Adobe GC Invoker Utility — що це в автозавантаженні

Деякі процеси, що заважають нормальній роботі комп’ютера, викликають у користувачів масу питань. Найчастіше такі програми знаходяться в списку автозагрузок, що значно ускладнює їх видалення з системи. Даний матеріал розповість про програму GC Invoker Utility. Ви зрозумієте що це за служба, які опції виконує і чи можна її видалити. 

Програма-Adobe-GC-Invoker-Utility-в-автозавантаженні
Програма Adobe GC Invoker Utility в автозавантаженні

Що це за програма?

GC Invoker Utility — це процес, який відповідає за коректну роботу програми AGCInvokerUtility і є компонентом програмного забезпечення Adobe. Його можна спостерігати при моніторингу списку процесів і запущених додатків в диспетчері Завдань.

Деякі користувачі відзначають, що під вищезгаданим додатком нерідко ховаються віруси. Важливо — це не означає, що утиліта є шкідливим ПЗ. Деякі трояни лише маскують назву процесу власної діяльності під GC Invoker Utility.

Який функціонал виконує?

 Для початку варто розібратися про призначення нормальної версії процесу. Список цілей компонента досить простий для розуміння:

 1. Своєчасна перевірка ліцензії та терміну її давності на відповідному пристрої — моніторить решту терміну використання преміум-версії програми, в тому числі нагадує про закінчення бета-тестування.
 2. Сканування справжності ключа активації — тобто, є тією самою головним болем піратів, змушуючи їх постійно проводити процедуру уявної покупки програми за новою.
 3. Принцип дії простий — при кожному включенні підключається до всесвітньої мережі і моніторить сертифікати і електронні підписи, тим самим обчислюючи невірні, зламані, розкидані по декількох акаунтів.

При необхідності діяльність програми «убивається» простим забороною Adobe надають допуск до Інтернет. Однак, в майбутньому програма може обходити обмеження, наприклад при позитивній відповіді на запит про оновлення.

Нагадуємо — лише використання ліцензійного ПЗ забезпечує користувачу захист від шахраїв і постійну технічну підтримку з боку компанії. Завантаження піратських, зламаних версій небезпечно.

Як прибрати GC Invoker Utility з автозавантаження?

Відразу відзначимо важливий момент — після відключення автозавантаження програми вона все одно буде автоматично вмикатися при першому запуску Adobe, як і всі інші процеси системної програми.

Для деактивації автозапуску слідуємо найпростішої інструкції:

 • Відкриваємо меню «Пуск» і шукаємо графу «Виконати» (також працює поєднання клавіш Win + R на клавіатурі).
 • Вводимо в нове вікно msconfig (без лапок).
 • У меню, шукаємо вкладку «Автозавантаження».
 • Прокрутити список до програми AGCInvokerUtility, просто прибираємо галочку і закриваємо вікно.
 • У Windows 10, пункт з автозавантаженням є в «Диспетчері завдань».

  GC-Invoker-Utility-можна-відключити-прямо-в-автозавантаженні
  GC Invoker Utility можна відключити прямо в автозавантаженні

 • Також відстежити і видалити процес можна через сторонні програми, типу CCleaner.

  Робота-з-автозавантаженням-через-CCleaner
  Робота з автозавантаженням через CCleaner

Після цього перезавантажуємо комп’ютер і проробляємо ті ж дії, перевіряючи збереження встановлених налаштувань. Якщо процес знову з’явився в списку для автоматичного запуску — маємо справу з вірусом, про видалення якого розповімо далі.

Окремо перевірте список Служб (в Виконати вбийте — services.msc). Там відключайте все, де вказано продукт Adobe. Якщо є бажання глибше залізти — відкривайте «Планувальник завдань» і там перевіряйте всі процеси в бібліотеці.

Як-прибрати-GC-Invoker-Utility-з-автозавантаження
Видалити запуск можна і через Планувальник завдань

Чи можна видаляти Adobe GC Invoker Utility

Якщо це не шахрайське (вірусне) ПО — проводити видалення не рекомендується. Це може вплинути на коректну роботу продуктів Adobe і їх оновлення. Зовсім відключити — на можливість нормального запуску.

У випадку з шкідливою програмою — однозначно видаляємо, причому якомога швидше. Наступна інструкція підійде і для видалення «нормальної» версії програми, але ви робите це на свій страх і ризик:

 1. Утиліта розташовується за наступним шляхом: C: \ Program Files (x86) \ Common Files \ Adobe \ AdobeGCClient \.
 2. Відкриваємо наявний антивірус (при відсутності качаємо Dr. Web, Kaspersky і інші).
 3. Запускаємо повну перевірку, або скан одного файлу (по відповідно вказаною вище шляху).
 4. Можна скористатися і сканерами типу Malwarebytes, AdwCleaner, Dr.Web.CureIt !.
 5. При небажанні качати сторонній антивірус — використовуємо сайт VirusTotal. Останній є відмінним і простим помічником — вибираємо графу «Вибрати файл» / «Choose file».
 6. Після цього — проходимо до відповідної папці і утиліти.
 7. Після закінчення перевірки в разі детектив трояна або хробака — видаляємо.

Даний список маніпуляцій — лише початкова стадія. Після видалення і перезавантаження пристрою рекомендується провести повну перевірку антивірусом, так що скачати хоча б бета-сканер від Dr.Web доведеться.

висновок

Якщо файл не становить загрози — краще залишити його, так як він не дуже вимогливий до потужності ноутбука або персонального комп’ютера. Програма в будь-якому випадку рано чи пізно «помітить пропажу» елемента, довантажити його знову і змусить проводити вищеперелічені маніпуляції. Сподіваємося, цей матеріал допоміг розібратися з назначанія програми GC Invoker Utility в автозавантаженні. Залишилися питання — пишіть в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector