Що таке помилка хешу в торрент і способи її усунення

Помилки хешу під час користування торрент-клієнтом виникають досить рідко, зате майже завжди в самий невідповідний момент. Наприклад, ви знайшли якийсь цікавий фільм або програму, яка в чомусь унікальна і не дуже поширена на просторах інтернету. Відкриваєте торрент-клієнт, ставите на закачування, причому скачується файл, як за законом підлості, з єдиного джерела, але не тут-то було. Закачування світиться червоним кольором і з’являється коментар «Немає доступу (Hash)».

Рішення помилок в роботі торрента

Як вирішити помилку закачування торрента «Немає доступу (Hash)».

В результаті закачування перервана, інші джерела відсутні, а усунути прикру проблему без певних знань не вийде. Однак не варто впадати у відчай — ще не все втрачено! Зараз ми детально вивчимо причини збою і разом вирішимо цю задачу.

Хешування даних. суть помилки

Пірінгові мережі, які використовують торрент-клієнти, перевіряють закачується файли на наявність пошкоджень за допомогою хешування. Суть полягає в тому, що якщо шуканий файл має дефекти з боку джерела (файл пошкоджений або змінені якісь його параметри), то обов’язково виникає помилка хешу.

повідомлення програми

Як правило, таке відбувається при скачуванні музики. Власник торрента регенерує сид, а потім через незнання вносить якісь зміни в роздачу. При хешуванні визначається сума параметрів сида і, якщо ця сума в процесі закачування не збігається з початковою, з’являється помилка хешу.

Як зрозуміти, що у вас помилка хешу

Для помилки хешу можна виділити такі характерні ознаки:

  • Завантаження файлу раз у раз переривається, незважаючи на те, що йде з кількох джерел.
  • Під час завантаження файлу виявляється, що його розмір більше заявленого. Тобто, припустимо, ви качали програму розміром 400 МБ, але, закачавши 600 МБ, завантаження так і не завершилася.
  • Одна з закачувань стопориться, недовантаження всього один-два відсотки.
  • При закачуванні торрента, який скачують, крім вас, інші користувачі, ви помічаєте, що кількість джерел не змінюється (хоча кількість джерел має збільшуватися, раз цей торрент одночасно закачує багато людей). Це відбувається тому, що у інших користувачів симптом, описуваний в попередньому пункті — завантаження зупинилася, недокачанних один-два відсотки.

Правильна робота клієнта виглядає так:

процес закачування

Як виправити помилку хешу

З принципом хеширования і особливостями роботи торрент-клієнта ми вже познайомилися на початку статті. Для пошуку методів вирішення доведеться трохи заглибитися в цю тему.

Отже, помилка хешу виникає, коли власник торрента вніс зміни при активній роздачі. Програма торрентів отримує інформацію від джерела і вважає хеш-суму. Якщо сума не дорівнює первісної, то закачування останнього сектора файлу повторюється. Коли один і той же сектор закачується певна кількість раз, а сума все так же відрізняється від початкової, це джерело відкидається. Якщо інші сиди відсутні або для вас важливо завантажити торрент саме з цього джерела, то можна вирішити проблему відправленням особистого повідомлення людині, якій належать файли з проханням перезаліть роздачу.

Другий метод, швидше, належить до рекомендацій і є логічним продовженням першого. Є програми для торрентів, що не відкидають некоректні файли (такі як Transmission і BitTornado). Все б нічого, але, як сказано вище, закачування одного і того ж сектора повторюється незліченну кількість разів, через що обсяг завантаженої інформації безперервно росте, а це може негативно впливати на працездатність програми і операційної системи в цілому. Щоб підвищити надійність, ми радимо не використовувати проблемні програми.

Щоб виправити помилку хешу, повторіть хешування роздачі. Для цього виберіть зі списку необхідну вліплю, клікніть правою клавішею миші та виберіть опцію «Оновити хеш».

оновлення хеша

Далі, знову клацніть правою кнопкою миші на завантаженні і виберіть пункт «Скидання банів» — ця опція зніме блокування з проблемних джерел. Якщо проблемних роздач кілька, повторіть процедуру для кожної з них.

«Скидання банів»

робимо висновки

Помилка при хешуванні файлів в торрент-клієнті виникає з вини власника файлу. Якщо ця помилка випадкова, то вам допоможе оновлення хешу і розблокування проблемних джерел. Якщо ж вам не пощастило і перехешірованія не дало результатів, має сенс звернутися до власника торрента з проханням надати коректну роздачу. Доречно буде зазначити, що якщо ви самі створюєте роздачу, то не потрібно вносити зміни в теги — це доставить незручності і лічерам і, ймовірно, вам самим.

ВАЖЛИВО. При створенні роздачі музичних файлів упевніться в тому, що ваш аудіоплеєр не налаштований на автоматичну зміну тегів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector