Як обмінюватися файлами в обхід провайдерів і операторів

Компанія Google випустила оновлену версію протоколу Nearby — 2.0. Він дозволяє пересилати дані з одного смартфона на інший через додатки без використання інтернету. Головна вимога — вони повинні знаходитися мінімум в безпосередній близькості один від одного.

Nearby встановлює локальне з’єднання, завдяки чому файли пересилаються без використання безпосередньо. Ця технологія схожа з Wi-Fi Direct, але обіцяє більш стабільну роботу за рахунок спільного використання модулів Wi-Fi, Bluetooth і стільникового зв’язку. Nearby також може використовуватися для пошуку суперників в мультіплеєрних іграх і для повноцінної роботи таких ігор без інтернету.

Перевага Nearby не тільки в тому, що передача даних не витрачає інтернет-трафік (який може бути тарифікуються), але і в безпеці. Дані передаються в обхід операторів і провайдерів, тому не зберігаються на їхніх серверах для дотримання «закону Яровий» в очікуванні, коли на них подивляться спецслужби. У операторів навіть не буде зберігатися інформація про факт відправлення цих файлів.

Анонс Nearby 2.0 відбувся в травні 2017 року на конференції Google I / O, проте розробники отримали доступ до цієї технології лише зараз. Підтримка Nearby 2.0 автоматично з’явилася на всіх пристроях, на які встановлені сервіси Google Play версії 11 і вище, і тепер все залежить від розробників. Коли вони почнуть впроваджувати цю технологію в свої програми та ігри, вона стане масовою і буде використовуватися повсюдно. Можна очікувати, що в першу чергу Nearby 2.0 з’явиться в захищених месенджерах начебто Telegram.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector