Як дізнатися VID і PID флешки

вступ

Практично у кожного користувача комп’ютера є в наявності флешка. Це дуже зручний носій інформації, на який можна швидко щось записати і кинути його в кишеню. Ера дисків відходить у минуле, а їх місце впевнено займають флешки. В більшості своїй це «невбивані» пристрій, який дуже складно пошкодити. Але, тим не менш, через некоректну роботу, збою прошивки носія або невдалого форматування флешка може перестати працювати. В чому це виражається? Комп’ютер замість її назви пише «Неопізнане пристрій USB», ємність відображається як 0 байт, а при спробі відформатувати пристрій виникає постійна помилка.

Збій в роботі флеш-накопичувача

Для відновлення працездатності флешки потрібно розібратися з причиною неполадок

Деякі користувачі відразу думають, що потрібно бігти в магазин за новою флешкою. Але це зовсім не обов’язково, так як практично будь-яку помилку можна виправити. Ну, хіба що флешка має фізичні ушкодження, тоді вже нічого не допоможе. Надаємо інформацію, як дізнатися VID і PID флешки, і як це допоможе провести відновлення.

Для чого потрібні VID і PID

Оскільки флешка — це електронний пристрій, як і в будь-якому обладнанні, у неї є цифровий ідентифікатор. VID — це ідентифікатор виробника, а PID — пристрої. Крім них, може стати в нагоді й інша інформація, — наприклад, серійний номер. Кожен чіп має своє значення. Дуже важливо точно знати ці параметри, інакше, якщо відновлювати флешку неправильної утилітою, ви вб’єте її остаточно. Тому, знаючи VID і PID, ви зможете з великою ймовірністю зробити відновлення працездатності носія.

Відновлення роботи зовнішнього накопичувача

Як дізнатися VID і PID

Через Диспетчер пристроїв

Перейдіть в «Пуск» — «Панель управління» — «Диспетчер пристроїв» — «Контролери USB» — «Оперативна пам’ять для USB». У вкладці «Відомості» виберіть пункт «ВД обладнання». У нижньому рядку ви побачите ідентифікатори своєї флешки.

Огляд відомостей про USB-флешці

утиліта CheckUDisk

З її допомогою можна дізнатися технічну інформацію про підключені пристрої USB. Відображає всю необхідну інформацію про контролерів, щоб в подальшому виконати відновлення.

Утиліта Flash Drive Information Extractor

Утиліта допомагає визначити модель контролера, тип пам’яті багатьох зовнішніх накопичувачів. Зчитує інформацію безпосередньо, працює навіть з частково пошкодженими завантажувальними секторами.

За допомогою програми можна дізнатися таку інформацію:

  • Струм.
  • VID і PID.
  • Ідентифікатор флеш-пам’яті.
  • Фізичний обсяг.
  • Встановлені чіпи пам’яті.
  • Модель і виробник пристрою.

Додаток Flash Drive Information Extractor

Розробник рекомендує включати її за півхвилини до підключення накопичувача. Звертаємо увагу, що з картами пам’яті і картрідерами утиліта працювати не буде.

утиліта USBDeview

Додаток для відображення даних про підключених до комп’ютера USB-накопичувачах. Є історія, що підключається. Допоможе дізнатися розробника пристрою.

утиліта ChipGenius

Продукт від китайських розробників. Визначає дані з контролерів флешок, кардридеров і MP3-плеєрів. Чи зможе визначити такі показники, як VID, PID, серійний номер, модель контролера, виробник. Має відмінну сумісність з величезною кількістю накопичувачів. Є три версії програми, якась із них обов’язково запуститься.

Діагностика за допомогою утиліти ChipGenius

Розкрити корпус флешки

В крайньому випадку, якщо жодна з утиліт не справляється з поставленим завданням, спробуйте акуратно розкрити корпус флешки і прочитати інформацію безпосередньо на самому електронному чіпі. Але, сподіваємося, що цього робити не доведеться, тому що є певний ризик фізичного пошкодження.

Огляд інформації про чіп

Що робити далі

Після того, як ви дізналися всю необхідну інформацію, скористайтеся цією сторінкою для пошуку необхідної утиліти. У верхній частині до відповідних поля введіть дані VID і PID і натисніть «Search». Перед вами відкриється список результатів. У самій крайній лівій колонці відображається виробник, у другій колонці — модель флешки, а в крайній правій — рекомендована утиліта, яка допоможе виконати відновлення. Якщо вам пощастить, то ви зможете знайти потрібну вам програму. Після завершення її роботи ваша флешка буде як нова.

Пошук Вашого місцезнаходження за допомогою VID і PID

висновок

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector