Як вибрати карту пам’яті для планшета

На будь-якому девайсе передбачена вбудована пам’ять, щоб встановлювати додатки, завантажувати відео і музику, зберігати книги, фотографії та інші файли. Але розмір її не гумовий і дуже швидко закінчується. Тим більше що частина вбудованої пам’яті завжди зайнята під файли операційної системи і встановлені додатки. Вихід один — купити зовнішній накопичувач. А як вибрати карту пам’яті для планшета і на що звернути увагу при покупці — зараз розберемося.

Всі карти пам’яті випускаються в стандартних розмірах. Всього їх існує три, кожен з яких призначений для використання на тих чи інших пристроях:

 • MicroSD — один з найбільш популярних форматів накопичувачів, який часто використовують в телефонах, планшетах, плеєрах і інших портативних пристроях. Він компактний, а розмір становить всього 1.1х1.5 см;
 • MiniSD — не такий популярний вид, як попередній, більших розмірів — 2.5х2 см. Зустрічається в MP3-плеєрах і деяких моделях телефонів;
 • SD — найпопулярніший і активно використовується розмір флеш-накопичувачів. Він використовується при роботі з фотоапаратами, планшетами, відеокамерами і реєстраторами, а також c ноутбуками і навіть комп’ютерами. Стандартний розмір — 3.2х2.4 см.

MicroSD і SD-карти

В першу чергу з’ясуйте, який стандарт карти сумісний з вашим пристроєм

ВАЖЛИВО. Якщо ви збираєтеся купити microSD разом з адаптером і використовувати її в якості стандартної SD-карти, то краще цього не робити. Найчастіше мікро-флешки працюють повільніше, ніж стандартні, тому записувати і якісно відтворювати, наприклад, відео FullHD за допомогою такого носія не вийде. Так що прислухайтеся до рекомендацій виробників щодо знімних накопичувачів інформації та купуйте тільки сумісні з вашими пристроями.

Швидкість: чи має значення?

Багато, коли вибирають карту пам’яті, не звертають уваги на показник швидкості. А дарма. Це одна з найважливіших характеристик, яку не варто ігнорувати. Адже чим вищий цей показник, тим швидше ваш планшет буде зберігати і передавати інформацію, відтворювати файли великих розмірів та інше.

Щоб дізнатися швидкість читання і запису флешки, потрібно подивитися на сам пристрій. Виробник часто позначає цей показник множником або встановлює клас карти пам’яті:

 • class 2 — запис і відтворення відео стандартного дозволу, мінімальна швидкість 2 МБ / с;
 • class 4 — запис і відтворення відео з високою роздільною здатністю, в тому числі і FullHD, мінімальна швидкість 4 МБ / с;
 • class 6 — запис і відтворення FullHD-відео, мінімальна швидкість 6 МБ / с;
 • class 10 — запис і відтворення FullHD-відео, мінімальна швидкість 10 МБ / с;
 • class 12 і class 16 — робота з FullHD-відео з мінімальною швидкістю в 12 і 16 МБ / с відповідно.

Існує кілька поколінь карт пам’яті для планшетів та інших пристроїв. Нижче вони перераховані в порядку зворотної сумісності. Тобто, якщо пристрій працює з флешками SDHC, то воно буде сумісне і з SD, але не зможе розпізнати карту SDXC.

 1. SD — найпоширеніший і доступний формат цифрової карти, максимальний обсяг — 4 Гб, а швидкість передачі даних — 12,5 МБ / с;
 2. SDHC — такий вигляд, де максимальна місткість інформації становить 32 Гб, а швидкість передачі інформації теж 12,5 МБ / с;
 3. SDXC — більш пізній формат нового покоління, який працює не з усіма операційними системами, але забезпечує максимальну місткість до 2 ТБ інформації і швидкість передачі даних 25 МБ / с.

Тут в характеристиках вказані максимально допустимі значення місткості, але не завжди вони будуть такими. Точну інформацію можна дізнатися на офіційному сайті виробника в специфікації обраної моделі карти пам’яті або на спеціальній наклейці з характеристиками на упаковці.

MicroSD карта і адаптер

Також, за допомогою адаптера, ви можете використовувати карти і інших форматів

Додаткові параметри

Всі найбільш важливі параметри для того, щоб вибрати карту пам’яті для планшета, ми вже перерахували. Залишилися невеликі дрібниці, які теж не варто скидати з рахунків. Це стосується кількості циклів запису і перезапису накопичувача і її захисту.

Запис і перезапис

Якщо говорити простою мовою, то вся інформація на картах пам’яті міститься в спеціальних перезарядження осередках. Звичайно, працювати вони можуть не вічне, але за заявами виробників, якщо записати інформацію, то вона збережеться на флешці протягом 10 років. Проблема в тому, що флеш-накопичувачі купують якраз для іншого — щоб постійно щось записувати, видаляти і знову записувати. Тобто після таких процесів кожна клітинка все більше і більше втрачає свій електричний потенціал, а вихід з ладу наближається.

Виробники передбачають для своїх карт пам’яті кількість можливих циклів запису і перезапису від 10 до 100 тисяч. Щоб дізнатися точну цифру для обраної вами флешки, потрібно подивитися цю інформацію на упаковці.

захист

Ваші флеш-накопичувачі не тільки гірше працюють з часом, але і піддаються негативним впливам з боку. Так що не останній показник при виборі карти пам’яті для планшета — ступінь її захисту. У більшості випадків виробники пропонують моделі, які захищені від ударів і рентгенівського випромінювання, а також із зазначенням оптимального температурного режиму для роботи. Набагато рідше зустрічаються екземпляри, у яких є функція відновлення випадково видалених файлів або з встановленим антивірусом.

підсумки

Тепер ви знаєте, на які параметри звернути увагу, щоб вибрати карту пам’яті для планшета, і що тут найважливіше. Адже далеко не завжди найдорожчий і новомодний екземпляр буде працювати на вашому пристрої найкраще. Підходьте до процесу вибору прагматично і обачливо, щоб не витратити зайвого, а купити яке ідеально підходить. Погодьтеся, вивчити характеристики — справа кількох хвилин. Що згодом, можливо, заощадить і гроші, і час, і навіть нервові клітини.

А у вас є свої секрети вибору флешки для планшета? Розкажіть про них в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector