Як зробити бездротову зарядку своїми руками

Виробники смартфонів змагаються між собою, оснащуючи кожну нову модель будь-якої унікальної «фішкою». Так користувачам стали доступні телефони з функцією бездротової зарядки. Зручна, швидка, вона обіцяє максимальний комфорт при роботі з гаджетом. Але, як правило, в комплект до смартфону вона не йде. Вартість найдешевшої моделі починається від 700 рублів, більш-менш нормальна обійдеться в 2,5 тисячі рублів. І звичайно, у користувача виникає логічне запитання: як зробити бездротову зарядку своїми руками? Виявляється, при бажанні і наявності деяких деталей зробити це досить просто, але попередньо необхідно ознайомитися з усіма супутніми нюансами.

Бездротові телефонні зарядки

Дізнайтеся, як правильно зробити бездротову зарядку своїми руками без зусиль

Принцип роботи

Бездротове зарядний пристрій дозволяє заряджати акумулятор телефону без підключення останнього до проводів. Мобільник укладається на спеціальну підставку, де і відбувається весь процес.

Принцип роботи полягає в передачі магнітного поля від передавача до приймача. Другий в цьому випадку починає генерувати напругу, яка і заряджає акумулятор.

Наявність вбудованого приймача можна подивитися в характеристиках, якщо виробник вказав підтримку стандарту Qi, то все в порядку.

Схема роботи приймача

Принцип роботи такої схеми бездротової зарядки достатньо простий

УВАГА. Відсутність у гаджета вбудованого приймача не є приводом для відмови від ідеї. Власнику смартфона в цьому випадку просто необхідно докласти трохи більше зусиль і виготовити приймач власноруч.

Як зробити бездротову зарядку самостійно?

Існує кілька варіантів виконання робіт, суть яких в підсумку зводиться до одного. Якщо розташувати всі елементи на чистій платі, прикріпити їх паяльником і оснастити конструкцію дроселем, можна отримати високоякісне пристрій. Воно буде здатне видавати напругу до двох ампер, працюючи надійно і безперебійно. Однак, якщо під рукою мінімум матеріалів, варто скористатися і більш простою схемою. Щоб вибрати найбільш підходящий варіант, варто розглянути обидва.

Передавач: варіант №1

Перш ніж виготовити надійне і якісне бездротове зарядний пристрій своїми руками, необхідно приготувати:

 • плату;
 • дросель з діаметром дроту 1 мм, загорнутої в 5-10 витків;
 • резистори номіналу до 1 Вт — 2 шт .;
 • транзистори напругою 10 вольт і більше — 2шт .;
 • діоди UF — 2 шт .;
 • конденсатор плівковий ємністю від 0,35 до 1 мкФ;
 • мультиметр;
 • паяльник і паяльні приналежності.

Насамперед з довгого дроту виготовляється контур. Для цього провід складається навпіл, за допомогою пальців або контуру діаметром 5-10 сантиметрів мотаються 5 витків. По всьому колу контур міцно скріплюється скотчем або клеєм.

Провід з витків

Спочатку акуратно намотайте 20 витків і потім скрутіть дріт

Далі, необхідно обстригти петлю, отриману в результаті складання дроти навпіл, виходить 4 вільних кінця. Їх зачищають, виконується підключення початку першої обмотки до кінця другого, кінця першої обмотки до початку другої. Визначити, який з кінців з яким повинен з’єднуватися, допоможе мультиметр. «Активні» кінці згуртовуються між собою, утворюючи середню точку. Саме вона піде до плюса харчування через дросель. До вільних кінців в подальшому будуть приєднуватися резистори.

Збирається бездротова зарядка для телефону своїми руками в такій послідовності: припаиваются два транзистора, потім до них діоди, до діодів, в свою чергу, резистори. Кінці останніх розподіляються між платою і діодами. Контур припаивается останнім, попередньо виконується лудіння обох відмотувань.

Зібраний таким чином передавач для смартфона своїми руками створює на першому контурі високочастотне поле, яке на вторинному згладжується конденсатором і стабілізується приблизно до 5 вольт.

Передавач: варіант №2

Другий варіант підкаже, як зробити бездротову зарядку для телефону більш простим способом з мінімуму матеріалів. Будуть потрібні:

 • мідний дріт діаметром 0,5 мм;
 • два транзистора.

Дріт змотується в сорок витків на оправу. Її необхідно підготувати заздалегідь, грунтуючись на оптимальному діаметрі в 7-10 сантиметрів. Після двадцятого витка робиться отводка. До нього і кінця котушки підключається по резистору, на цьому пристрій вважається готовим.

Передавач для смартфона

Номінал базового резистора не критичний (22 Ом-830 Ом)

ПОРАДА. Варто враховувати провідність резистора, якщо вона пряма, при складанні в обов’язковому порядку змінюється полярність.

Передавач слід помістити в корпус, на його роль чудово підійде коробка з-під дисків.

приймач

Якщо смартфон не оснащений вбудованим приймачем, то буде потрібно витратити час і на його виготовлення. Свій приймач можна встановлювати не тільки на смартфон, але і на звичайний кнопковий, так як той підключається до акумулятора.

Бездротова зарядка для смартфона своїми руками в такому випадку зажадає дроту діаметром 0,3-0,4 мм. А також стане в нагоді двосторонній скотч і суперклей. Для зручності роботу зі створення контуру можна виконувати на пластиковій поверхні.

Приймач з витків

Відокремте контур від пластмасового стенду, на який він був намотаний

Приймач складається з 25 витків, щільно притиснуті один до одного. Щоб в подальшому конструкція не зламалася, витки рекомендується кріпити на двосторонньому скотчі і в міру збільшення площі заливати їх суперклеєм.

Крім дроту, до складу приймача входить кремнієвий діод, маркування якого особливої ​​різниці не має. Витки другої частини бездротової зарядки акуратно відокремлюються від поверхні і підключаються до апарату через діод.

Контур і телефон

Підключіть контур до акумулятора

Крім того, як зробити бездротову зарядку, варто подумати і про спосіб її підключення. Приймач може приєднуватися або до акумулятора, або до роз’єму для зарядного пристрою. Другий варіант, як показує практика, більш кращий.

Залишається тільки закріпити зроблений приймач на кришці смартфона і можна приступати до тестування.

ВАЖЛИВО. Для перевірки працездатності бездротового ЗУ варто взяти старий телефон, втрата якого при помилках в збірці не завдасть власнику збитків. А також не рекомендується заряджати таким способом телефон, що знаходиться на гарантії виробника.

Що варто знати про саморобної зарядці?

Перш ніж дізнатися, як зробити самому бездротову зарядку, варто дізнатися наступне:

 1. Саморобний пристрій без належної якості та відповідності елементів конструкції не буде володіти великою потужністю. Тому час заряду може збільшитися до 7 годин.
 2. Заряд відбувається на відстані 4 сантиметрів, гаджет в процесі повинен лежати безпосередньо на передавачі.
 3. При належному підході до створення бездротової зарядки можна отримати справді відмінний аксесуар, який виручить в разі поломки стандартного ЗУ або входу!
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector