pZLib v3 — що це за процес

У диспетчері завдань можна відшукати безліч незрозумілих звичайному користувачеві процесів, які дійсно гальмують процеси системи, а іноді і зовсім згубно впливають на неї. Даний матеріал розповість про Pzlib v3 — що це за процес, до якої програмі відноситься і шкідливий він для нормальної роботи ПК?

Що це за процес?

Pzlib v3 — це процес, що відноситься до роботи утиліти PowerReg Scheduler V3. Виконуваним файлом (джерелом розглянутого процесу) є PowerReg Scheduler V3.exe, розташований на кореневому диску (зазвичай — C :).

Розпакування-файлу-через-програму-pZLib
Розпакування файлу через програму pZLib

Не варто відразу видаляти програму з огляду на невідомості — вона не є шахрайським софтом або вірусом. Насправді, з даним процесом стикався майже кожен користувач, правда не знав про його існування.

застосування програми

Процес Pzlib.exe — це робота програми розархівування даних, запущена монтажником ПО або самим користувачем за допомогою автоматичного відкриття файлів по типу setup.exe.

Найчастіше зустрічається при установці комп’ютерних ігор, піратського програмного забезпечення з торрента, інших програм, інсталяційний пакет яких не записаний на диск або інший офіційних носій компанії.

За фактом, PowerReg Scheduler V3 — це всього лише архіватор, подібний відомому всім WinRar, тільки більш сучасний, швидкий і часто використовуваний.

Помилка-розпакування-методом-pZLib
Помилка розпакування методом pZLib

Як працюють алгоритми стиснення?

Величезні втрати і навантаження CPU внаслідок роботи програми — цілком пояснюється річ. Вже згадана технологія дозволяє в рази збільшити швидкість розархівації, передачі та встановлення цього на персональний комп’ютер, що вимагає більшу кількість ресурсів. Тому подивитися фільм, а тим більше пограти в улюблену гру, під час установки навряд чи вийде (тільки на спеціалізованих ігрових комп’ютерах).

Pzlib v3 використовує алгоритм стиснення без втрати даних, як в принципі і кожна сучасна архіватор.

Коротко — початковий файл стискається до менших розмірів, економлячи місце для якнайшвидшої транспортування шляхом скачування. Після запуску установки він відповідно відновлюється без втрати даних, дозволяючи запустити себе, використовувати в більш складній ланцюжку роботи масштабного застосування / комп’ютерної гри.

Таких файлів в папці з програмою — сотні, а іноді і тисячі, це і обумовлює необхідність стиснення. Подумайте самі — відсутність необхідності завантажувати гігабайти інформації = економія часу!

Чи може бути pzlib v3 вірусом?

Іноді під нешкідливий інсталяційний процес маскується і розповсюдженні шкідливих програм — відрізнити їх не так складно, як може здатися.

  • В середньому «оригінальна» програма навантажує процесор на 25-30% (залежно від потужності, моделі). Пункт в диспетчері відзначений червоним — точно вірус.
  • Очевидно, що при запуску Windows установка гри, сторонніх програм проводитися не повинна — перевіряємо диспетчер задач відразу після завантаження ОС.

У разі, якщо це все-таки замаскований вірус — перевіряємо систему антивірусом і видаляємо всі підозрілі файли, після чого перезавантажуємо ПК.

Для постійних перевірок відмінно підійде CCleaner — утиліта має зрозумілий інтерфейс і не сильно завантажує систему, тому паралельно перевірці можливе виконання повсякденних завдань.

Деякі перевіряють безпосередньо сам файл PowerReg Scheduler V3.exe для економії часу — це не зовсім раціонально з огляду на можливу копіювання хакерського скрипта в інші файли в процесі «зараження».

висновок

Дана процес може висвітлюватися і при установці ліцензійних ігор (з диска, Steam) — тільки за умови використання відповідної програми розробниками. Сьогодні таке трапляється рідко, але завдяки ряду переваг PowerReg Scheduler V3 може незабаром завоювати симпатії великих компаній — але це вже зовсім інша історія.

Сподіваємося, цей матеріал допоміг вам розібратися з питанням про процес Pzlib v3 і призначенням процесу — будьте обережні з відключенням незнайомих операцій в Windows!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector