Як вибрати спалах для фотоапарата? Характеристики та нюанси! —


Самий напевно важливий аспект у виборі спалаху, це її провідне число. Воно повідомляє про такий важливий параметр як потужність світлового імпульсу. Загалом кажучи простою мовою, наскільки вона яскраво і далеко може світити. Чим провідне число більше, тим природно спалах потужніший. З цим напевно все зрозуміло.

Наступний параметр, це управління спалахом. Я розділю все моделі на три групи: ручна, автоматична і власне де присутні як ручний, так і автоматичний режими. Ну про ручної напевно все зрозуміло, це коли ви самі виставляєте всі настройки, а ось про автоматичний режим розповім докладніше. Зараз дуже багато розумних спалахів, які керуючись настройками фотоапарата і вбудованим в нього експонометром, автоматично підбирають потужність імпульсу для кожної сцени.

Тобто ви хочете зняти з такими настройками і спалах сама підбирає кількість світла для освітлення об’єкта під ваші настройки. Такі спалахи мають режим TTL виміру і інші його більш досконалі різновиди як наприклад сучасніший ETTL ll. Щоб підібрати режим виміру, ви повинні знати скільки разів ТТЛ підтримує ваша камера. Це можна подивитися в характеристиках фотоапарата. Та й напевно ще варто згадати про поворотну голову, намагайтеся вибрати модель щоб вона оберталася, інакше сенс від покупки окремої спалаху втрачається повністю і ви не зможете відбивати світло від стелі і стін, а в цьому і є величезна пріемущество накамерні спалаху. Ну ось власне і все на що варто звернути увагу при виборі спалаху. Вибір на ринку великий, як оригінальні моделі так і сторонні виробники не відстають. Очі розбігаються. Я роблю так. Заходжу на сайт фото магазину і спершу дивлюся найдорожчі моделі оригінального виробника. Читаю характеристики. Обов’язково звертаю увагу на провідне число і наявність TTL виміру. Далі дивлюся в свою кишеню на наявну в мене суму грошових коштів.

Ага, не вистачає. Потім дивлюся моделі сторонніх виробників з тим же ведучим числом, порівнюючи їх вартість. Якщо і цього разу мені не по кишені, ищю спалах з меншим провідним числом, але не на багато. Обов’язково читаю відгуки про розглянутих моделях спалахів. Ось власне і все.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector