Доступ до інформаційного ресурсу обмежений на підставі ФЗ — як обійти?

Досить часто користувачі стикаються з проблемами при доступі до тих чи інших сайтів в інтернеті. Трапляється це навіть коли ми намагаємося перейти на начебто нешкідливий і не заборонений сайт. І в браузері з’являється повідомлення: доступ до інформаційного ресурсу обмежений на підставі Ф3. Як це обійти і чому відбувається збій — про це ви дізнаєтеся далі в статті.

Закон № 149 — доступ до інформаційного ресурсу обмежений на підставі ФЗ

Закон про інформацію і її захисту регулює права користувачів в інтернеті, права на інтелектуальну власність, інтернет ресурси і т.д. Він був розроблений і підписаний в липні 2006 року. І діє до сих пір. Має 18 статей і велика кількість пунктів. Тому описувати тут його не представляється можливим. Спираючись на цей закон про інформацію, діє Роскомнадзор. Державна структура блокує всі інтернет ресурси, які порушують ті чи інші пункти закону.

Роскомнадзор

сайт Роскомнадзора

Таким чином сьогодні велика кількість сайтів виразника, трекерів і інших потрапили під фільтр Роскомнадзора. Якщо ви спробуєте зайти на такий сайт, браузер відобразить повідомлення про те, що сайт заблокований. Чи не вийде обійти таке обмеження навіть якщо змінити браузер для виходу в інтернет. Повідомлення про блокування з’являються переважно в мережах мобільного четвірки: Білайн, МТС, Мегафон, Теле2.

На сторінці з повідомленням про блокування ресурсу також з’являється реклама оператора, яким ви користуєтеся. Так Мегафон показує своїм абонентам рекламу з «Видеомир» та іншими подібними пропозиціями. Якщо увійти на заборонений сайт з мережі Теле2, можна побачити рекламу їх місцевого сервісу «Журнали». Білайн розповідає всім про можливість придбання коротких номерів. Тільки МТС утримується від реклами, сповіщаючи нас про закритому доступі.

Читайте також: скотобази — приватні фото, обхід блокування і аналоги.

Блокування Роскомнадзором серверів телеграм

Ситуація з блокуванням Телеграма відома практично кожному в Росії. Роскомнадзор безуспішно ось уже кілька років поспіль намагається заблокувати месенджер Дурова. Але це поки не вдається зробити з тієї причини, що сервіс був перенесений на хмарні сервера. У зв’язку з цим державна служба зробила спробу заблокувати і їх. Закривши доступ до більш ніж 17 мільйонам IP адресами. Після таких дій постраждали і сайти, які не порушували закон.

телеграм

Блокування телеграм

У зв’язку з цим спостерігалися труднощі при заході навіть на сайт популярної пошукової системи Google. При спробі потрапити на google.ru, з’являлося повідомлення: доступ до інформаційного ресурсу обмежений на підставі Ф3.

Опис проблеми з доступом до Google.ru

Опис проблеми з доступом до Google.ru на форумі

Обійти цю блокування можна було лише змінивши доменну зону на .com. Відвідати телеграм можна без проблем, незважаючи на численні спроби блокування з боку влади Росії.

Це цікаво: Руторг дзеркало — нова адреса в обхід блокування.

Як потрапити на заблокований сайт

Повідомлення про блокування сайту з’являється переважно на мобільних пристроях. Для них і розглянемо способи обходу. Для цієї мети в інтернет магазинах існує велика кількість додатків. У тому числі і для жителів України, де був обмежений доступ до більшості російських сайтів (як обійти ці обмеження, читайте тут).

Серед софта для Android в Play Market можна виділити кілька перевірених.

Додаток: Опис:
ZenMateХороший VPN клієнт, який дозволяє обходити практично будь-яку блокування сайту. Є версія для ПК, додаток для смартфона або планшета, а також розширення для веб-браузера.

ZenMate

додаток ZenMate

Nord VPNЕфективне застосування проти заблокованих сайтів. Воно надає на вибір понад 60 країн, якими ви зможете «обдурити» блокують алгоритми. Можна використовувати безкоштовно 7 днів.

Додаток Nord VPN

Додаток Nord VPN в Google Play

Tor BrowserАнонімний браузер для мобільних пристроїв на Андроїд для безпечної роботи в мережі інтернет. Працює аналогічно браузеру Tor для ПК — використовує анонімну мережу, що грунтується на зв’язки анонімних серверів. Його недоліком є ​​швидкість роботи. Вона трохи нижче, ніж при роботі звичайного браузера. При невеликій налаштування легко зможе обійти практично будь-яку блокування.

Tor браузер

Tor браузер для Android

Яким чином обійти автоблокування на iOS

Для iPhone і iPad є також інструменти, які допоможуть потрапити на заблокований сайт. Використовуйте браузер Onion, який можна завантажити в App Store.

Onion

браузер Onion

Він працює так само, як і браузер Tor в Windows і Android — шифрує трафік, що не відображає дані про користувача. Часто користувачам потрібно лише 1 раз відвідати сайт. Але для цього качати програми або програми не хочеться.

В такому випадку можна спробувати наступний метод, щоб потрапити на заборонений сайт:

  1. Відкрийте за допомогою телефону або комп’ютера сайт http://bremdy.ru/;

    Рядок для введення сайту

    Рядок для введення сайту на Bremdy.ru

  2. Введіть адресу в поле і натисніть на кнопку «Відкрити»;
  3. Або виберіть сайт зі списку нижче.

Для комп’ютерів і ноутбуків є розширення для браузерів для обходу блокування сайтів. Скачайте Opera з VPN і змініть країну перебування в настройках, щоб потрапити на певний ресурс.

Активація VPN в настройках

Активація VPN в настройках браузера Opera

Якщо в будь-якому з описаних додатків при його використанні все одно з’являється помилка: доступ до інформаційного ресурсу обмежений на підставі Ф3, просто змініть його на інше, щоб обійти блокування.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector