Як і чим відкрити файл з розширенням PCB

Для створення і редагування друкованих плат і мікросхем використовуються спеціалізовані програми, основним форматом запису і читання яких є файл .PCB. Сучасні розробники все рідше стали використовувати його в своїх програмах, але популярні і добре зарекомендували себе програми продовжують підтримувати відкриття формату. Чим відкрити pcb, читайте далі.

Як і чим відкрити файл з розширенням PCB

Способи відкриття файлу з розширенням PCB.

Що означає розширення pcb

Формат файлу містить в собі дані мікросхем, створених за допомогою спеціалізованих утиліт. У більшості випадків для рядового користувача використання такого софта не представляє інтересу, проте для професіоналів або аматорів радіоелектроніки це може стати справжньою знахідкою, оскільки тут зберігається вся необхідна інформація.

Чим відкрити pcb

Для роботи з розширенням pcb необхідно завантажити та встановити відповідне програмне забезпечення, доступне як по платним, так і за безкоштовними ліцензіями. Більш детально ознайомитися з найбільш популярними додатками для Windows і інших операційних систем можна далі.

ExpressPCB

ExpressPCB — це безкоштовний додаток Windows для проектування схем, яке допоможе відкрити файл з розширенням pcb. Софт є другим модулем програмного пакета EDA паралельно з інструментом створення схем ExpressSCH. Додаток пропонує імпорт .ASC, .NET, .TXT, збереження в Pads PCB, Pads 2000, multiwire форматах і функцію для завантаження списку безпосередньо з пов’язаної схеми ExpressSCH .SCH. Програма надає можливість друку та експорту схеми в растровому форматі Bitmap BMP, Windows .EMF і Vector AutoCAD .DXF.

ExpressPCB

Основні функції:

 • проектування і робота з меню або панелями інструментів (малювання панелі інструментів і контроль видимості шарів, панель редагування інструментів перегляду та доступ до бази даних компонентів друкованих плат);
 • містить базу даних готових компонентів ExpressPCB Component (зручний перегляд аналогових і цифрових елементів, пошук символів «Знайти …» і групування обраних, простий спосіб створення власних символів, вставка і створення монтажних отворів);
 • зберігайте дані в форматі ExpressPCB .PCB;
 • об’єднання списку файлів ExpressSCH .SCH і PCB (режим виділення підключаються контактів);
 • імпорт списку в форматах PADS PCB / 2000, Multiwire, ExpressPCB (текстовий формат Netlist, ASC / .NET / .TXT);
 • експорт шарів друкованої плати в файл AutoCAD .DXF;
 • збереження робочого вікна в растровому форматі (растрове зображення .BMP або поліпшений метафайл Windows .EMF);
 • зміна властивостей компонентів і монтажних отворів (переміщення з’єднань, інструменти для повороту і відображення або зміна шару прокладок і доріжок);
 • доступ до меню редагування інструментів, багаторівневе «Скасувати» і «Повторити», підтримка функції буфера обміну (вирізати, копіювати, вставити), режим пошуку;
 • прямий друк всіх або обраних шарів.

формати:

 • відкрити, зберегти — .PCB;
 • імпорт — .NET, .ASC, .TXT;
 • експорт — .BMP, .DXF.

Робота в додатку ExpressPCB

ExpressPCB — це програма, яка відкриває нові технологічні можливості, пропонуючи пакет поліпшень, що зроблять вашу роботу ще більш ефективною. Остання версія була написана групою інженерів, які вперше об’єднали дружній призначений для користувача інтерфейс і надійність в експлуатації. ExpressPCB — це впевненість в стабільності і сумісності додатків на всіх системних платформах, завдяки чому серед користувачів софт знайшов таку популярність. Нинішній технічний прогрес змусив останню версію утиліти відповідати очікуванням користувачів як візуально, так і технічно.

Інші варіанти

В інтернеті є безліч різних додатків і програм для перегляду файлів pcb. Вибрати відповідний софт допоможе наш огляд деяких найбільш популярних утиліт.

Eagle

Eagle — цікава програма для проектування електричних ланцюгів німецької компанії CadSoft. Вона містить вбудований редактор схем і друкованих плат. Це дуже цікаве програмне забезпечення, засноване на ліцензії з закритим вихідним кодом. Програма Eagle набула популярності серед користувачів через простоту і можливості використання однієї з версій програми безкоштовно. Доступна для операційних систем: Windows, Linux, Mac OS X. Безкоштовна версія Eagle Light не призначена для комерційного використання.

Вона також має інші обмеження, такі як розмір пластин (максимальний розмір друкованої плати 100x80mm), використання на друкованій платі тільки двох шарів, редагування і збереження тільки однієї схеми. Щоб використовувати Eagle Light для комерційних цілей, необхідно придбати ліцензію. Існують також необмежені версії — Eagle Standard і Eagle Professional. Вартість ліцензії в цьому випадку вище. Слід зазначити, що навіть у безкоштовній версії це дуже цікава, велика і функціональна програма для будь-яких потреб в області проектування.

додаток Eagle

McCAD

McCAD — це інтерактивний аналоговий симулятор, заснований на останній версії Berkeley, доступною для Windows і Mac OS X (вище 10.3). Додаток доступний в звичайній автономної конфігурації або повністю інтегровано з програмою McCAD Schematic Plus, пропонуючи завантаження мереж з’єднань створених діаграм, симуляцію і графічну генерацію сигналів в єдиному середовищі. Основні функції:

 • автономне або інтегроване з програмою Schematic Plus додаток;
 • працює на платформах Windows і Mac OS X;
 • засноване на ядрі механізму моделювання Berkeley SPICE 3F5;
 • вбудований текстовий редактор мережі;
 • бібліотека компонентних моделей;
 • вікно для відображення журналів і повідомлень про помилки;
 • панель, яка інформує про поточний стан симулятора;
 • доступні директиви аналізу (аналіз DC / AC, аналіз перехідних процесів);
 • панель управління параметрами;
 • вікно кривих як функція часу і частоти;
 • об’єднання графічного моделювання;
 • можливість використання операторів і математичних функцій;
 • зміна параметрів системи координат;
 • читання значень і відмінностей між змінними;
 • читання і запис файлів мережевого списку .CIR і файлів аналізу .SPI;
 • генерація IBIS;
 • функція попереднього перегляду і друку.

McCAD

PCB Creator

PCB Creator — це модульний пакет програмного забезпечення Windows для створення електронних діаграм і маршрутизації друкованих схем. Легкий у використанні, однорідний і інтуїтивно зрозумілий графічний інтерфейс користувача забезпечує максимальну зручність створення схеми. Програма включає в себе інтегровані бібліотеки з більш ніж 110 000 компонентами різних виробників, а також модульні інструменти для їх модифікації і розширення. Додаток пропонує можливість моделювання схем завдяки функції експорту в форматі SPICE Netlist .CIR, включає інструменти для імпорту макетів, діаграм і бібліотек з програм DipTrace, P-CAD, PADS, Eagle, AutoCAD та використання списку Accel, Allegro, Mentor, OrCAD, Protel і Tango.

PCB Creator містить активний інструмент перевірки Verification ERC / DRC, який інформує про помилки і дозволяє в режимі реального часу їх виправляти. Додаток містить ефективний Autorouter і реалізацію експорту та імпорту, дозволяє використовувати розширені зовнішні авто-маршрутизатори. Програма також пропонує інструменти для попереднього перегляду віртуальних фрагментів в тривимірному просторі і експорт переглядається моделі в форматі VRML 2.0.

PCB Creator

На жаль, більшість розробників нового ПО для радіоаматорів все рідше впроваджують підтримку формату pcb в свої додатки, проте великі модульні пакети і компоненти розробки продовжують його використовувати.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector