися в однойменній статті сайту seoprodvig.ru. Далі в обов’язковому порядку після реєстрації необхідно включити двухфакторную авторизацію, це не тільки захистить Ваші дані, але і допоможе в разі відновлення доступу до аккаунту.

2. Слід розрізняти важливу інформацію та інформацію для розваги. Якщо email Вам необхідний для роботи, так нехай він і буде для роботи. Не потрібно на дану пошту реєструвати невідомі сайти, залишати коментарі з під даного облікового запису. Іншими словами пошту для роботи повинні знати тільки ті, кому вона потрібна. Для розваг простіше зареєструвати ще один емеіл. По можливості, не завантажуйте і, тим більше, не відкривайте файли, вкладені в листи, отримані від невідомих користувачів або компаній, в 99 відсотках випадків такі листи містять або рекламу (спам) або якийсь спосіб «розводу».

3. Якщо, все ж, вам доведеться відкрити файл з листа, перевірте його на наявність вірусів антивірусною програмою або за допомогою сервісу Virustotal (даний сервіс підтримує перевірку файлів об’ємом до 128 мегабайт). Особливо це актуально, якщо ваш сервіс електронної пошти не може автоматично перевіряти листів на віруси.

4. У разі, якщо лист містить посилання на сторонній ресурс, необхідно переконатися в безпеці даної посилання. Це можна зробити за допомогою розширень для браузера (типу Web of Trust) або за допомогою вже знайомого нам сервісу Virustotal (він також підтримує сканування посилань).

5. Останнє пункт, це скоріше не правило, а рада.

Завжди, перш ніж відкрити файл з будь-якого листа (навіть якщо воно надіслано від відомого відправника, компанії, друга), упевніться, що це саме цей відправник написав вам цього листа.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector